www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

choroby wieku dziecięcego

O czym świadczy ta wysypka?

2012-11-29 13:03 4 opinii

Pokrzywka

Pokrzywka

Pokrzywka to jedna z postaci alergii skórnej. Objawia się obrzękiem skóry z zaczerwienieniem i świądem. Bąble, które pojawiają się na ciele, wyglądają niemal identycznie jak te, które powstają po kontakcie z liśćmi pokrzywy. Co ciekawe, zmiany mogą zniknąć zarówno po kilkunastu minutach, jak też po kilkudziesięciu dniach. Wszystko zależy od tego, z którą postacią pokrzywki mamy do czynienia - ostrą czy przewlekłą. W tym drugim przypadku zmiany chorobowe utrzymują się lub nawracają w okresie dłuższym niż 6 tygodni. Częściej występuje jednak pokrzywka ostra. Jej przyczyną są zazwyczaj przyjmowane pokarmy lub leki. Rzadziej powstaje pod wpływem działania zimna, ciepła, światła słonecznego oraz zawartych w żywności konserwantów i barwników. Trzeba też pamiętać, że pokrzywka może sygnalizować poważne problemy, zwłaszcza jeśli towarzyszą jej trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy.


Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~Michał 2012-11-30 (00:05) 4 lata 9 miesięcy 22 dni 23 godziny i 15 minut temu

Ja mam od dziecka (AZS) Atopowe Zapalenie Skóry (Mężczyzna, lat 30) i już jako dziecko zauważyłem, że lekarze na mnie eksperymentują z lekami, a mnie to kosztowało dużo cierpienia psycho-fizycznego. Przestałem do nich chodzić jak miałem 14 lat. Po prostu zacząłem sam obserwować co się dzieje gdy jem to, gdy jem tamto. Oczywiście badania alergologiczne były potrzebne, ale w ŻADNYM WYPADKU MAŚCI STERYDOWE NIE SĄ KONIECZNE. Co więcej komplikują chorobę, a nie rozwiązują problem. Mogę polecić maść bez sterydu PROTOPIC. Lepiej kupić duże opakowanie mimo ze droższe, ale jest tego więcej. Ja używałem jej chyba z rok, ale od roku już nie muszę. Także robiłem przerwy w używaniu, aby nie przyzwyczajać organizmu. Z tego co się oriętuję jeżeli chodzi o ceny to taka maść kosztuje : mała 60 zł, a duża 90. Ale dla mnie duża starczała na pół roku. Teraz parę zasad dla osób z AZP którymi do dziś się kieruję: 1. Kontroluj język bo wpakujesz się w tarapaty, a chwila przyjemności będzie cię kosztować tydzien wychodzenia ze stanu zapalnego! 2.Codziennie wykąp ciało. Najlepiej na przemian pare razy - ciepła, zimna woda. Tak aby pory oddychały i odpoczęły od maści itp. 3. Używaj maści z witaminą A. Ja polecam RETIMAX1500. Tylko nie na twarz i raczej nie na szyję (chyba, że cieniutką warstwę). Znam kobietę która wyleczyła się z AZS lecząc się poza wegetarianizmem, akupunkturą i właśnie Maścią z Wit A!! 4. Zacznij zdrowo odżywiać ciało bo z tego będzie potem zbudowane. Ja np. jestem wegetarianinem i wiem, że to mi służy. W mięsie nie ma aż tylu dobrych rzeczy jak twierdzą tzw. lekarze. Wogóle nie mam zbyt dobrego zdania na temat lekarzy medycyny bo należa do tego farmaceutycznego biznesu zarabiających na chorych więc niby po co mają leczyć. Prędzej pomogą utrzymać chorobę, aby nie doskwierała. 5. Pij dużo wody, tak aby organizm mógł wydalać toxyny. PAMIĘTAJCIE JEDNAK, że tak samo jak jest wiele ciał tak samo AZS ma swoje twarze. Niektórzy mają słabe objawy, a inni duże. W każdym jednak przypadku polecam wyżej wymienione punkty, jakie absolutne minimum. Reszta to już wytrwałość i spokój. Stres też nie pomaga. Mam nadzieję, że Ci co mają tę chorobę tak jak ja będzie sobie z tym radziło bardziej lub mniej, ale że to co napisałem w ogóle się komuś przyda. Jest nas wielu, a jeżeli zalegalizują GMO to będzie coraz więcej... Pozdrawiam, Michał

odpowiedz

3
0
~aaaaa 2012-11-30 (00:00) 4 lata 9 miesięcy 22 dni 23 godziny i 20 minut temu

Świetnie, że o tym piszecie. Wreszcie coś ciekawego i pożytecznego.

odpowiedz

0
4
~jr 2012-11-29 (20:13) 4 lata 9 miesięcy 23 dni 3 godziny i 7 minut temu

resztę życia w więzieniu.

odpowiedz

0
4
~jr 2012-11-29 (20:12) 4 lata 9 miesięcy 23 dni 3 godziny i 8 minut temu

nie skarby to założony mechanizm dla masowych in vitro- ja reaguje na metale nieszlachetne fatalnie i to jest efekt- szarlatanó w pseudowwoskowych szpitalików gwałcących ciała nieświadomych- zamknąć to za mało . To robią dzieciom już, takie powiatowe pielęgniarki.

odpowiedz