www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: poradnia rodzica

Weronika Weremko-Oszuścik

Z dietetyką związana jest od czasów studenckich. Zainteresowania powiązała z pracą, dlatego też jej wykonywanie sprawia jej dużą satysfakcję. Obecnie jest właścicielem poradni dietetycznej Dieta4U działającej w Gdańsku i w Tczewie. Zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej poprzez wykłady i warsztaty dla firm, przedszkoli i szkół. W pracy stawia na indywidualne podejście do pacjenta, dopasowanie diety do jego przyzwyczajeń i stanu zdrowia. - Stara się wpływać na zmianę nawyków żywieniowych i uczyć nowego podejścia do zdrowego żywienia - mówi. Prywatnie mama dwóch dziewczynek, z którymi czas wolny spędza jeżdżąc konno lub na rowerze.

więcej o autorze

Anna Chmielewska

Ukończyła pedagogikę oraz edukację elementarną i terapię pedagogiczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pedagog szkolny. Instruktorka kinezjologii edukacyjnej. Trener szybkiego czytania. Pasjonatka technik szybkiego zapamiętywania. Autorka kilkuset artykułów o tematyce parentingowej. Prywatnie mama Julki i Hani.

więcej o autorze

Katarzyna Tomczak

Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2007-2011 odbywała aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, którą zakończyła zdanym egzaminem radcowskim. Podczas wieloletniej współpracy z serwisem e-prawnik.pl udzieliła kilku tysięcy porad prawnych. Występowała w roli eksperta w cyklu porad prawnych na antenie „Superstacji”. W kręgu jej zainteresowań znajduje się prawo rodzinne, w którym specjalizowała się podczas pracy w serwisie. W ramach prowadzonej przez siebie kancelarii prowadzi sprawy o alimenty, o kontakty z dziećmi, reprezentuje też klientów podczas spraw rozwodowych. Dodatkowo, w 2014r. prowadziła także szkolenia z zakresu prawa rodzinnego dla osób bezrobotnych w ramach projektów unijnych. Stara się swoją wiedzę i przepisy prawa wyłożyć jak najbardziej przystępnie. Wszak sprawy związane z małżeństwem, rodzicielstwem to sprawy o szczególnym charakterze. Prawnik pełni w nich rolę pełnomocnika procesowego, ale niekiedy także psychologa, mediatora, który doprowadzi do wypracowania możliwie najlepszego rozwiązania.

więcej o autorze

Hanna Olszewska

Dr n. med. Hanna Olszewska studia medyczne ukończyła w 1996 roku. Specjalizację pierwszego stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii uzyskała w roku 2000. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w roku 2002 pracą pt. "Ocena metod leczenia i uzyskanych wyników u chorych z nowotworami jajnika o granicznej złośliwości".
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W 2004 roku uzyskała tytuł specjalisty drugiego stopnia w położnictwie i ginekologii.
W 2005 roku dr Hanna Olszewska otrzymała z rąk Jolanty Kwaśniewskiej honorowy tytuł nadany przez czytelniczki miesięcznika "Twój Styl" - Lekarz Przyjacielem Kobiety.
W kwietniu 2014 zdała pomyślnie egzaminy specjalizacyjne z endokrynologii, uzyskując spacjalizację „Endokrynologia".

więcej o autorze

Anna Czupryniak-Fabiniak

Pedagog zdrowia, twórczyni Centrum Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego doradztwa i szkoleń AGAPE(2010 r.), autorka kilkuset artykułów parentingowych oraz e-booka dla rodziców „Jak uśpić dziecko”. Ekspert ds. edukacji zdrowotnej w międzynarodowym projekcie warsztatów psychospołecznych(2011 r.) dla młodzieży narodowości czeczeńskiej, na temat zdrowia, budowania pozytywnych relacji społecznych i podejmowania prozdrowotnego stylu życia.
W latach 2004-2009 zajmowała się edukacją diabetologiczną wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest autorką i współautorką kilku prac w tej dziedzinie, m.in.: „Nowoczesne metody podawania insuliny i monitorowania glikemii w cukrzycy typu 1” (2008) „Dzieci z cukrzycą i wybór kształcenia zawodowego” (2006r;), „Psychospołeczne postawy i reakcje wobec rozpoznania cukrzycy u dzieci i młodzieży” (2006r;) "Słodcy i smutni", "Wielkie Wyliczanie WW" (2013).
Prywatnie mama 1,5-rocznego Rysia.

więcej o autorze

Zuzanna Brandys-Sadomska

Z wykształcenia i zamiłowania pedagog oraz animator kulturowy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe i edukacyjne dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców. Autorka artykułów dotyczących wychowania dzieci. Praca z dziećmi jest jej pasją i jednocześnie fascynującą przygodą, w której codziennie odkrywa coś nowego. W wolnych chwilach czyta książki oraz zajmuje się tworzeniem biżuterii i zabawek dla dzieci. Prywatnie jest mamą Melanii.

więcej o autorze

Jesteś zainteresowany współpracą
z redakcją serwisu dzieci.pl?

Wyślij wiadomość do redakcji: