www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Kalkulator wagi w ciąży

Ile powinnaś przytyć w każdym z trzech trymestrów ciąży. Kontroluj swoją wagę przez całą ciążę

Twoja waga przed ciążą: kg

Twój wzrost: cm

Prezentowane w serwisie wyniki kalkulatorów pełnią rolę wyłącznie informacyjną i służą wyłącznie ogólnemu zorientowaniu się użytkownika w zakresie obliczenia wartości, których dotyczą. Wirtualna Polska S.A. nie gwarantuje poprawności wyników oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania przez użytkowników z wyników kalkulatora.

Kalkulator wagi w ciąży
- dlaczego warto skorzystać?

Prawidłowa waga w ciąży ma ścisły związek z prawidłowym rozwojem płodu. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie przyrostu masy ciała w kolejnych miesiącach oczekiwania na dziecko.

Kalkulator przyrostu wagi pozwoli ci przewidzieć, jak będzie się zmieniała twoja waga wraz z rozwojem ciąży. Pozwoli też na reagowanie, jeśli masa ciała będzie znacząco odbiegała od prognozy.

Przeciętna kobieta przybiera w ciągu 9 miesięcy ok. 11-13 kg. Jednak jeśli przed poczęciem dziecka miała niedowagę - przytyje prawdopodobnie więcej, jeśli zaś miała nadwagę - jej masa zmieni się najpewniej jedynie o 7-9 kg. Jeśli przyszła mama spodziewa się bliźniaków, rekomendowana waga także będzie odpowiednio większa.

Pamiętaj, że uzyskany wynik będzie jedynie orientacyjny i w indywidualnych przypadkach może odbiegać od wskazań. Aby uzyskać wynik, musisz do kalkulatora wprowadzić swoje dane: wzrost i wagę sprzed ciąży.

Zbyt wysoka i zbyt niska waga w ciąży grozi dziecku nadwagą

Zbyt wysoka i zbyt niska waga w ciąży grozi dziecku nadwagą

PAP 2014-04-15 09:06 4 opinii

Zbyt duża, jak i zbyt małe przybieranie na wadze w trakcie ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia nadwagi lub otyłości u dziecka - wynika z badań opublikowanych przez "Journal of Obstetrics and Gynecology".

Co czwarta ciężarna ma nadwagę

Co czwarta ciężarna ma nadwagę

PAP 2014-02-12 12:29 6 opinii

Jedna czwarta Polek zachodzących w ciążę ma nadwagę lub otyłość, a to zwiększa ryzyko powikłań ciąży, przedwczesnego porodu, a nawet wady wrodzonej u dziecka - alarmowali lekarze i dietetycy na konferencji prasowej w Warszawie.

Dzieci otyłych mam żyją krócej

Dzieci otyłych mam  żyją krócej

PAP 2013-08-14 16:44 42 opinii

Przed zajściem w ciążę należy doprowadzić swoją wagę do normy. Dzieci kobiet, które były otyłe w ciąży, są obciążone większym ryzykiem przedwczesnej śmierci.

Ile kobiety tyją w ciąży?

Ile kobiety tyją w ciąży?

Dzieci.pl 2011-02-02 13:09 118 opinii

Temat dodatkowych kilogramów związanych z ciążą w kobiecych rozmowach pojawia bardzo często. Na forach internetowych przyszłe mamy porównują swoją wagę. Niektóre chwalą się, że przez 9 miesięcy przybrały tylko 5 kilogramów, inne przyznają się do...40. Od czego to zależy? Ile wynosi prawidłowy przyrost wagi przyszłej mamy? Czy można przewidzieć, jak bardzo kobieta spodziewająca się dziecka przytyje podczas ciąży?

Odchudzanie w ciąży

Odchudzanie w ciąży

X-news 2013-07-23 12:03 54 opinii

Wiele się mówi, o zachowywaniu prawidłowej wagi podczas ciąży. Kobieta w ciągu 9 miesięcy nie powinna przybrać na wadze więcej niż 20-25 proc. swojej wagi wyjściowej. A co jeśli przybiera więcej? Czy można odchudzać się w ciąży?

Jak uzyskać optymalną wagę w ciąży?

Jak uzyskać optymalną wagę w ciąży?

Dzieci.pl 2014-03-24 13:42 0 opinii

Zwykle pierwsze dwa miesiące ciąży przynoszą znikomy przyrost wagi, a czasem nawet jej delikatny spadek, spowodowany nudnościami. Dopiero w trzecim miesiącu pojawiają się dostrzegalne zmiany.

Otyłość w ciąży wpływa na zdrowie dziecka

 Otyłość w ciąży wpływa na zdrowie dziecka

PAP 2015-05-20 11:33 6 opinii

Kobiety przygotowujące się do zajścia w ciążę powinny zadbać o właściwą wagę ciała. Nadwaga matki wpływa bowiem na zdrowie rozwijającego się płodu.

Ciąża kobiety alfa

Ciąża kobiety alfa

Dzieci.pl 2013-05-29 15:50 67 opinii

Od dłuższego czasu w USA (i nie tylko tam) funkcjonuje termin alfa-matka. Oznacza kobietę realizującą się w podwójnej roli - rodzica i pracownika. Dziecko jest jej potrzebne głównie jako dopełnienie obrazu kobiety spełnionej.

Jak utrzymać prawidłową wagę w ciąży?

Jak utrzymać prawidłową wagę w ciąży?

Dzieci.pl 2012-11-09 08:02 0 opinii

Zapotrzebowanie na energię w ciąży zwiększa się jedynie od 300 do 600 kcal na dobę, w zależności od trymestru. Ciąża nie usprawiedliwia więc objadania się za dwoje. Zdrowa kobieta oczekująca dziecka powinna skupić się przede wszystkim na tym, aby zastosować w codziennym życiu ogólne zasady prawidłowego żywienia, a w przypadku wystąpienia schorzeń, stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza lub dietetyka. W niektórych przypadkach określonych przez lekarza, można uzupełniać dietę preparatami witamin i minerałów. Ważne jest, aby nie robić tego na własną rękę i według własnego uznania, a także, aby nie traktować tabletek jako zastępstwa dobrze zbilansowanej diety.

Jak zapobiegać rozstępom

Jak  zapobiegać rozstępom

Dzieci.pl 2013-06-13 12:38 1 opinii

Rozstępy to koszmar kobiet, spodziewających się dziecka. Wprawdzie problem nie dotyczy wszystkich pań, ale odsetek tych, których dotyka jest spory. Na ich pojawienie się ma wpływ wiele czynników. Dowiedz się czy jest sposób, by ich uniknąć.