www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

partnerstwo

Logo dostawcy

Jak wykryć zdradę? Prosty test na niewierność

testDNA 2016-01-29 14:25 6 opinii

Jeśli chcesz dowiedzieć się czy twój partner cię zdradza możesz wykonać prosty i szybki test na zdradę. Wystarczy zebrać próbki takie jak np. bielizna czy pościel i dostarczyć je do laboratorium. Test polega na wykryciu obecności nasienia na próbce i ustaleniu od kogo ono pochodzi.

Jak wykryć zdradę? Prosty test na niewierność

Test na zdradę - detekcja nasienia i badania DNA

Pierwszym etapem jest sprawdzenie przy pomocy specjalnych odczynników, czy na dostarczonym materiale znajduje się sperma. Jeśli tak, to zlecający test może zdecydować się na badania DNA. Laboratorium ustala wtedy profil genetyczny z próbki spermy i w kolejnym etapie porównuje go z profilem uzyskanym z próbki porównawczej. Pozwala to odpowiedzieć na pytanie czy pochodzą one od jednej i tej samej osoby.

Materiał porównawczy w testach na zdradę: włosy i inne mikroślady

DNA można wyizolować z bardzo różnych próbek i zobaczyć czy jest ono identyczne jak to wyizolowane ze śladów spermy. Mikroślady to różnego rodzaju przedmioty, głównie codziennego użytku, należące do danej osoby, na których można znaleźć jej DNA. Ślady spermy to również mikroślady, a ponad to zaliczają się do nich m.in. plamy krwi, cebulki włosowe, wycięte ze skórkami paznokcie, maszynka do golenia, szczoteczka do zębów, szklanka, sztućce, kubek, wypalony papieros, chusteczka higieniczna z wydzieliną z nosa czy patyczek z woskowiną uszną. Zebrane próbki wystarczy pozostawić do wyschnięcia (gdy są mokre), wsadzić do woreczka lub koperty i wysłać do laboratorium.

Test na zdradę – jego wynik jako dowód w sprawie rozwodowej?

Zdrada jest wystarczającym argumentem na udzielenie małżonkom rozwodu, jeśli towarzyszy jej całkowity rozkład pożycia małżeńskiego. Ważne jest również to, aby strona, która wniosła pozew o rozwód była w stanie tę zdradę udowodnić przed sądem. A dowodem niewierności partnera, zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego, może być praktycznie cokolwiek: fotografie, listy, e – maile, smsy, obdukcje lekarskie, czy właśnie test zdrady oparty na detekcji wydzieliny biologicznej, takiej jak nasienie. Dla sądu wszystkie te dowody będą potwierdzeniem, że strony utrzymywały kontakty pozamałżeńskie i staną się solidną podstawą do unieważnienia małżeństwa.

Nie zawsze wynik testu na niewierność jest potrzebny jako dowód w sprawie rozwodowej. Wielu ludzi robi go dla własnej informacji, aby pozbyć się podejrzeń i zyskać spokój. Negatywny rezultat testu, a więc taki, który nie wykaże zdrady, potraf nawet czasem uratować związek przed rozpadem i przy okazji jeszcze go umocnić.

Badanie DNA lepsze od psychotestu?

W Internecie można znaleźć masę „testów na zdradę” Przeważnie pod tym hasłem kryją się jednak ankiety, tzw. „psychotesty”. Wiele osób odpowiada więc na pytania typu: „Jak często się kłócicie?”, albo: Czy ostatnio rozmawiacie ze sobą mniej niż zwykle?” Ludzie szukają w nich rozwiązania swoich problemów, potwierdzenia na nieuczciwość partnera lub jej wykluczenie. Tymczasem wyniki takich ankiet nie stanowią żadnego dowodu i nie rozwiązują problemu. Z testem na niewierność jest inaczej. On potrafi jednoznacznie wskazać obecność spermy i określić, czy DNA otrzymane ze spermy na majtkach należy do konkretnej osoby czy też nie.

Badania DNA na ustalenie ojcostwa

Dla niektórych osób dowodem na zdradę jest również wynik badania DNA na ojcostwo, zarówno ten realizowany przed, jak i po porodzie. Taki test robią najczęściej panowie, którzy chcą mieć pewność, że wychowują lub będą wychowywać swoje dzieci. Bywa, że impulsem do jego wykonania jest właśnie podejrzenie partnerki o niewierność. Właśnie dlatego wynik potwierdzający ojcostwo, jest bardzo często tym co na nowo scala partnerów i ich sypiący się związek. Test na ojcostwo polega na analizie DNA potencjalnego ojca i dziecka oraz na porównaniu otrzymanych profili genetycznych. Podobnie jak w teście na zdradę, próbką do badania może stanowić wymaz z policzka albo mikroślad.

Odkrycie zdrady – czasem niesie wiele dobrego

Niemal na każdym kroku jesteśmy wystawiani na różnego rodzaju pokusy, które powodują, że trudno nam dochować wierności. Podobno zdradzamy coraz częściej. Do tzw. „skoku w bok” przyznaje się ponad połowa Polaków i jedna trzecia Polek.

Zdrada jest zwykle wynikiem jakiś problemów w związku, niezaspokojenia potrzeb fizycznych i emocjonalnych drugiego człowieka. To znak, że w relacji dwojga ludzi dzieje się źle. Udowodnienie zdrady nie zawsze musi jednak oznaczać koniec związku. Przeciwnie!

Dla niektórych osób zdrada partnera jest impulsem do zmiany na lepsze. Wiele par po odkryciu prawdy zaczyna wreszcie ze sobą szczerze rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemy, które do tej pory były zamiatane pod dywan. Z drugiej strony, negatywny wynik testu może uspokoić podejrzliwego partnera i polepszyć wzajemne relacje w związku. Można nim zatem więcej zyskać niż stracić.

Natalia Jeziorska / testDNA

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Karolina 2017-08-30 (21:13) 2 miesiące 17 dni 23 godziny i 5 minut temu

Ja mojemu mężowi udowodniłam, że mnie zdradza dopiero dzięki pomocy detektyw Skrzypek, która jest podobno najlepsza we Wrocławiu. Zebrała niezbite dowody na zdradę, więc sprawa rozwodowa była już praktycznie formalnością.

odpowiedz

0
0
~Pamela Zatorska 2017-05-14 (12:03) 6 miesięcy 3 dni 8 godzin i 15 minut temu

Myślę, że to idzie wyczuć że partner jest niewierny bo każdy wysyła specyficzne sygnały.

odpowiedz

0
0
~Zuza 2017-04-13 (20:33) 7 miesięcy 3 dni 23 godziny i 45 minut temu

Moim zdaniem - mamy podejrzenia, chcemy miec pewność, to albo sami sie staramy szukać twardych dowodów albo kogoś od tego bierzemy. tak, detektyw. U mnie padło na te drugą opcję, pomagała mi detektyw Skrzypek i nie załuje, bo dowody były idealne na sprawę rozwodą, którą wygrałam bez najmniejszych problemów ;)

odpowiedz

0
0
~Paulina 2016-04-11 (13:20) 1 rok 7 miesięcy 6 dni 6 godzin i 58 minut temu

Ja nie muszę robić testu. Wystarczy moja pewność i podobieństwo dziecka do partnera...

odpowiedz

1
0
~cosik 2016-02-04 (10:59) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 9 godzin i 19 minut temu

Artykuł sponsorowany... totalne bzdury. Wg powyższego jaki by się nie znalazł powód, to i tak trzeba koniecznie zrobić test DNA.

odpowiedz

1
0
~gfg 2016-02-03 (15:11) 1 rok 9 miesięcy 14 dni 5 godzin i 7 minut temu

ale głupoty masakra

odpowiedz