www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Anna Czupryniak-Fabiniak
Pedagog zdrowia, twórczyni Centrum Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego doradztwa i szkoleń AGAPE(2010 r.), autorka kilkuset artykułów parentingowych oraz e-booka dla rodziców „Jak uśpić dziecko”. Ekspert ds. edukacji zdrowotnej w międzynarodowym projekcie warsztatów psychospołecznych(2011 r.) dla młodzieży narodowości czeczeńskiej, na temat zdrowia, budowania pozytywnych relacji społecznych i podejmowania prozdrowotnego stylu życia.
W latach 2004-2009 zajmowała się edukacją diabetologiczną wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest autorką i współautorką kilku prac w tej dziedzinie, m.in.: „Nowoczesne metody podawania insuliny i monitorowania glikemii w cukrzycy typu 1” (2008) „Dzieci z cukrzycą i wybór kształcenia zawodowego” (2006r;), „Psychospołeczne postawy i reakcje wobec rozpoznania cukrzycy u dzieci i młodzieży” (2006r;) "Słodcy i smutni", "Wielkie Wyliczanie WW" (2013).
Prywatnie mama 1,5-rocznego Rysia.
materiały tego eksperta

Inteligencję można (i trzeba) wyćwiczyć!

Inteligencję można (i trzeba) wyćwiczyć!

Dzieci.pl 2013-01-08 10:01 13 opinii

Przez wiele lat naukowcy uważali, że rozwój mózgu jest faktem z góry ustalonym i niezmiennym. Okazuje się jednak, że poziom inteligencji można zwiększyć - gimnastykując nie tylko umysł, ale również ciało.

Zima lubi dzieci

Zima lubi dzieci

Dzieci.pl 2012-01-23 13:46 1 opinii

Dla dzieci każda pora roku jest atrakcyjna pod warunkiem, że będą mogły spędzić czas w interesujący sposób. Kiedy za oknem pada śnieg i wszystko wokół wydaje się przykryte puchatą pierzynką, aż się prosi o pokazanie maluchom uroków zimowych aktywności.

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka

Dzieci.pl 2012-01-19 15:34 1 opinii

Zima w pełni, lawinowo rozpoczynają się ferie, a wraz z nimi sezon zimowych wyjazdów na różnego rodzaju obozy i wycieczki. Kiedy nasze dziecko powinno pojechać na pierwsze samodzielne zimowisko? Jak je do tego przygotować?

napisz do tego eksperta