www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Katarzyna Tomczak
Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2007-2011 odbywała aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, którą zakończyła zdanym egzaminem radcowskim. Podczas wieloletniej współpracy z serwisem e-prawnik.pl udzieliła kilku tysięcy porad prawnych. Występowała w roli eksperta w cyklu porad prawnych na antenie „Superstacji”. W kręgu jej zainteresowań znajduje się prawo rodzinne, w którym specjalizowała się podczas pracy w serwisie. W ramach prowadzonej przez siebie kancelarii prowadzi sprawy o alimenty, o kontakty z dziećmi, reprezentuje też klientów podczas spraw rozwodowych. Dodatkowo, w 2014r. prowadziła także szkolenia z zakresu prawa rodzinnego dla osób bezrobotnych w ramach projektów unijnych. Stara się swoją wiedzę i przepisy prawa wyłożyć jak najbardziej przystępnie. Wszak sprawy związane z małżeństwem, rodzicielstwem to sprawy o szczególnym charakterze. Prawnik pełni w nich rolę pełnomocnika procesowego, ale niekiedy także psychologa, mediatora, który doprowadzi do wypracowania możliwie najlepszego rozwiązania.
materiały tego eksperta

Meldunek a miejsce zamieszkania dziecka

Meldunek a miejsce zamieszkania dziecka

Dzieci.pl 2015-05-12 12:36 1 opinii

Czy dziecko musi być zawsze zameldowane tam, gdzie jego rodzice? Co jeśli matka ma inny meldunek niż ojciec (nie mamy własnego mieszkania i wynajmujemy, ale każdy z nas jest zameldowany u swoich rodziców w różnych miastach)?

Paszport dla dziecka bez zgody ojca?

Paszport dla dziecka bez zgody ojca?

Dzieci.pl 2015-05-12 11:42 2 opinii

Czy można wyrobić paszporty i dowody dla 3- i 4-letniego dziecka bez zgody ich ojca? Chciałam wyjechać z nimi i mężem do Anglii, ale były partner nie zgadza się na wyrobienie paszportów i dowodu osobistego, chociaż niedawno słyszałam, że dowody mogę wyrobić bez zgody ich ojca. Jak jest w rzeczywistości?

Dziedziczenie nieruchomości po rodzicach

Dziedziczenie nieruchomości po rodzicach

e-prawnik 2015-04-07 13:59 2 opinii

Jak będą dziedziczyć nieruchomości nasze dzieci? Czy powinniśmy spisywać testament, czy podział i prawa do mieszkań będą „oczywiste”?

napisz do tego eksperta