dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczucia i seks

Partnerstwo nie zawsze się sprawdza

Partnerstwo nie zawsze się sprawdza

Dzieci.pl 2015-02-09 12:14 149 opinii

Równouprawnienie, partnerstwo? Dla niektórych to idealny model związku, ale jak się okazuje, wcale nie jest najlepszym sposobem na zapewnienie sobie rodzinnego szczęścia i… gromadki dzieci.

porady ekspertów

Czy brak miłości w dzieciństwie można nadrobić?

Czy brak miłości w dzieciństwie można nadrobić?

Dzieci.pl 2014-07-29 14:02 22 opinii

Niektórzy ludzie wciąż popełniają w związkach te same błędy – często w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Efektem jest nieszczęśliwy finał każdej miłości, a oni wciąż zadają sobie pytanie: co robię źle? Odpowiedzi może udzielić teoria przywiązania, stworzona przez brytyjskiego psychoanalityka Johna Bowlby'ego.

Czy można namawiać partnera na wazektomię? FORUM

Czy można namawiać partnera na wazektomię? FORUM

Dzieci.pl 2014-05-09 08:15 54 opinii

Współczesne pary, które chcą kontrolować kwestie związane z poczęcia potomka, mają szeroki wachlarz antykoncepcji. Najczęściej to panie po konsultacji z ginekologiem decydują się np. na przyjmowanie tabletek lub stosowanie krążków. Czy to oznacza, że mężczyźni wolą obarczyć tym zadaniem swoje partnerki?

6 sposobów, jak dodać romantyzmu do relacji rodziców

6 sposobów, jak dodać romantyzmu do relacji rodziców

2014-05-08 10:54 1 opinii

Intensywny tryb życia wielu rodziców, często odbija się na ich relacjach. Multum obowiązków i opieka nad dziećmi sprawiają, że znika romantyzm znany jeszcze z okresu zakochania lub czasu "przed dziećmi". Aby podkręcić atmosferę w związku, już teraz zobacz 6 prostych sposobów.

Czy narodziny dziecka mogą poprawić życie intymne?

Czy narodziny dziecka mogą poprawić życie intymne?

2014-04-29 12:10 255 opinii

Choć jest to teza, w którą trudno uwierzyć, świeżo upieczeni rodzice mają szanse na bardziej udane życie seksualne niż bezdzietne pary. Niemowlę, zamiast utrudniać dorosłym intymny kontakt, może wręcz przyczynić się do tego, że ulegnie on znacznej poprawie, zarówno jeśli chodzi o jakość jak i częstotliwość. Dzięki narodzinom nowego członka rodziny, dla wielu rodziców seks staje się bogatszym, głębszym i jeszcze bardziej namiętnym doświadczeniem. Oto sześć argumentów za tym, że dziecko - zamiast zrujnować wasze życie erotyczne - tylko je poprawi.

Wczesne rodzicielstwo jest nieodpowiedzialne?

Wczesne rodzicielstwo jest nieodpowiedzialne?

2014-04-02 13:27 128 opinii

Nikt im nie wierzy, gdy mówią, że po prostu wcześnie zdecydowali się na dziecko, bo się kochają i chcieli założyć rodzinę. Wszyscy myślą: wpadka. To tylko jeden z funkcjonujących na temat młodych rodziców mitów. Przypisuje im się również brak odpowiedzialności albo wmawia, że stracili najpiękniejszy okres, który zamiast na pieluchy, mogli wykorzystać zupełnie inaczej. Przedstawiamy najpopularniejsze nieprawdziwe przekonania dotyczące młodych ludzi, którym przed lub tuż po dwudziestce urodziło się dziecko.

Moja mama chce być babcią!

Moja mama chce być babcią!

Dzieci.pl 2014-03-25 13:36 1 opinii

Dlaczego ludzie zaraz po ślubie nie mają dzieci? Przyczyn może być wiele. Starają się, ale się nie udaje. Wciąż nie wiedzą, czy ich naprawdę chcą. Jak powstrzymać naciski ze strony rodziców, którzy marzą o tym, by zostać dziadkami.

Czy dziecko może uratować związek?

Czy dziecko może uratować związek?

Dzieci.pl 2014-02-27 09:57 47 opinii

Pary, które mają dzieci, statystycznie pozostają w związku dłużej niż bezdzietni, co nie znaczy, że żyją szczęśliwie, zwłaszcza w pierwszych latach po pojawieniu się malucha na świecie.

1 2 3 4 5 ...12