www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: kalkulator ciąży

płodność

Tajemnice zapłodnienia

2012-11-12 10:54 47 opinii

Wygrywają najsilniejsze

Wygrywają najsilniejsze

Gdy najsilniejsze plemniki odnajdą jajo, jeden z nich (i tylko jeden) musi przeniknąć błonę komórki jajowej. Wykorzystuje w tym celu enzymy, które ma w torebce na szczycie główki. Pęka ona po kontakcie z powierzchnią jaja i uwalniają się substancje rozpuszczające w jednym miejscu ochronną powłokę. Kolejne 24 godziny to proces łączenia się materiałów genetycznych, z dwóch zestawów pojedynczych 23 chromosomów powstają 23 pary. I dokładnie ten moment, to zapłodnienie, ale aby ciąża stała się faktem zarodek musi dostać się do macicy. Ma na to 72 godziny.

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (47)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~zawiedziona 2013-03-04 (13:01) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 12 godzin i 30 minut temu

ja wpadłam z moim chłopakiem bo to on mnie zlapał na dziecko i tyle,nie chciałam rodzic tak młodo ale zakochałam się w moim maleństwie i urodziłam

odpowiedz

0
0
~Gapa ? ! ? ! 2010-09-24 (11:27) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 14 godzin i 4 minuty temu

Zaliczyłem 3 "wpadki" !
...moje dzieci także 3 ! Jakie urocze są "wpadki" ! - wpadajcie jak często możecie !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~max 2010-09-24 (10:20) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 15 godzin i 11 minut temu

przynajmniej dziewczyna będzie
się cieszyć podwójnie - ma to co chciała całe życie i wreszcie spokój, oraz że znalazła jelenia, który będzie na nia i dziecko harował.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~jojo 2010-09-24 (10:29) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 15 godzin i 2 minuty temu

Bzdura
Wpadają dlatego bo klechy rodem z średniowiecza narzucają prymitywną metodę kalendarzykową i ogłupiają ludzi swoimi herezjami. Zakazują prezerwatyw, i innej antykoncepcji. Państwo nic z tą sektą nie zrobi bo przecież im na przyroście obywateli zależy. A naukowcy wyśmiali tą metodę jako nieskuteczną i prymitywną. A klechy dalej oczerniają ludzi.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
1
~antyciemnota 2010-09-24 (12:25) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 13 godzin i 6 minut temu

Winna jest obłędna, watykańska ideologia
infekująca umysły ciemnotą i zacofaniem.

odpowiedz

0
0
~kasaia123 2010-09-24 (10:23) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 15 godzin i 8 minut temu

bzdura!!!
Studentki medycyny wiedzą jak dochodzi do zapłodnienia a też wpadają. Gówniarą w gimnazjum należy zabronić się puszczać a nie edukować!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~renia 2010-09-24 (12:17) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 13 godzin i 14 minut temu

ciąża
a ja nie mogę zajść w ciąże i wierzcie mi że bardzo chciałabym "wpaść"....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~krum 2010-09-24 (12:20) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 13 godzin i 11 minut temu

Gimzazjaliści sobie nie radzą ze sobą - więzi nie chcą, seksu chcą
Nie tylko o ciążę chodzi. W psychologi mówi się, że seks tworzenie się więzi. I tu jest problem, bo gimzazjaliści więzi nie chcą, seksu chcą. Potem młodzi, którzy spróbowali seksu niestety gorzej sobie radzą ze sobą. Dni płodne łatwo wyłapać - zapisywać co dzień dwie rzeczy: rodzaj śluzu (ewentualnie rozpulchnienie sromu) oraz temperaturę ciała. Patrzeć, kiedy dużo śluzu przezroczystego, kiedy temperatura rośnie i kiedy spada w czasie cyklu (metoda Billingsa - 92%).

odpowiedz

0
0
~Fallus 2010-09-24 (12:07) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 13 godzin i 24 minuty temu

Bezmyślne dziecioroby do pracy!
Należy zlikwidować wszelkie zasiłki i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u ,jedzą bezpłatne obiady w szkole ,dostają za darmo paczki świąteczne ,podręczniki ,bilety do kina ,korzystają z wszelkich ulg ,dofinansowania ,zapomogi ,rodzinnego, zasiłków ,becikowego, dodatków itp. To wszystko z naszych podatków. Sami niech zarabiają na swoją "wesołą gromadkę". Wara od moich składek ,nie życzę sobie utrzymywania z moich pieniędzy patologii. Gdzie dużo dzieci tam bieda i bandytyzm. Z tych dzieci nie będzie podatników i nie będą pracować na moją emeryturę. Zaczną się rozmnażać w wieku kilkunastu lat nie kończąc szkół i nie zdobywając zawodu. Wyrośnie kolejne pokolenie bezrobotnych leni na zasiłkach . Prawo pomocy społecznej mają w małym palcu. Wiedzą jakie dokumenty złożyć ,gdzie i do kiedy. Te dzieci od kołyski nauczone są żebractwa. Prowadzą pasożytniczy tryb życia i mają wrodzone skłonności do nieróbstwa. Będą żyć z funduszu alimentacyjnego i MOPS-u. Będą kulą u nogi dla społeczeństwa. Mamy dwa miliony bezrobotnych ,są to przeważnie osoby z wyżu demograficznego. Nie potrzebujemy więcej dzieci. Jest nas za dużo. Jest obecnie więcej ludzi niż miejsc pracy. Nie ma nawet wolnych miejsc w przedszkolach. Nie róbmy z Polski drugich Chin. Nie mam zamiaru utrzymywać ze swoich podatków cudzych bachorów i płacić za czyjeś fantazje rozrodcze! Pomoc patologii to pieniądze wyrzucone w błoto ,tylko ich rozleniwia i zabija chęć podejmowania pracy. Wszystko co dostaną i tak wydadzą na papieroski i alkohol. Niech rozmnażają się ludzie inteligentni ,na poziomie i z kasą ,a nie margines społeczny. Całe życie musimy do czegoś dokładać. Jak nie do górników ,hutników ,stoczniowców to do rodzin z gromadą bachorów! Mam tego dość!

odpowiedz

0
0
~Fallus 2010-09-24 (12:05) 7 lat 1 miesiąc 26 dni 13 godzin i 26 minut temu

Wielodzietni pasożytują na społeczeństwie!
Niech się reproduktorzy wezmą za jakies płatne zajęcie. Należy zlikwidować wszelkie zasiłki i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u ,jedzą bezpłatne obiady w szkole ,dostają za darmo paczki świąteczne ,podręczniki ,bilety do kina ,korzystają z wszelkich ulg ,dofinansowania ,zapomogi ,rodzinnego, zasiłków ,becikowego, dodatków itp. To wszystko z naszych podatków. Sami niech zarabiają na swoją "wesołą gromadkę". Wara od moich składek ,nie życzę sobie utrzymywania z moich pieniędzy patologii. Gdzie dużo dzieci tam bieda i bandytyzm. Z tych dzieci nie będzie podatników i nie będą pracować na moją emeryturę. Zaczną się rozmnażać w wieku kilkunastu lat nie kończąc szkół i nie zdobywając zawodu. Wyrośnie kolejne pokolenie bezrobotnych leni na zasiłkach . Prawo pomocy społecznej mają w małym palcu. Wiedzą jakie dokumenty złożyć ,gdzie i do kiedy. Te dzieci od kołyski nauczone są żebractwa. Prowadzą pasożytniczy tryb życia i mają wrodzone skłonności do nieróbstwa. Będą żyć z funduszu alimentacyjnego i MOPS-u. Będą kulą u nogi dla społeczeństwa. Mamy dwa miliony bezrobotnych ,są to przeważnie osoby z wyżu demograficznego. Nie potrzebujemy więcej dzieci. Jest nas za dużo. Jest obecnie więcej ludzi niż miejsc pracy. Nie ma nawet wolnych miejsc w przedszkolach. Nie róbmy z Polski drugich Chin. Nie mam zamiaru utrzymywać ze swoich podatków cudzych bachorów i płacić za czyjeś fantazje rozrodcze! Pomoc patologii to pieniądze wyrzucone w błoto ,tylko ich rozleniwia i zabija chęć podejmowania pracy. Wszystko co dostaną i tak wydadzą na papieroski i alkohol. Niech rozmnażają się ludzie inteligentni ,na poziomie i z kasą ,a nie margines społeczny. Całe życie musimy do czegoś dokładać. Jak nie do górników ,hutników ,stoczniowców to do rodzin z gromadą bachorów! Mam tego dość!

odpowiedz