www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

kalendarz ciąży

Ciąża tydzień po tygodniu

Sprawdź, jak rozwija się Twoje dziecko w kolejnych tygodniach ciąży. Jeśli nie wiesz, w którym tygodniu ciąży jesteś, skorzystaj z kalkulatora tygodni ciąży. Sprawdź równiez nasze bazy wiedzy.

Dlaczego warto sprawdzić ten kalendarz

Kalendarz ciąży stanowi niezwykle bogate źródło wiedzy o rozwoju dziecka, z którego powinna skorzystać każda przyszła mama. Dzięki niemu wyjątkowy stan brzemienności staje się dla kobiety bardziej zrozumiały, a ona sama dokładnie wie, jakich zmian we własnym organizmie powinna spodziewać się w najbliższym czasie. Przedstawienie ciąży tydzień po tygodniu zdradza wszelkie jej tajemnice i pozwala lepiej zadbać o zdrowie własne, a także jeszcze nienarodzonego dziecka.

Niniejszy kalendarz został opracowany przez specjalistę w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W jasny i klarowny sposób przedstawia on zmiany zachodzące w ciele ciężarnej kobiety, opisuje rozwój dziecka pomiędzy trymestrami oraz zdradza wszelkie wskazówki dotyczące pielęgnacji ciąży. Kalendarz ciąży pozwala dokładnie kontrolować przebieg tzw. stanu błogosławionego tydzień po tygodniu i szybko zareagować na wszelkie niepokojące objawy. Za jego pomocą przyszła mama może również dokładniej przygotować się do niezwykle istotnego momentu porodu oraz wstępne oszacować jego przybliżoną datę. To bardzo praktyczne narzędzie, z którego powinni skorzystać wszyscy oczekujący na narodziny potomka rodzice.