www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Kalkulator BMI

Sprawdź, czy twoja waga jest prawidłowa.
Przed zajściem w ciążę powinnaś zrzucić zbędne kilogramy lub przytyć, jeśli ważysz za mało.

Twoja waga kg

Twój wzrost cm

Prezentowane w serwisie wyniki kalkulatorów pełnią rolę wyłącznie informacyjną i służą wyłącznie ogólnemu zorientowaniu się użytkownika w zakresie obliczenia wartości, których dotyczą. Wirtualna Polska S.A. nie gwarantuje poprawności wyników oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania przez użytkowników z wyników kalkulatora.

Kalkulator BMI
- dlaczego warto skorzystać?

BMI (ang. body mass index) to wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Jest to podstawowe narzędzie dla osób pragnących kontrolować wagę. Osiągnięcie prawidłowej masy ciała jest szczególnie ważne dla kobiet planujących ciążę, bowiem, jak pokazują badania, prawidłowa waga przyszłej matki ma duży wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Z pomocą wskaźnika BMI dowiesz się czy twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa, czy wymaga zmian. Wraz z wynikiem, otrzymasz informację, czy twoja waga mieści się w normie, czy też jest za niska lub za wysoka. Jeśli okaże się, że masz nadwagę lub niedowagę, być może przed zajściem w ciążę, trzeba będzie zgubić zbędne kilogramy lub uzupełnić nieco zapasy w swoim organizmie.

Nadwaga i otyłość

Nadwaga i otyłość

Dzieci.pl 2012-07-27 15:38 3 opinii

Nadwaga, otyłość pokarmowa i zespół metaboliczny zaliczane są do chorób cywilizacyjnych i dotyczą w coraz większym stopniu dzieci i młodzieży. Jest to nadmierna ilość tkanki tłuszczowej wywołująca przyrost masy ciała ponad wytyczone normy. Do oceny prawidłowej wagi służy indeks masy ciała - BMI (Body Mass Index). O nadwadze mówimy, gdy BMI jest większe niż 25, a o otyłości, gdy przekracza 30.

Nadwaga oznacza trudny poród?!

Nadwaga oznacza trudny poród?!

dzieci.pl 2010-02-22 09:34 12 opinii

Jeżeli masz nadwagę i jesteś w ciąży, powinnaś to przeczytać!

Nadwaga - problem nie tylko dorosłych

Nadwaga - problem nie tylko dorosłych

Informacja prasowa 2013-09-13 15:46 1 opinii

Problem nadwagi coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba uczniów zmagających się z nadmiernymi kilogramami.

Niedobór witaminy D a nadwaga u dzieci

Niedobór witaminy D a nadwaga u dzieci

PAP 2010-11-12 14:03 4 opinii

Dzieci z niedoborami witaminy D gromadzą więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu i szybciej tyją niż dzieci z prawidłowym poziome tego związku we krwi - wynika z pracy na łamach pisma "American Journal of Clinical Nutrition".

Jak nie doprowadzić do otyłości u dziecka?

Jak nie doprowadzić do otyłości u dziecka?

Dzieci.pl 2010-09-17 13:23 11 opinii

Nadwaga stanowi obecnie problem cywilizacyjny i nie każdy potrafi sobie z nim samodzielnie poradzić. Trudności z kontrolą wagi dotykają wielu dorosłych – wobec tego, w jaki sposób mają oni skutecznie zapobiegać otyłości u dzieci? Poza tym często spotykamy się ze zdaniem, że problem dotyczy amerykańskich rodzin, bo tam królują „fast fordy” a u nas wciąż jada się w domu. Niestety to tylko złudzenie.

Otyłość w ciąży wpływa na zdrowie dziecka

 Otyłość w ciąży wpływa na zdrowie dziecka

PAP 2015-05-20 11:33 6 opinii

Kobiety przygotowujące się do zajścia w ciążę powinny zadbać o właściwą wagę ciała. Nadwaga matki wpływa bowiem na zdrowie rozwijającego się płodu.

Jak odchudzić otyłą 12-latkę?

Jak odchudzić otyłą 12-latkę?

Dzieci.pl 2011-11-09 09:36 24 opinii

Nadwaga i otyłość coraz częściej dotykają dzieci. Warto jak najwcześniej pomóc im zrzucić dodatkowe kilogramy oraz wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe w rodzinie.

Przez niedowagę lub otyłość trudno zajść w ciążę

Przez niedowagę lub otyłość  trudno zajść w ciążę

Dzieci.pl 2014-09-12 11:11 5 opinii

Zarówno niedowaga jak i nadwaga kobiet mają znaczący wpływ na płodność. Niezbyt dobrze zbilansowana dieta może prowadzić do zaburzeń cyklu menstruacyjnego i owulacji, a co za tym idzie – problemów z zajściem w ciążę.

Najczęstsze błędy w karmieniu dziecka

Najczęstsze błędy w karmieniu dziecka

Dzieci.pl 2012-11-09 08:06 0 opinii

Przywykło się mówić, że nadwaga to choroba genetyczna i dlatego tak trudno z nią walczyć. Tymczasem prawda jest inna. Maluch nie dziedziczy otyłości po przodkach, a najwyżej tylko predyspozycje do niej. Aby stać się grubym, musi na to zapracować. Oto podstawowe błędy rodziców, które mogą spowodować u dziecka nadwagę.

Przekąski wpływają na nawyki dziecka

Przekąski wpływają na nawyki dziecka

Newseria.pl 2014-08-13 11:37 0 opinii

Nadwaga i otyłość to często konsekwencje nieprawidłowych zwyczajów żywieniowych w wielu domach. Największym zagrożeniem są częste i niezdrowe przekąski. Jak uchronić dzieci przed zgubnym nawykiem podjadania?