www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

Zaburzenia zachowania u dzieci

2013-12-31 14:50 7 opinii

Napady furii

Napady furii

Stosunkowo rzadko występującym zaburzeniem zachowania u dzieci są napady furii. Pojawiają się one bez prowokacji lub na skutek doznania niewielkiego nawet rozczarowania lub przykrości. Występują u dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Dziecko wpada w nagłą złość, a jego zachowanie jest wyzywające, zaś wypowiedzi (jeśli dziecko już mówi) są obraźliwe. Napad furii jest znacznie bardziej gwałtowny niż napad złości, a ponadto wybuch złości ma charakter zachowania wymuszającego, podczas gdy trudno jest ustalić przyczynę i cel napadu furii. Dziecka nie udaje się uspokoić i "walczy" ono aż do całkowitego wyczerpania, po czym zwykle zapada w niespokojny sen. Napady furii występują także u dorosłych, często po urazie mózgu. W wykonanym w czasie napadu EEG można niekiedy stwierdzić w płacie skroniowym podobną aktywność jak w napadzie padaczki, co może wskazywać, że zaburzenie to należy do grupy chorób drgawkowych.

Zobacz: Niegrzeczne dzieci. 9 kroków do posłuszeństwa


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Annaw46@wp.pl 2014-01-11 (11:03) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 4 godziny i 41 minut temu

ja nie leczyłam dziecka bo takie wybuchy złości lekarz uważał za normalne ,że jest złośliwy a to przecież autyzm i bicie sie po głowie i stukanie przedmiotami o przedmioty i klaskanie i śmiech nieadekwatny do sytuacji ,a lekarz mówił -złośliwy i tak dożył do 18-tki i ma psychotropy a dalej tak robi i ma wyłączenia ,że nie wie co robi choc czyta lub rysuje ale tez krzyczyu ,powtarza słowa nawet wulgarne co mózg mu zapamiętał a potem to zmęczony i zasypia chyba ze jest gdzies poza domem to do domu wraca bo jednak mówi ,że głupiten co do domu nie wraca ,jak zobaczy autobus to wie ,że trzeba wsiąsc ,i dalej się zachowuje nieświadomie ,kto pomoże mi w wydaniu diagnozy na piśmie bo nikt mi nie wierzy nawet psycholog w szkole bo w szkole się boi i cicho siedzi ,za cicho.

odpowiedz

0
13
~ja 2013-12-29 (08:01) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Słyszeliście zapewne o tym iż możesz zarobić w necie 15000zł w miesiąc ?!!To bzdet jakich mało, zapewne o tym wiecie. To jest dopiero naiwność hah. Lecz ja wpadłem na mały biznes który może mi przynieść zyski. Lecz jak wiadomo żeby zarobić trzeba włożyć a w kredyty raczej nie warto wchodzić. Więc mam do was wielką prośbę a mianowicie proszę was o pomoc która polegałaby na tym iż przelejecie mi na konto 1zł . Śmieszne wiem!!! Kto wie może coś z tego się uda. Oczywiście nie mówię wam tu że na tym coś zyskacie bo nie!!Ale być może dzięki temu uda mi się osiągnąć cel. A wam będzie przyjemnie na duchu bo ktoś dzięki waszej uprzejmości może spełnić swój cel. Ktoś może pomyśleć : a co mi tam 1zł ??mnie to nie zaszkodzi a komuś mogę pomóc i mieć z tego satysfakcję. To tak samo jak w Lotka. Dużo osób gra ale tylko jedna wygrywa. Ja też gram i pomimo tego że raczej nigdy nie wygram to mówię sobie : ja straciłem np.4zł grając w lotka ale te 4zł kogoś wzbogaciło,(pomyślało 1000000 osób) ja nie stałem się od tego biedny. Jeżeli ktoś były tak przychylny i miał trochę odwagi to może przelać mi symboliczną kwotę w postaci 1zł lub więcej jeżeli ktoś chce. 70 1050 1025 1000 0090 7926 6632/ING/ w tytule: biznes . Dzięki za pomoc!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

18
2
~Roletka 2013-12-29 (07:43) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 8 godzin i 1 minutę temu

To tak samo jak lekarze wymyślają nam choroby na których zarabiają krocie nie tylko oni ale również firmy farmaceutyczne. Większość lekarzy wypisuje lekarstwa które wcale nie są potrzebne a przekonacie się jak z tą samą chorobą odwiedzicie trzech lekarzy. Sami zauważycie że każdy wymyślił inną chorobę i wypisał różne leki. Sprawdźcie

odpowiedz

8
0
~Maria 2013-12-29 (06:21) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 9 godzin i 23 minuty temu

nie ma co komentować. robią sobie dzieci jak zabawki. a gdzie świadome rodzicielstwo żeby była baza na przyszłość czyli normalne, zdrowe fiz. i psychiczne społeczeństwo.

odpowiedz