www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

10 najczęstszych błędów wychowawczych

2012-11-16 10:21 22 opinii

Obojętność

Obojętność


Twoja latorośl potrzebuje dużo miłości. Niestety, nie każdy rodzic potrafi uzewnętrzniać swoje emocje i okazywać czułość - nawet własnemu dziecku. Warto zmienić to w sobie, gdyż obojętność nie przynosi niczego dobrego - ani Tobie, ani otoczeniu.

Obojętność w psychologii nazywana jest błędem zimnym (Ziemska M., "Postawy rodzicielskie"). Dziecko obojętnej mamy nie wierzy w siebie, ma niską samoocenę oraz może zachowywać się destrukcyjnie, "żebrząc" o uczucia.


Opinie (22)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~asia 2015-05-09 (18:04) 9 miesięcy 1 dzień 21 godzin i 55 minut temu

Ja jestem pedagogiem z wyksztalcenia nie przekładam tego co wiem na swoje dziecko bo tak sie nie da. Mieszkam 1600 km od dziadkow i dzieki bogu! Pierwsza sytuacja z brzegu; corka nic nie jadla caly dzien, goraczka 39 a babcia podaje jej fafelka i mowi zjedz ja wielkie oburzenie ta ze przesadzam itd. Wiecznie byly zatargi, a to lozeczko w innym miejscu a niejlepiej ze ona wie wszytko najlepiej !!!! Teraz mam spokoj i dziecko tez

odpowiedz

0
0
~gabbi 2009-11-10 (15:19) 6 lat 3 miesiące 1 dzień i 40 minut temu

psycholog też człowiek !
Psycholodzy i pedagodzy nie potrafia sobie dać rady z własnymi dziećmi i mają z nimi niestety wiele problemów. Dla mnie nie są oni żadnymi autorytetami i nie chcę, aby zajmowali sie moimi dziećmi.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~fuyhol 2009-11-08 (09:48) 6 lat 3 miesiące 3 dni 6 godzin i 11 minut temu

POPRAWIC POZIOM USŁUG PSYCHOLOGICZNYCH !
Psycholodzy w naszym krają potrafią tylko się wymądrzać i teoretyzować. Jak trzeba rozwiązać jakiś problem, to bredzą. Tak na prawdę nie ma weryfikacji ich pracy, nie sprawdza się skuteczności . Pracuję 20 lat w szkole. Najczęściej kończy się na gadaniu, a problem pozostaje.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~po przejściach 2010-05-12 (15:23) 5 lat 8 miesięcy 30 dni i 36 minut temu

"dobra babcia"
no cóż przychylam się do złej opinii na temat wtrącania się babc w wychowanie dzieci, moje wychowywała długo babcia dzieci ze względu na pracujących rodziców, efekt jest taki, że do dziś nie mogę dojśc ładu z dzieciakami, owszem są dobrymi psychologami, potrafią czytac ludzi, co wzięło się z dzieciństwa, gdzie kombinowały jak wydobyc najwięcej od rodziców, albo coś przeskrobac bo przecież babcia obroni, ja byłam na drugim planie tatuś za swoją mamusią wtórował, bo przecież to matka, na pewno ma rację, albo w najgorszym wypadku " prawda leży pośrodku". Nie wygra się jeśli ktoś się wtrąca. Efekty takiego wychowania są opłakane. Może jest jakaś dobra strona tego medalu, nic tylko wypatrywac.

odpowiedz

0
0
~mama blizniat 2010-01-18 (08:36) 6 lat 24 dni 7 godzin i 23 minuty temu

sporo w tym prawdy,nie zaprzeczajcie tchurze!
kazde dziecko jest inne,wychowanie to rzeka wyrzeczen i ofiarnosci wobec dziecka,poprostu ciezka praca.tych z was co tak chetnie krytykuja najwyzajniej wychowanie przerasta z tad ta krytyka.chcielibyscie slyszec ,ze sposob w jaki zaniedbujecie wlasne dzieci np.nie budujac w nich poczuciaw lasnej wartosci, porownujac je lub rozpieszczajac, bo tak wygodniej budzi w was agresje wobec autorki tekstu."uderz w stol a nozyce sie odezwa"

odpowiedz

0
0
~Padma 2009-11-15 (15:21) 6 lat 2 miesiące 27 dni i 38 minut temu

Najgorsze w wychowaniu jest wtrącanie się dziadków!
Ile razy jest tak że ja mówię córce że już dosyc słodyczy a tu ni gruszki ni z pietruszki wyskakuje babcia i wciska jej kolejnego cukierka. Inny przykład. Mówię do małej " Kochanie gdzie masz kubeczek? Naleję ci picia". A babcia za przeproszeniem z pyskiem do mnie "nie widzisz że jest jeszcze za malutka żeby cię zrozumiec? Sama przynieś kubek!". Wniosek z tej sytuacji był taki że moja córa kubeczek przyniosła i jeszcze powiedziała co chce do picia. Moja mała właśnie skończyła 1,5 roku i naprawdę rozumie więcej niż się wszystkim naokoło wydaje. Mówi dużo a to czego jeszcze nie opisze pokaże rączką. No i własnie tu jest pies pogrzebany. Ja uważam że moje dziecko jest wystarczająco mądre i samodzielne że nie muszę już biegac za nią krok w krok. Z kolei dziadkowie Oliwki sądzą, że to jest jeszcze dzidziulek który niczego nie rozumie i nie potrafi. Niestety efekty nadopiekuńczości i rozpieszczania przez dziadków są widoczne. Coraz częściej zdarza się że gdy czegoś jej zabronię ona wyrywa mi to z ręki siłą, krzyczy na mnie a raz uderzyła mnie w twarz. Nie toleruję bicia ale myślę że już chyba czas na "karnego jeża"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Gapowiczka 2009-11-22 (21:48) 6 lat 2 miesiące 19 dni 18 godzin i 11 minut temu

psycholoszka
Psycholog stara panna co wie o życiu? Trzeba mieć doświadczenie życiowe by radzić.

odpowiedz

1
1
~.n.nk 2009-11-08 (00:52) 6 lat 3 miesiące 3 dni 15 godzin i 7 minut temu

Kto pisze takie glupoty
Dlatego same nieroby--bandyci i chuligani--tak wychowuja stuknieci psychologowie a nie rodzice

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
dodidek 2009-11-10 (14:09) 6 lat 3 miesiące 1 dzień 1 godzinę i 50 minut temu

Bądźmy konsekfentni
Jeżeli postanowimy ukarać nasze dziecko za coś to zrobiło i wymierzymy kare to nie ma takiej opcji aby to zmienić lub złagodzić bo dzieci wykorzystają to przeciwko nam bardzo szybko.Nigdy nie powinno się ustępować.Wymagajmy od naszych dzieci a nie tylko nasze dzieci niech wymagają. Praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Ponoć dziecko wychowuje sie do 7 roku życia.Zwykłe sprzątanie po sobie zabawek ,wracanie z podwórka o określonej porze zwykłe małe rzeczy ale uczą bardzo.Jeżeli nie mamy racji to umiejmy nasze dziecko też przeprosić i przyznac się do błędu. Nie uczmy naszych dzieci kłamać ,jak to czasem robimy nie mów tacie że byliśmy tam czy siam .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Mar 2009-11-15 (12:23) 6 lat 2 miesiące 27 dni 3 godziny i 36 minut temu

Typowe porady psychologów.
Wszystko, co mówią należy do dwóch kategorii: truizmy i nierealne, wyidealizowane bzdury. Psycholog - osoba dość podobna do wróżki lub bioenergoterapeuty - od kilkunastu lat niestety zyskuje coraz większy wpływ na różne aspekty życia. Takie są skutki wyniesienia zlepku niczym nie popartych twierdzeń do rangi nauki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź