www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

ciąża

Muzyka w ciąży

dzieci.pl 2011-03-03 15:34 7 opinii

Słuchanie muzyki klasycznej w ciąży ma korzystny wpływ na dziecko – z badań wynika, że stymulacja w okresie płodowym ma dobry wpływ na rozwój mózgu dziecka.

Słuchanie muzyki klasycznej w ciąży ma korzystny wpływ na dziecko – z badań wynika, że stymulacja w okresie płodowym ma dobry wpływ na rozwój mózgu dziecka.

Bodźce muzyczne pobudzają słuch, dzięki czemu przychodzi ono na świat z większą ilością komórek nerwowych, co następnie wpływa na zwiększenie umysłowych możliwości. Np. słuchanie Mozarta korzystnie wpływa na liczbę połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi płodu, a kobiety w czasie porodu odczuwają mniejszy ból.

Zdaniem części badaczy, dzieci, których matki słuchały takiej muzyki, rodzą się radosne, spokojne, intensywniej gaworzą, szybciej uczą się siadać, a w późniejszych latach są bardziej kreatywne i bogatsze emocjonalnie. Specjaliści zaobserwowali związek między muzykoterapią a krótszym czasem porodu oraz pobytu w szpitalu, niższym poziomem stresu u rodzących, niższą liczbą okołoporodowych zdrowotnych komplikacji, a nawet zabiegów cesarskiego cięcia.

Beata Banasiak-Parzych, socjolog rodzinny

Treści zamieszczone w Serwisie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę˝. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki skorzystania przez użytkowników z treści zamieszczonych w Serwisie.
Beata Banasiak-Parzych
autor porady:

Beata Banasiak-Parzych

Psychologia

Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~trąbka 2015-03-24 (11:59) 2 lata 6 miesięcy 29 dni 10 godzin i 30 minut temu

osobiście uważam, że muzyka znacząco wpływa na rozwój dziecka, pobudzają rozwój komórek nerwowych i pobudza rozwój słuchu u dziecka. Nasz maluch zaczął bardzo szybko mówić, ale jeszcze szybciej zaczął grac na stojącym w domu pianinie, co wszystkich zadziwiło, jednak później uświadomiliśmy sobie, że jego pociąg do muzyki wynika z wczesnego poddaniu go muzykoterapii, wiec może to przynieść same korzyści. W wieku 6 lat zapisaliśmy go do szkoły muzycznej, i jak na razie jest jednym z najmłodszych i najbardziej "chłonnych" maluchów :D

odpowiedz

3
0
~Enmerkar 2011-06-07 (16:15) 6 lat 4 miesiące 16 dni 6 godzin i 14 minut temu

Bzdury. To były niezbyt mądre pomysły "naukowców" (psychologów) sprzed kilkudziesięciu lat. Od dawna wiadomo, że to nieprawda. Niestety, setkom doktorów psychologii tytułów nie odebrano za głoszenie tych bredni.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Alb. 2011-06-07 (19:50) 6 lat 4 miesiące 16 dni 2 godziny i 39 minut temu

Country!

odpowiedz

1
1
~mamcia 2011-06-07 (17:47) 6 lat 4 miesiące 16 dni 4 godziny i 42 minuty temu

Ja jak bylam w ciazy to z mezem sluchalismy Joe Cooker'a (chyba dobrze napisalam) i pamietam jak urodzilam mojego synka i maz wlaczyl plyte to syn znieruchomial oczy zrobil wielkie i tylko sluchal.To bylo naprawde fajne . I jestem jak najbardziej "za" aby sluchac "spokojnej" muzyki w czasie ciazy a nie zadnych "szarpidrutow".To naprawde dziecko uspokaja :)Pozdrawiam

odpowiedz

2
4
~adam 2011-06-07 (17:18) 6 lat 4 miesiące 16 dni 5 godzin i 11 minut temu

No cóż, rzeczywiście każdy słucha, co lubi. Ty swoim córkom spaczyłaś gust już na starcie i nigdy nie będą się znały na muzyce. A moja żona słuchała klasycznej, córka słuchała kalsycznej i wnuczęta (3 lata, 1 rok) też już wolą klasyczną. I lepiej się będą rozwijały.

odpowiedz

4
2
~mania 2011-06-07 (16:38) 6 lat 4 miesiące 16 dni 5 godzin i 51 minut temu

co za bzdury az nie wiem czy plakac czy sie smiac! kobiety nie dajcie sie oszolomic i sluchajcie takiej muzyki jaka lubicie! ja przez 2 ciaze sluchalam tego co mi sie podobalo i nie byla to muzyka klasyczna! urodzilam dwie szczesliwe spokojne i wesole coreczki przy czym jedna rodzilam 11 minut a druga jeszcze szybciej! w szpitalu pozostalam po pierwszym porodzie 19 a po drugim 7 godzin wiec za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka??? moje obie cory teraz uwielbiaja ta sama muzyke co ja a jak beda chcialy kiedys posluchac muzyki powaznej to prosze bardzo ich decyzja :) pozdrawiam wszystkie mamy ktore nie wierza w takie brednie :)

odpowiedz