dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczucia i seks

Dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety w ciąży?

Dzieci.pl 2012-02-08 13:24 62 opinii

Obiegowa opinia głosi, że ciężarna kobieta jest atrakcyjna seksualnie wyłącznie dla swojego partnera. Badania naukowe dowodzą, że nie jest to do końca prawdą, a dla pewnej grupy mężczyzn kobiety w ciąży są wyjątkowo pociągające.

Dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety w ciąży?

Odkładający się tłuszczyk i powiększający obwód w pasie nie są powszechnie uznawanymi symbolami seksu. Zmiany w ciele i gospodarce hormonalnej ciężarnej kobiety mają służyć bowiem rozwijającemu się płodowi, a nie wysyłaniu seksualnych sygnałów. Naukowcy, którzy wzięli na warsztat kwestię pociągu odczuwanego w stosunku do kobiet w ciąży, doszli do wniosku, że zależy on od określonego typu mężczyzny, a nawet…sytuacji rodzinnej, w której przyszło mu dorastać.

Jak podaje „Psychology Today”, specjaliści podzielili przyszłych ojców na trzy kategorie: typ X reprezentują mężczyźni, którzy w trakcie ciąży partnerki wykazują mniejszy popęd seksualny, co powoduje, że ryzyko zdrady w ich przypadku spada. Dla mężczyzny w typie Y, kobieta oczekująca dziecka staje się bardziej atrakcyjna niż dotąd. Typ Z natomiast zdradza albo chciałby zdradzić swoją ciężarną partnerkę.

Specjaliści doszli do wniosku, że niezależnie od prezentowanego typu, ryzyko męskiej zdrady i tak wzrasta w okresie, gdy kobieta spodziewa się dziecka, nawet jeśli związek jest satysfakcjonujący. Przyczynia się do tego fakt, że przyszli ojcowie czują się często niepewnie w obliczu czekających ich zmian. Negatywny wpływ może mieć również zachowanie partnerki, która nie wykazuje ochoty na seks czy to z powodu dolegliwości ciążowych, zmian hormonalnych, czy braku akceptacji swojego ciała w tym odmiennym stanie.

Mimo że kompleksy są główną przyczyną unikania zbliżeń przez niektóre kobiety w ciąży, okazuje się, że nie w ich wyglądzie należy szukać motywów ewentualnych zdrad partnera. Jeżeli należy on do typu określonego jako Z, jego niewiernością kierować będzie głównie wysoki poziom testosteronu. Od takiego mężczyzny ciężko również oczekiwać zbyt wielkiego zaangażowania w ciążę partnerki.

Typem Y – tym, u którego wraz z oczekiwaniem na potomka, spada libido – również nie powoduje nieatrakcyjność żony. Przyczyną rzadszego pożycia seksualnego, zwłaszcza w trzecim trymestrze jest przede wszystkim obawa o płód. Warto w tym miejscu dodać, że jest to obawa nieuzasadniona, o ile ciąża przebiega bezproblemowo.

Co więcej typ Y może ewoluować w kierunku typu X. Dzieje się tak, gdy mężczyznę dotykają…dolegliwości ciążowe. Nie jest to wcale rzadki przypadek. Wpływ na taki stan ma prolaktyna. Jej rosnący poziom powoduje u mężczyzn przybieranie na wadze, zmiany nastroju, a nawet mdłości. Naturalnie spada wówczas poziom testosteronu, odpowiedzialnego za agresję. Tacy partnerzy po przyjściu dziecka na świat, stają się doskonałymi ojcami, prolaktyna jest bowiem związana z instynktem rodzicielskim i tworzeniem się więzi.

JUŻ JESTEŚMY NA FACEBOOKU! DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI SZCZĘŚLIWYCH RODZICÓW!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CIĄŻY:

Mężczyzna w ciąży
Pigułka wierności

BAJKA DLA TWOJEGO DZIECKA
Wojownicza babcia


Opinie (62)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~dfg 2013-10-22 (23:35) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 37 minut temu

Jestem w 6 miesiącu ciąży, partner niby mnie kocha zaakceptował ciążę czasami głaska brzuszek ale mówi otwarcie że sex z inna to nie zdrada...wraca coraz później do domu, mówi że nigdy mnie nie zdradził jeszcze że nie ma innej...ale ma koleżankę mówi że potrzebuje gadać z inna kobietą ( jest młodsza szczupła i w jego typie) ...a ja na to wszystko patrze i czuje się jak śmieć ...tak bardzo go kocham chciałabym więcej wsparcia i zaangażowania w ciążę nie był ze mną na usg nawet...:( chyba niedługo się załamię ..nie wytrzymam już...na prawdę mi przykro. Mamy wziąść śłub po porodzie rodzice zamówili sale...ale ja do dziś nie dostałam pierścionka mimo że dałam mu ponad połowę kwoty na niego. czuje sie jak śmieć jak maszynka do zaspokajania jego potrzeb..że musze się strarać teraz bardziej żeby mu pomagać w pracy musze się starać czuć dobrze...żeby zaspokajać go sexualnie żeby mnie nie zdradził..tak jakby miał do tego prawo jak się nie spiszę...co ja mam zrobić sama sobie nie poradze kocham go ale nie mam na niego żadnego wpływu... czy on jeszcze się zmieni...:( dobija mnie jeszcze swoimi tekstami że jak urodze to musze wylaszczyć że powinnam się głodzić potem żeby jakoś wyglądać żeby się nie musiał za innymi oglądać...że musze się potem wylaszczyć...:( a jak mi się nie uda? i jeszcze jest na mnie zły że jestem zazdrosna... że go nie rozumiem i nie akceptuje tego co on by chcia robić wychodzić dużo i spotykać się z kobetami...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
6
~ttt 2012-02-09 (21:43) 3 lata 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 29 minut temu

Faceci zdradzają kobiety w ciąży,bo złapali je na dziecko.Pierw chcą,a później już wiedzą,że jej będzie trudniej i niechętnie odejdzie więc robią co chcą pewni siebie.Dajcie im te dzieci na wychowanie-to szybko wrócą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~aga 2013-12-01 (20:49) 1 rok 5 miesięcy 23 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Moj mąż też mnie zdradzil jak jestem aw ciąży i nie wiem czy mu to wybacze. Niby się stara wszystko naprawic ale ja mu zupełnie nie ufam. Nie wiem jak będzie. Jestem silna tyllo dla tego że nosze w brzuszku mojego synusia...

odpowiedz

46
3
~mis44 2012-02-09 (20:19) 3 lata 3 miesiące 15 dni 2 godziny i 53 minuty temu

bardzo lubię dziewczyny w ciąży, wzbudza się we mnie uczucie opiekuńczości, chęć pomocy troski... to chyba dobrze, jestem kawalerem

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

115
12
~M 2012-02-09 (15:16) 3 lata 3 miesiące 15 dni 7 godzin i 56 minut temu

Patologia jakaś ://// Nie wyobrażam sobie zdradzić swojej kobiety gdy nosi nasze dziecko w łonie... Co jest z tymi facetami ?!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

17
0
~katarina 2012-04-10 (10:14) 3 lata 1 miesiąc 14 dni 12 godzin i 58 minut temu

Zacznijmy od tego, ze to nie sa mezczyzni!!! Mezczyzna tak nie postepuje...

odpowiedz

28
14
~ewelina 2012-02-09 (17:51) 3 lata 3 miesiące 15 dni 5 godzin i 21 minut temu

Często to jest wina ciężarnej bo odizolowuje swego partnera.Ja na przykład męża miałam i mam podczas badań ginekologicznych i podczas porodu.Takie sytuacje łączą partnerów normalnych jak się kochają.Lecz jak są zacofane żony to myślą że to one są tylko w związku ważne a mąż do przynoszenia pieniędzy.Po latach sie kończy zdradą lub rozstaniem.Tylko otwarcie na partnera powoduje silny związek.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

20
42
~Martinos 2012-02-09 (22:08) 3 lata 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Ogólnie tytuł niesamowicie dopasowany do treści artykułu. Brawa dla tego pana/pani... Skoro jednak jesteśmy przy zdradzie to pragnę podkreślić, że zdrada jest zawsze winą kobiety. Albo zaspokoi faceta i ten nie zdradzi albo nie zaspokoi a ten pójdzie poszukać zaspokojenia gdzie indziej - prosta sprawa. Zdradzającym mężczyznom chodzi w 95% tylko o seks, bo u siebie w domu mają go za mało bądź nie mają wcale :) Tak więc Panie albo zacznijcie na swojego partnera zwracać uwagę albo przestańcie jęczeć, że ktoś zdradza... Same uciekacie do innych jak wasz męzczyzna zaczyna poświęcać wam mniej czasu to przynajmniej nie bądźcie hipokrytkami :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

226
15
~pukacz 2012-02-09 (22:00) 3 lata 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 12 minut temu

Jak się łapie faceta na dziecko to nie ma co się później dziwić. A jak jeszcze okazuje się, że to nie on jest ojcem dziecka, to w pełni popieram - oszustwo zawsze doprowadza do wściekłości. Kobiety sądzą, że mężczyźni to frajerzy i tracą dla nich głowy. Jak bardzo trzeba być pewną siebie, perfidną su..ą, żeby tak myśleć. Facet mówi, że nie chce mieć dziecka, a kobieta tego nie rozumie. Ona MUSI mieć dziecko i koniec. A jeśli nie będzie tańczyć, jak ona mu zagra? No to się go wepchnie do kryminału za alimenty. Proste.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
5
~HAHA ON25:) 2012-02-10 (15:14) 3 lata 3 miesiące 14 dni 7 godzin i 58 minut temu

Wezcie jakiegokolwiek faceta pokażcie mu blizniaczki z tym ze jedna jest w ciąży i spytajcie się z którą chciałby się przespać XD około 90% nas facetów wybierze Hmm... tą która NIE jest w ciąży Dlaczego? Dlatego że kobieta w ciąży to zobowiązania których większość facetów nie chce brać na swoje barki

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
6
~djb 2012-02-10 (12:51) 3 lata 3 miesiące 14 dni 10 godzin i 21 minut temu

sorry, ale przy zdradzie ciaża nie ma tu nic do rzeczy, to taka sama zdrada jak bez ciąży, moja mi pokazała forum ciążowe, gdzie kobiety przekonywały, że przez cała ciażę i od razu po porodzie trzeba sobie golić na zero c.pke, bo tak jest trendy. Moja się z tego śmiała, ale dla mnie to smutne, że jest tyle pustych bab, dla których ważne sa sprawy tak durne.

odpowiedz

8
4
~kobieta 2012-02-10 (07:22) 3 lata 3 miesiące 14 dni 15 godzin i 50 minut temu

MNie moj maz oklamywal przez 5 lat az wreszcie jego kochanka sama do mnie zadzwonila i ujawnila prawde.Brzydze sie i nienawidze facetow!!!

odpowiedz

3
4
~NickH 2012-02-10 (01:51) 3 lata 3 miesiące 14 dni 21 godzin i 21 minut temu

Zdradzil babke w ciazy, bo mu zwyczajnie ciazyla mysl, ze nie moze. A wiadomo, ze stary czlowiek i (tez) morze :-)

odpowiedz

21
7
~so truly... 2012-02-09 (18:29) 3 lata 3 miesiące 15 dni 4 godziny i 43 minuty temu

niestety taka prawda... mnie zostawil miesiac przed porodem. najpierw wmowil, ze chce miec ze mna dzieci, oswiadczyl sie. a teraz woli rznac pierwsza lepsza slowaczke. smutne

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
9
~zbok 2012-02-09 (22:03) 3 lata 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 9 minut temu

Jak widzę kobietę z brzuszkiem ciążowym to nogi robią mi się jak z waty. Piękniejszego i bardziej seksownego widoku chyba nie znam. Najchętniej otoczyłbym się haremem ciągle zapłodnianych piękności ...gdyby nie te późniejsze konsekwencje: pieluchy, płacz w środku nocy, odprowadzanie do przedszkola, szkoły, finansowanie uniwerka... 9 miesięcy euforii i seksualnych uniesień, a później 18+ lat pokuty.

odpowiedz

6
3
~sara 2012-02-09 (21:41) 3 lata 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 31 minut temu

zostawic w ciazy to podlosc, to fakt. a zostawic kobiete sama ze zlamana noga w zimnym mieszkaniu w srodku zimy, bez jakiegokolwiek ogrzewania, bez srodkow do zycia, zdana na laske wlasnej bezdradnosci jest podloscia czy bohaterstwem? moze proba sily?, moze kara za cos, moze, moze, moze, ciekawe co to bylo, zaraz, jest jeszcze zemsta(tylko za co?). niech odpowie ten kto to zrobil

odpowiedz

21
5
~Oli 2012-02-09 (19:52) 3 lata 3 miesiące 15 dni 3 godziny i 20 minut temu

Mój zrobił podobnie, dostałam prezent na mikołaja w 9 miesiącu ciąży , powiedział mi,że ma inną i ją kocha a nas już nie chce...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
17
~on 2012-02-09 (20:59) 3 lata 3 miesiące 15 dni 2 godziny i 13 minut temu

Co za pierdoly !? faceci to i tamto ,ja mojej zony nie zdradzilem jakbyla w ciązy ! co za bzdury ,teraz kobiety wiecej zdradzają i taka jest prawda,niewinne istoty???!!

odpowiedz

8
19
~lolsan 2012-02-09 (20:43) 3 lata 3 miesiące 15 dni 2 godziny i 29 minut temu

A jeśli ona nosi dziecko innego, a wkręca swojego męża to wtedy jest super.

odpowiedz

23
2
~olka 2012-02-09 (20:16) 3 lata 3 miesiące 15 dni 2 godziny i 56 minut temu

Przykry jest moment odejscia meza, kiedy kobieta jest w 6-tym m-cu ciazy, bo jest inna w ktorej sie zakochal, ale jeszcze bardziej przykre jest kiedy dziecko ma 16 lat i "tatus" nawet nie wie w ktorej klasie jest Syn nie wspominajac zainteresowania czy ma co jesc i w co sie ubrac!

odpowiedz