dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej

poradnia dla rodziców

porady ekspertów

Wielkie badania płodności na Śląsku

Wielkie badania płodności na Śląsku

dz 2014-11-13 15:22 32 opinii

Wielkie profilaktyczne badania płodności kobiet ruszyły na Śląsku. Mogą w nich brać udział kobiety w wieku od 25 do 40 lat, które od pewnego czasu bezskutecznie próbują zajść w pierwszą lub kolejną ciążę, a także kobiety chcące profilaktycznie zbadać swoją płodność.

Co się dzieje z ciałem po ciąży?

Co się dzieje z ciałem po ciąży?

2014-11-24 12:23 36 opinii

Nietrzymanie moczu, opuchnięte stopy, poporodowy brzuch... To tylko niektóre niespodzianki, które często zaskakują świeżo upieczone mamy. Lekarze, położne, a nawet inne kobiety zazwyczaj nie uprzedzają ciężarnych, jak bardzo ich ciało może dać im się we znaki. Panie spodziewają się, że przyjdzie im po prostu zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, tymczasem okazuje się, że często w ogóle nie poznają siebie. Warto wiedzieć, czego możemy oczekiwać w trakcie połogu i jak sobie z tym radzić.

Wspomaganie leczenia okładami

Wspomaganie leczenia okładami

2014-11-25 12:06 0 opinii

Okłady to elementy wspomagające w leczeniu wielu chorób. Prawie każdy, kto przeszedł zapalenie ucha wie, że pomocne są ciepłe kompresy rozgrzewające, a na wysoką gorączkę okłady z chłodnej wody. Przyjrzyjmy się jednak nieco bardziej skomplikowanym metodom przykładania różnych substancji do skóry w celach leczniczych i sprawdźmy, w jakich dolegliwościach możemy je stosować.

Dzieci pracujących matek częściej są otyłe

Dzieci pracujących matek częściej są otyłe

PAP 2014-11-24 15:32 2 opinii

Dzieci kobiet pracujących w pełnym wymiarze godzin śpią krócej w nocy i są bardziej zagrożone nadwagą i otyłością – potwierdzają wyniki badania, które publikuje pismo „Sleep Medicine”.

Kto lepszy - matka pracująca czy niepracująca?

Kto lepszy - matka pracująca czy niepracująca?

Dzieci.pl 2014-11-24 12:16 4 opinii

Kobiety, które rezygnują z pracy zawodowej, żeby wychowywać dzieci, bardzo często zarzucają tym, które kariery nie przerywają, że tylko wyrodne matki przedkładają rozwój zawodowy ponad dobro syna lub córki. Tymczasem badania nie do końca potwierdzają tę teorię.