www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczucia i seks

Ile mieć dzieci?

Dzieci.pl 2013-06-25 10:17 163 opinii

Niedawne badania przeprowadzone na ponad milionie Norwegów dowiodły, że dwójka dzieci to najlepsza gwarancja zdrowia rodziców – najrzadziej dotykają ich bowiem choroby serca i nowotwory, a także śmierć w wypadkach samochodowych. Badacze tłumaczą to większą niż u bezdzietnych motywacją do zdrowego stylu życia i dbałością o bezpieczeństwo, zaś mniejszym niż u posiadaczy trójki poziomem stresu.

Dwójkę da się zwykle udźwignąć finansowo, jeśli stać nas na jedno dziecko, zaś w razie potrzeby zawsze można przydzielić jednemu nicponiowi jednego rodzica do przewijania, karmienia czy usypiania.

Magiczna trójka
Badania nad wielkością rodziny dowiodły dwóch ciekawych rzeczy. Brytyjskie małżeństwa wraz z każdym urodzonym dzieckiem doświadczały coraz to większej satysfakcji i radości, przy czym cyfra „trzy” była kulminacją szczęścia, bo wraz z pojawieniem się czwartej pociechy poziom zadowolenia spadał. Z drugiej strony, amerykańskie matki badane pod kątem stresu, okazały się najbardziej nerwowe przy trójce, a znacznie spokojniejsze przy czwórce dzieci.

Oczywiście trzy pociechy to już liczbowa przewaga nad rodzicami i problem z kontrolą całego stada, zwłaszcza w miejscach publicznych i niebezpiecznych. Na plus trzeba dodać, że trzech muszkieterów można jeszcze zabrać razem na wakacje nie mając autobusu, zaś najstarsza pociecha zwykle szybko dojrzewa do roli opiekuna nad najmłodszą.

Pełen skład
Wierzcie lub nie, ale większość rodzin czterodzietnych zachwala sobie niesłychanie swój stan liczbowy. Ponoć jest to osiągnięcie masy krytycznej, przy której potomstwo w dużej mierze zajmuje się już samo sobą. W przeciwieństwie do nieparzystej trójki, gdzie ktoś zwykle zostaje mamie na głowie, czwórka zwykle sama dobiera się w pary do zabawy, a w maluchach rośnie duch współpracy i radość z bycia razem.

I choć w takiej gromadzie nigdy nie jest nudno i smutno, a rodzice nie przejmują się już błahostkami typu katar czy plama, niestety duże rodziny zwykle cierpią z powodów społeczno-ekonomicznych. Bo dla dobra dzieci, wielkość rodziny musi uwzględniać wielkość portfela.

Agata Pavlinec/kgm/dzieci.pl

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (163)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

95
12
~mama 2013-06-25 (19:23) 4 lata 3 miesiące 26 dni 12 godzin i 56 minut temu

Jacy wy mądrzy jesteście!! Ja też mam tylko jedno dziecko(chociaż chciałabym mieć z mężem 2) i nie jestem egoistką!! Dajcie mi pieniądze na odchowanie drugiego to będę miała i 2. Łatwo jest zrobić sobie dziecko, tylko za co je później wychować! Wole mieć jedno dziecko na które stać mnie utrzymać, a nie mieć dwoje i całą rodziną będziemy żyli o chlebie i wodzie!!

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

23
4
~Tato 2013-06-28 (09:28) 4 lata 3 miesiące 23 dni 22 godziny i 51 minut temu

A ja mam trójkę, cały dzień skaczą mi po głowie i jestem szczęśliwy. Taki mój sport ekstremalny:-) Polecam, chociaż kiedyś myślałem, że piwko w pubie i kolejna laska mi wystarczy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~niki 2015-01-31 (19:36) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 12 godzin i 43 minuty temu

Trudne jest mieć dużą rodzine, życie w stresie i ciągłe bieganie za dziećmi. Ciężko jest mieć idealną rodzine jak w programie " Dziewietnascioro, odlicznie trwa" jest tam tyle dzieci a jednak wszystkie to cudowne aniołki. Takie dzieci to cud, te dzieci nie pocałują się przed ślubem. I polecam ten program.

odpowiedz

3
3
~delis 2015-01-23 (14:08) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 11 minut temu

Z dużymi rodzinami jest ten problem, że jak jest np; 4 dzieci to niemożliwym jest opieka i uwaga wszystkich jednakowo i zwykle jedno jest faworyzowane (często najmłodsze) co boli resztę dzieci i co zapamiętają na długie lata :/ Każdy model rodziny ma jakieś plusy i minusy. Jak jest jedno, to można mu uwagę poświęcić całkowicie i tylko na jego rozwoju się skupić nie mówiąc już o wiele mniejszych finansach - to też dobrze.

odpowiedz

3
0
~Kamila 2014-10-31 (07:52) 2 lata 11 miesięcy 21 dni i 27 minut temu

Chyba każdy wie ile chce mieć dzieci i nie patrzy na innych, mam dwóch braci i było świetnie. Teraz ludzie mają wszystko a brak miłości i szczęścia. Zabawki były proste lecz rozwijały obecne to morze kolorów i wyborów. Co ciekawe w Pizza Hut znaleźliśmy ostatnio kącik z takimi starymi zabawkami. Pokazałam dzieciom czym się kiedyś bawiłam, miały niezłą radochę.

odpowiedz

1
4
~żona z synem stosuje przemoc 2013-06-28 (09:42) 4 lata 3 miesiące 23 dni 22 godziny i 37 minut temu

mnie 17 l. syn bije, pluje , wyzywa, szarpie, okrada z moich rzeczy osobistych za zgodą i namową żony 57 l pielęgniarka, by mnie jego rękoma wygnać z mieszkania, nawet razem śpią w jednym malym pokoju, zona kupiła mu samochód, którym z nim jezdzilła chodz oboje nie mieli prawa jazdy - swiadkowie , sprawa znana Policji, wyparli sie kłamstwem... , Sprawę przemocy syna i żony wobec mnie zgłosiłem do Prokuratury, ta umorzyła śledztwo z braku przekonywujących dowódów ich winy . Ich kłamstwa mają wieksze znaczenie niż moje słowa prawdy o tym jak stosują oboje pzremoc wobec mnie od prawie 2 lat. W dniu 18 bm. 2013 r. rzucuił się na mnie , ale tym razem nie dałem sie mu poniżać, ostro odpowiedziałem na jego kolejne uderzenia mnie i nazywania pijakiem itp. , ugryzł mnie w rękę ( ślady ) zdjecia z ząbkami synka - b......, , opuchlizna na rękach itp. On potem wezwął Policję i mnie oskarzył. Żona kilka lat temu też wzywała ale wtedy on dwa razy powiedział prawdę na klamstwa żony. Policja odstapiła od czynnosći, teraz obydwoje kłamią i swoje czyny mi przepisują oraz wymyślają kłamstwa nowe by... ( a sami to robią - twierdzą, że to ja ) na Policji. Cóż takie prawo ????? Kzrywda moja do nich wroci - gdyz tak syn za namową matki i żony wspólnie dla ojca nie robią !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
6
~D 2013-06-27 (20:18) 4 lata 3 miesiące 24 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Jak ma się na jedno dziecko to dwójka nie jest większym wydatkiem jeszcze ze mebelki, ubranka i prawie cala wyprawka zostaje, wiec już nie ma aż takiego wielkiego wydatku. A dzieci przecież nie muszą dostawać wszystkiego co najlepsze - życie nie polega na tym, że zawsze będzie się ubierać tylko w markowych sklepach i dostawać tylko markowe zabawki. Zawse można zaoszczędzić tylko trzeba chcieć ;) Moim zdaniem dwójka jest optymalna bo dziecko nauczy się dzielić i znajdzie towarzysza zabaw. Wiele się tez od siebie mogą nauczyć - a w dorosłym życiu kiedy rodziców już zabraknie zawsze mieć lepiej siostrę lub brata.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
4
~aga 2013-06-28 (09:15) 4 lata 3 miesiące 23 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Kutwa mać, a jak ktoś nie może mieć dzieci???? I jak uda się mieć jedno to co od razu egoiści. To jakiś idiotyzm....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~Mia 2014-01-17 (10:14) 3 lata 9 miesięcy 4 dni 22 godziny i 5 minut temu

Ilość dzieci to nie jest właściwe kryterium oceny, o czym świadczą poniższe komentarze. Problem w tym, czy rodzice decydujący się na 1 dziecko, czy 4 potrafią je wychować na dobrych, otwartych, mądrych ludzi. Znam nie jeden przypadek wspaniale wychowanych jedynaków czy dzieci z rodzin wielodzietnych i jeszcze większy odsetek kapryśnych terrorystów z rodzin o różnej dzietności. Problem nie jest w ilości dzieci ale w mądrości rodziców. To samo dotyczy sytuacji ekonomicznej - są dzieci b. szczęśliwe, które nigdy nie wyjechały za granicę na wakacje i dobrze się uczą w szkołach publicznych i są dzieci roszczeniowe, które uważają że wszystko im się należy bo rodzice są bogaci - nie szanują ich ani żadnego dobra co gorsze nie widzą potrzeby w nauce i nie rokują na dobrych obywateli. Czas poświęcony na wychowanie dziecka jest cenniejszy niż pieniądze na nie wydane!

odpowiedz

65
70
~mądra matka 2013-06-27 (19:29) 4 lata 3 miesiące 24 dni 12 godzin i 50 minut temu

słuchajcie ludzie..... liczba dzieci swiadczy o poziomie kulturowym społeczenstwa. Duzo dzieci mialy rodziny w czasach starozytnych, sreniowiecznych z czasów feudalizmu i wczesnego kapitalizmu. Duzo dzieci mial chlop panszczyzniany i robotnik fabruczny. Jednym słowem ludzie biedni, zacofani, uciemięzeni i ciemni. Dzieci słuzyły jako sila robocza dla zapewnienia jedzenia dla calej rodziny. czlowiek bardziej cywilizowany nie widzi sensu w liczbie dzieci , bo jaki to sens... no jaki????, Ale poniweaz Polska cofa sie w rozwoju cywilizacyjnym, POtrzebni są ludzie do prostej roboty, to namawia sie ich ze by płodzili te rece do darmowej roboty jak za czasów chłopa panszcyznianego. ale poniweaz wiecej jest glupich niz mądrych, to głupcy beda sie płodzic jak kroliki przeznaczone na uboj. taka polityka to jest tylko dla glupcow, ktorzy nic nie potrafią oprócz kopulacji prokrecyjnrj

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi