www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

choroby wieku dziecięcego

Gdy dziecko źle widzi

2012-12-06 14:35 5 opinii

Krótkowzroczność

Krótkowzroczność

Dziecko widzi wyraźnie przedmioty, które znajdują się blisko, a słabo te, które są dalej. Wadę tę łatwo rozpoznać, bo dziecko mimowolnie mruży oczy, gdy chce dokładniej zobaczyć oddalone szczegóły, siada blisko telewizora. Wada ta zwykle pojawia się u dzieci ok. 7-letnich, a później 12-letnich, w okresach wzmożonego używania wzroku (początki czytania i pisania, a następnie wzmożone czytanie). Przy potwierdzeniu krótkowzroczności, okulista na pewno zaleci noszenie okularków.

JUŻ JESTEŚMY NA FACEBOOKU! DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI SZCZĘŚLIWYCH RODZICÓW!


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kiedy dziecko jest gotowe do przedszkola?
Czy to na pewno kolka? Uważaj!

BAJKA DLA TWOJEGO DZIECKA:
Wesoła beza


Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
5
~kud 2012-07-27 (18:05) 5 lat 1 miesiąc 27 dni 18 godzin i 21 minut temu

Apel mieszkańców okolic Konina i Turka UWAGA !!! Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tyś osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Po ... rozwiń całośćprywatyzacji ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tyś ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomóżcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest opłacana przez te spółki ! Po tej sprzedaży 2 największa energetyczna spółka państwowa przejdzie w ręce obcego kraju ! Przyklejajcie to proszę na różne fora, nagłaśniajcie , może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dające całym rodzinom pracę ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~Klakis 2012-07-27 (18:48) 5 lat 1 miesiąc 27 dni 17 godzin i 38 minut temu

Genetycznie, w mojej rodzinie mamy świetny wzrok. Od 14 roku życia strzelam sportowo, do 23 roku życia potrafiłem dostrzec przestrzelinę 5,6 mm z odległości 100m bez jakichkolwiek urządzeń, później jednak praca, kilka godzin dziennie przed kompem i wzrok zaczął się psuć. Kilka lat temu stwierdzono u mnie wadę wzroku (-0,25 i -0,5) i przepisano okulary. W międzyczasie poznałem moją obecną żonę (Ukrainkę) która zabrała mnie na kompleksowe badania do instytutu w Kijowie. Pomijając inne kwestie, jednym z lekarzy który mnie badał był okulista i tu olbrzymie zdziwienie, kazał mi odstawić okulary i przepisał leki. Wada wzroku na Ukrainie (z resztą jak również w wielu innych krajach poza UE) traktowana jest jak każda inna choroba którą można leczyć, zaś okulary mniej więcej jak kule albo proteza. Dostałem leki które spowodowały cofnięcie wady (w Europie uznawanej za nieuleczalną), nie noszę okularów i nie zamierzam. Od 5 lat uważam okulistów za jednych z największych oszustów w branży medycznej, interpretację pozostawiam jednak wam samym.

odpowiedz

3
0
~Vincent 2012-07-27 (17:36) 5 lat 1 miesiąc 27 dni 18 godzin i 50 minut temu

To zdjęcie z czołówki jest bardzo ekspresyjne.Piękne.

odpowiedz