dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczucia i seks

Czy można namawiać partnera na wazektomię? FORUM

Czy można namawiać partnera na wazektomię? FORUM

Dzieci.pl 2014-05-09 08:15 48 opinii

Współczesne pary, które chcą kontrolować kwestie związane z poczęcia potomka, mają szeroki wachlarz antykoncepcji. Najczęściej to panie po konsultacji z ginekologiem decydują się np. na przyjmowanie tabletek lub stosowanie krążków. Czy to oznacza, że mężczyźni wolą obarczyć tym zadaniem swoje partnerki?

porady ekspertów

Jak to jest nie mieć dzieci?

Jak to jest nie mieć dzieci?

Dzieci.pl 2014-02-13 16:10 1056 opinii

Jak było kiedyś? Kobieta i mężczyzna równało się małżeństwo. Małżeństwo równało się dzieci. Normalne, naturalne, pożądane. Czy wiele się zmieniło? Wydaje się, że zupełnie nic.

Powodzenie przyszłych związków zależy od relacji z rodzicami

Powodzenie przyszłych związków zależy od relacji z rodzicami

PAP 2014-02-07 14:15 37 opinii

Relacje z rodzicami - burzliwe czy przyjacielskie - mają wpływ na to, jak ułoży się życie uczuciowe dzieci nawet wiele lat później - wynika z obserwacji badaczy z Uniwersytetu Alberty w Kanadzie.

Jak twój związek wpływa na dziecko?

Jak twój związek wpływa na dziecko?

2014-02-04 12:15 27 opinii

Relacje panujące pomiędzy współmałżonkami oddziałują nie tylko na nich, ale również na najbliższe otoczenie. Największy wpływ mają na dzieci, które obserwują i słyszą niemal wszystko, co dzieje się w domu. A my, poprzez własne relacje z partnerem, często zupełnie niezauważenie i nieświadomie, rzeźbimy ich przyszłe związki. Oto kilka czynników, które mogą niekorzystnie wpłynąć na związki budowane przez twoją córkę lub syna.

Pokolenie kanapkowe

Pokolenie kanapkowe

Dzieci.pl 2014-01-23 13:24 55 opinii

Coraz częściej się zdarza, że osoby w młodym i średnim wieku wychowują własne dzieci i jednocześnie opiekują się swoimi rodzicami. Stąd właśnie wzięła się nazwa „pokolenie kanapkowe”, czyli takie, które jest wciśnięte pomiędzy najmłodszą i najstarszą generację. Pogodzenie tych dwóch ról dla wielu bywa z trudem osiągalne, a przede wszystkim – mocno stresujące.

Metoda ustawień rodzinnych

Metoda ustawień rodzinnych

Dzieci.pl 2013-12-27 12:30 3 opinii

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się tzw. metoda ustawień rodzinnych. Jest to metoda psychoterapeutyczna bazująca na odtwarzaniu relacji i sytuacji rodziny poprzez jakby „wcielanie się” w różne osoby, odtwarzanie ich ról oraz emocji.

Zaburzone relacje z rodzicami

Zaburzone relacje z rodzicami

Dzieci.pl 2013-10-24 14:41 1 opinii

Dla małego dziecka mama i tata są całym światem. Ale w miarę upływu lat ten układ powinien się zmienić. Kiedy tak się nie dzieje, pojawia się problem. Cierpi nasz partner, nasze dzieci i my.

Gdzie jest moje idealne ciało?

Gdzie jest moje idealne ciało?

Dzieci.pl 2013-09-20 13:58 1 opinii

Większość celebrytek przechodzi ciążę bezboleśnie. Każda z nich podczas tych dziewięciu miesięcy wygląda kwitnąco, nie tyje zanadto, poza tym są aktywne i najczęściej pracują niemal do samego rozwiązania.

1 2 3 4 5 ...12