www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

choroby wieku dziecięcego

O czym świadczy ta wysypka?

2012-11-29 13:03 4 opinii

Rumień zakaźny

Rumień zakaźny

Najczęściej zapadają na tę chorobę dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Rozprzestrzenia się drogą kropelkową, a okres wylegania wynosi około dwóch tygodni. Pierwszym objawem jest wysypka, która na początku pojawia się na policzkach (kształt motyla), czasami może nawet przybierać sinoczerwony kolor, przez co dziecko wygląda jakby zostało spoliczkowane. Z czasem wysypka rozchodzi się na ramiona, tułów, pośladki, ręce i nogi. Ustępuje i nawraca przez 1 do 3 tygodni. W tym czasie na ciele tworzą się "wysypkowe" siateczki i koronki. Leczenie polega na zapewnieniu dziecku odpoczynku, odpowiedniej ilości płynów i podawaniu leków przeciwbólowych, jeśli zmianom towarzyszy zapalenie stawów. Zmiany nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.


Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~Michał 2012-11-30 (00:05) 4 lata 4 miesiące 28 dni 7 godzin i 11 minut temu

Ja mam od dziecka (AZS) Atopowe Zapalenie Skóry (Mężczyzna, lat 30) i już jako dziecko zauważyłem, że lekarze na mnie eksperymentują z lekami, a mnie to kosztowało dużo cierpienia psycho-fizycznego. Przestałem do nich chodzić jak miałem 14 lat. Po prostu zacząłem sam obserwować co się dzieje gdy jem to, gdy jem tamto. Oczywiście badania alergologiczne były potrzebne, ale w ŻADNYM WYPADKU MAŚCI STERYDOWE NIE SĄ KONIECZNE. Co więcej komplikują chorobę, a nie rozwiązują problem. Mogę polecić maść bez sterydu PROTOPIC. Lepiej kupić duże opakowanie mimo ze droższe, ale jest tego więcej. Ja używałem jej chyba z rok, ale od roku już nie muszę. Także robiłem przerwy w używaniu, aby nie przyzwyczajać organizmu. Z tego co się oriętuję jeżeli chodzi o ceny to taka maść kosztuje : mała 60 zł, a duża 90. Ale dla mnie duża starczała na pół roku. Teraz parę zasad dla osób z AZP którymi do dziś się kieruję: 1. Kontroluj język bo wpakujesz się w tarapaty, a chwila przyjemności będzie cię kosztować tydzien wychodzenia ze stanu zapalnego! 2.Codziennie wykąp ciało. Najlepiej na przemian pare razy - ciepła, zimna woda. Tak aby pory oddychały i odpoczęły od maści itp. 3. Używaj maści z witaminą A. Ja polecam RETIMAX1500. Tylko nie na twarz i raczej nie na szyję (chyba, że cieniutką warstwę). Znam kobietę która wyleczyła się z AZS lecząc się poza wegetarianizmem, akupunkturą i właśnie Maścią z Wit A!! 4. Zacznij zdrowo odżywiać ciało bo z tego będzie potem zbudowane. Ja np. jestem wegetarianinem i wiem, że to mi służy. W mięsie nie ma aż tylu dobrych rzeczy jak twierdzą tzw. lekarze. Wogóle nie mam zbyt dobrego zdania na temat lekarzy medycyny bo należa do tego farmaceutycznego biznesu zarabiających na chorych więc niby po co mają leczyć. Prędzej pomogą utrzymać chorobę, aby nie doskwierała. 5. Pij dużo wody, tak aby organizm mógł wydalać toxyny. PAMIĘTAJCIE JEDNAK, że tak samo jak jest wiele ciał tak samo AZS ma swoje twarze. Niektórzy mają słabe objawy, a inni duże. W każdym jednak przypadku polecam wyżej wymienione punkty, jakie absolutne minimum. Reszta to już wytrwałość i spokój. Stres też nie pomaga. Mam nadzieję, że Ci co mają tę chorobę tak jak ja będzie sobie z tym radziło bardziej lub mniej, ale że to co napisałem w ogóle się komuś przyda. Jest nas wielu, a jeżeli zalegalizują GMO to będzie coraz więcej... Pozdrawiam, Michał

odpowiedz

3
0
~aaaaa 2012-11-30 (00:00) 4 lata 4 miesiące 28 dni 7 godzin i 16 minut temu

Świetnie, że o tym piszecie. Wreszcie coś ciekawego i pożytecznego.

odpowiedz

0
4
~jr 2012-11-29 (20:13) 4 lata 4 miesiące 28 dni 11 godzin i 3 minuty temu

resztę życia w więzieniu.

odpowiedz

0
4
~jr 2012-11-29 (20:12) 4 lata 4 miesiące 28 dni 11 godzin i 4 minuty temu

nie skarby to założony mechanizm dla masowych in vitro- ja reaguje na metale nieszlachetne fatalnie i to jest efekt- szarlatanó w pseudowwoskowych szpitalików gwałcących ciała nieświadomych- zamknąć to za mało . To robią dzieciom już, takie powiatowe pielęgniarki.

odpowiedz