www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

Zaburzenia zachowania u dzieci

2013-12-31 14:50 7 opinii

Nagły wybuch złości

Nagły wybuch złości

To dosyć częste zachowanie dzieci i nie jest jeszcze zaburzeniem, choć oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim nasileniu i jak często występuje. Spowodowane jest wprowadzeniem przez rodziców pewnych zakazów, podczas gdy dziecko dąży do nieograniczonej samodzielności. Celem napadu złości ma być doprowadzenie do uzyskania określonej korzyści (odroczenia pójścia spać, zakupu nowej zabawki, itd.) i może się stać skutecznym sposobem wymuszania, jeżeli w takiej sytuacji rodzice zawsze ustępują. Napady złości pojawiają się zawsze wtedy, gdy dziecko próbuje złamać zakaz, nie może zrealizować swojego pragnienia lub nie może sobie poradzić z wykonaniem jakiejś czynności i jest tym sfrustrowane. Nagłe wybuchy złości zaczynają się pojawiać pod koniec pierwszego roku życia, a największe ich nasilenie przypada na drugi rok życia. Po ukończeniu 4-5 lat wybuchy zwykle ustępują. Występowaniu nagłych wybuchów złości u dzieci sprzyjają lęk, zmęczenie, brak snu, choroby i przyjmowane leki. Jeśli napady takie trwają dłużej niż 15 minut i zdarzają się regularnie po 3-4 razy dziennie, należy skonsultować temat z lekarzem lub psychologiem dziecięcym, bo w takiej sytuacji warto ustalić ich podłoże.
Z tym zachowaniem powiązane jest inne zaburzenie dziecięce - bezdech afektywny, o którym piszemy tutaj.

Zobacz: Niegrzeczne dzieci. 9 kroków do posłuszeństwa


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Annaw46@wp.pl 2014-01-11 (11:03) 3 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 40 minut temu

ja nie leczyłam dziecka bo takie wybuchy złości lekarz uważał za normalne ,że jest złośliwy a to przecież autyzm i bicie sie po głowie i stukanie przedmiotami o przedmioty i klaskanie i śmiech nieadekwatny do sytuacji ,a lekarz mówił -złośliwy i tak dożył do 18-tki i ma psychotropy a dalej tak robi i ma wyłączenia ,że nie wie co robi choc czyta lub rysuje ale tez krzyczyu ,powtarza słowa nawet wulgarne co mózg mu zapamiętał a potem to zmęczony i zasypia chyba ze jest gdzies poza domem to do domu wraca bo jednak mówi ,że głupiten co do domu nie wraca ,jak zobaczy autobus to wie ,że trzeba wsiąsc ,i dalej się zachowuje nieświadomie ,kto pomoże mi w wydaniu diagnozy na piśmie bo nikt mi nie wierzy nawet psycholog w szkole bo w szkole się boi i cicho siedzi ,za cicho.

odpowiedz

0
13
~ja 2013-12-29 (08:01) 3 lata 8 miesięcy 24 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Słyszeliście zapewne o tym iż możesz zarobić w necie 15000zł w miesiąc ?!!To bzdet jakich mało, zapewne o tym wiecie. To jest dopiero naiwność hah. Lecz ja wpadłem na mały biznes który może mi przynieść zyski. Lecz jak wiadomo żeby zarobić trzeba włożyć a w kredyty raczej nie warto wchodzić. Więc mam do was wielką prośbę a mianowicie proszę was o pomoc która polegałaby na tym iż przelejecie mi na konto 1zł . Śmieszne wiem!!! Kto wie może coś z tego się uda. Oczywiście nie mówię wam tu że na tym coś zyskacie bo nie!!Ale być może dzięki temu uda mi się osiągnąć cel. A wam będzie przyjemnie na duchu bo ktoś dzięki waszej uprzejmości może spełnić swój cel. Ktoś może pomyśleć : a co mi tam 1zł ??mnie to nie zaszkodzi a komuś mogę pomóc i mieć z tego satysfakcję. To tak samo jak w Lotka. Dużo osób gra ale tylko jedna wygrywa. Ja też gram i pomimo tego że raczej nigdy nie wygram to mówię sobie : ja straciłem np.4zł grając w lotka ale te 4zł kogoś wzbogaciło,(pomyślało 1000000 osób) ja nie stałem się od tego biedny. Jeżeli ktoś były tak przychylny i miał trochę odwagi to może przelać mi symboliczną kwotę w postaci 1zł lub więcej jeżeli ktoś chce. 70 1050 1025 1000 0090 7926 6632/ING/ w tytule: biznes . Dzięki za pomoc!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

18
2
~Roletka 2013-12-29 (07:43) 3 lata 8 miesięcy 24 dni 15 godzin i 1 minutę temu

To tak samo jak lekarze wymyślają nam choroby na których zarabiają krocie nie tylko oni ale również firmy farmaceutyczne. Większość lekarzy wypisuje lekarstwa które wcale nie są potrzebne a przekonacie się jak z tą samą chorobą odwiedzicie trzech lekarzy. Sami zauważycie że każdy wymyślił inną chorobę i wypisał różne leki. Sprawdźcie

odpowiedz

8
0
~Maria 2013-12-29 (06:21) 3 lata 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 22 minuty temu

nie ma co komentować. robią sobie dzieci jak zabawki. a gdzie świadome rodzicielstwo żeby była baza na przyszłość czyli normalne, zdrowe fiz. i psychiczne społeczeństwo.

odpowiedz