www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

kuchnia

Odchudzamy fast foody

2013-07-25 12:41 2 opinii

Dzieci kochają miejskie jedzenie

Dzieci kochają miejskie jedzenie

Tryb życia, jaki wymusza współczesny świat, narzuca nam pośpiech. Odbija się to negatywnie na sposobie odżywiania - naszym i naszych dzieci. Stąd bierze się popularność hamburgerów, pizzy, hot-dogów i frytek.
Duże ilości cukrów, tłuszczu, polepszaczy smaków, atrakcyjny wygląd, a do tego stosunkowo niska cena i krótki czas oczekiwania na gotową potrawę - temu trudno się oprzeć. Żywność ta cieszy się niezmiennym powodzeniem u coraz młodszych dzieci. Jest to wynik kierowania reklam głównie do najmłodszych konsumentów, aby przyzwyczaić ich i uzależnić od smaku fast foodów. W ten sposób firmy zaskarbiają sobie klientów na całe życie, a konsumenci, mimo że coraz bardziej wyedukowani żywieniowo, korzystają z dobrodziejstw rozwiniętej cywilizacji. Skutki tego możemy obserwować np. przechodząc obok szkół czy przedszkoli - coraz większa liczba dzieci walczy z nadwagą i otyłością. Aktualnie w Polsce mamy najwięcej jedenastolatków z nadwagą w całej Europie.

Zobacz: Moje dziecko nie chce jeść


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~lucyna 2014-12-12 (15:55) 2 lata 9 miesięcy 11 dni 20 godzin i 15 minut temu

Wszystko zalezy od smaku potrwa, moje dziecko wyczuwa chyba jakies składniki na odległośc, bo czasem marchew je, a czasem wybrzydza, wędliny wcale nie chciało jeść (jak kiedyś śp. kot, taki wrazliwiec!). No i ta wędlina wskazała trop - z wędzarki tak, ze sklepu nie, pomimo że kupowalismy drogie i dobre produkty. Ale teraz wolę nie ryzykować i nie tracić pieniędzy i odkąd mieszkamy w warszawie zaopatruję sie albo na targach u sprawdzonych sprzedawców, a jak nie mam czasu to w necie. np na lokalnyrolnik.pl bo tam tez mają dobre mięso.

odpowiedz

0
0
~mistrz 2013-07-27 (09:27) 4 lata 1 miesiąc 28 dni 2 godziny i 43 minuty temu

może nie tuczyć, bo to powoli zabija !!

odpowiedz