dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej

poradnia dla rodziców

porady ekspertów

Co-parenting, czyli współpraca przy dziecku

Co-parenting, czyli współpraca przy dziecku

Dzieci.pl 2014-12-22 14:30 18 opinii

On chce mieć dziecko, ona chce mieć dziecko, ale żadne nie ma stałego partnera. Żadnemu też nie zależy na miłości czy wchodzeniu w jakikolwiek związek. Rozwiązanie? Co-parenting!

Ciąża i poród w więzieniu

Ciąża i poród w więzieniu

x-news.pl 2014-12-23 15:28 0 opinii

Kobiety ciężarne w aresztach i więzieniach są traktowane szczególnie. O tym, jak przebiega poród więźniarek i czy ojcowie dzieci mogą w nich uczestniczyć opowiada Marzena Dulkowska, położna oddziałowa w Zakładzie Karnym Nr 1 w Grudziądzu.

Jak poważny może być zwykły, dziecięcy katar

Jak poważny może być zwykły, dziecięcy katar

Dzieci.pl 2014-12-24 11:13 11 opinii

Spokojnie, to tylko katar! To bagatelizujące podejście może przynieść wiele niepotrzebnych powikłań i poważnych chorób. W rzeczywistości mamy bowiem do czynienia z bakteryjną bombą, której niekontrolowany wybuch może zniszczyć dziecięce zdrowie i odporność.

Dysleksja, czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu

Dysleksja, czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu

Dzieci.pl 2014-12-24 11:24 0 opinii

Na temat dysleksji napisano wiele i nie jest trudno znaleźć podstawowe informacje o jej przyczynach i objawach. Zjawisko to jest opisywane ciągle na nowo, ponieważ stale trwają badania. Doskonali się również metody i formy pomocy dzieciom ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.

Ojciec alfa

Ojciec alfa

2014-12-22 13:06 60 opinii

Wysoki wzrost, niski głos, regularne rysy twarzy. Wszystko po to, aby wyróżnić się z tłumu, przyciągnąć kobietę i przekazać swoje geny potomstwu. Czy mężczyzna alfa istnieje i czy rzeczywiście jest najlepszym kandydatem na ojca? Naukowcy mają coraz większe wątpliwości.