www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Kalkulator tygodni ciąży

Sprawdź, w którym tygodniu ciąży jesteś i jak rozwija się twoje dziecko tydzień po tygodniu

Podaj datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

Podaj przeciętną długość twojego cyklu miesiączkowego:

dni

Prezentowane w serwisie wyniki kalkulatorów pełnią rolę wyłącznie informacyjną i służą wyłącznie ogólnemu zorientowaniu się użytkownika w zakresie obliczenia wartości, których dotyczą. Wirtualna Polska S.A. nie gwarantuje poprawności wyników oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania przez użytkowników z wyników kalkulatora.

Kalkulator tygodni ciąży i daty porodu
- dlaczego warto skorzystać?

Gdy tylko dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak rozwija się twoje dziecko, jak zmieniać się powinno twoje ciało... Jeśli bardzo dokładnie chcesz poznać szczegóły tego, co dzieje się z twoim maleństwem, tydzień po tygodniu, najlepiej, jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora tygodni ciąży.

Prawidłowo ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (czyli 10 miesięcy księżycowych - te trwają 28 dni). Jest to równowartość 280 dni czyli 40 tygodni. Ale uwaga - za pierwszy dzień ciąży przyjmuje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki, czyli czas, gdy tak naprawdę nie doszło jeszcze do zapłodnienia. Wg tego właśnie systemu prowadzona jest twoja karta ciążowa i określany wiek ciąży. Rzeczywisty wiek zapłodnieniowy jest zawsze o ok. 2 tygodnie krótszy. Jeśli więc twój lekarz mówi, że jesteś np. w 12 tygodniu ciąży, oznacza to, że tak naprawdę od czasu zapłodnienia minęło 10 tygodni.

Dla przeciętnej kobiety szybkie policzenie tygodnia ciąży, w którym akurat się znajduje nie jest takie proste. Dlatego stworzyliśmy kalkulator, dzięki któremu wprowadzając datę ostatniej miesiączki, szybko dowiesz się, w którym tygodniu ciąży aktualnie jesteś. Kalkulator poda ci także przewidywaną datę porodu. Musisz jednak pamiętać, że jest to jedynie orientacyjny termin. Tylko 5 proc kobiet rodzi bowiem w dniu wyliczonym wg daty ostatniego krwawienia.

16 - 20 tydzień ciąży. Zarodek zmienia się w płód

[+18] 16 - 20 tydzień ciąży. Zarodek zmienia się w płód

Discovery 2012-03-15 14:04 12 opinii

Jak rozwija się dziecko między 16 a 20 tygodniem ciąży? W tym okresie zarodek staje się płodem. Jak jego wygląd zmienia się tydzień po tygodniu? Kiedy kształtują się narządy płciowe i od czego zależy, że dziecko staje się dziewczynką lub chłopcem. Dlaczego wpływ na kształtowanie się płci dziecka mają jedynie mężczyźni. Czy wiesz, że męski płód już w ciąży produkuje testosteron a w jajnikach 20-tygodniowej dziewczynki jest około 6-7 milionów jajeczek - to zapas na całe dorosłe życie.
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”

1 tydzień ciąży

1 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-16 11:57 0 opinii

Lekarze czas ciąży liczą nie od momentu zapłodnienia, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiączki poprzedzającej ciążę. Przyszła mama właśnie rozpoczyna więc ostatnią przed ciążą menstruację

2 tydzień ciąży

2 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-16 12:17 0 opinii

W 2 tygodniu ciąży w organizmie przyszłej matki jeszcze nie doszło do zapłodnienia, jednak w jej ciele zachodzą już procesy, które przygotowują je do rozpoczęcia nowego życia.

Newralgiczny trzeci tydzień ciąży

Newralgiczny trzeci tydzień ciąży

PAP 2015-05-14 09:19 12 opinii

Picie alkoholu w trzecim tygodniu ciąży powoduje zmiany epigenetyczne u płodu. Jest to moment, kiedy kobieta bardzo często jeszcze nawet nie wie, że w jej wnętrzu rozwija się dziecko.

8 tydzień ciąży

8 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-16 12:26 0 opinii

Dziecko nie waży jeszcze nawet 1 grama, a już rozwijają się cieniutkie jak nić pajęczyny paluszki rąk i stóp.

21 tydzień ciąży

21 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-21 10:48 0 opinii

Płód wygląda już jak mały człowiek - jego ręce i nogi mają odpowiednie proporcje, a całe ciało pokryte jest meszkiem - tzw. lanugo

29 tydzień ciąży

29 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-21 11:05 0 opinii

Na trójwymiarowym obrazie usg można zobaczyć, jak dziecko mruga oczami

7 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

wp.pl 2009-09-16 12:25 0 opinii

Powstają zalążki płuc dziecka, a serduszko bije z prędkością 100-120 uderzeń na minutę