www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczucia i seks

Dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety w ciąży?

Dzieci.pl 2012-02-08 13:24 66 opinii

Obiegowa opinia głosi, że ciężarna kobieta jest atrakcyjna seksualnie wyłącznie dla swojego partnera. Badania naukowe dowodzą, że nie jest to do końca prawdą, a dla pewnej grupy mężczyzn kobiety w ciąży są wyjątkowo pociągające.

Dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety w ciąży?

Odkładający się tłuszczyk i powiększający obwód w pasie nie są powszechnie uznawanymi symbolami seksu. Zmiany w ciele i gospodarce hormonalnej ciężarnej kobiety mają służyć bowiem rozwijającemu się płodowi, a nie wysyłaniu seksualnych sygnałów. Naukowcy, którzy wzięli na warsztat kwestię pociągu odczuwanego w stosunku do kobiet w ciąży, doszli do wniosku, że zależy on od określonego typu mężczyzny, a nawet…sytuacji rodzinnej, w której przyszło mu dorastać.

Jak podaje „Psychology Today”, specjaliści podzielili przyszłych ojców na trzy kategorie: typ X reprezentują mężczyźni, którzy w trakcie ciąży partnerki wykazują mniejszy popęd seksualny, co powoduje, że ryzyko zdrady w ich przypadku spada. Dla mężczyzny w typie Y, kobieta oczekująca dziecka staje się bardziej atrakcyjna niż dotąd. Typ Z natomiast zdradza albo chciałby zdradzić swoją ciężarną partnerkę.

Specjaliści doszli do wniosku, że niezależnie od prezentowanego typu, ryzyko męskiej zdrady i tak wzrasta w okresie, gdy kobieta spodziewa się dziecka, nawet jeśli związek jest satysfakcjonujący. Przyczynia się do tego fakt, że przyszli ojcowie czują się często niepewnie w obliczu czekających ich zmian. Negatywny wpływ może mieć również zachowanie partnerki, która nie wykazuje ochoty na seks czy to z powodu dolegliwości ciążowych, zmian hormonalnych, czy braku akceptacji swojego ciała w tym odmiennym stanie.

Mimo że kompleksy są główną przyczyną unikania zbliżeń przez niektóre kobiety w ciąży, okazuje się, że nie w ich wyglądzie należy szukać motywów ewentualnych zdrad partnera. Jeżeli należy on do typu określonego jako Z, jego niewiernością kierować będzie głównie wysoki poziom testosteronu. Od takiego mężczyzny ciężko również oczekiwać zbyt wielkiego zaangażowania w ciążę partnerki.

Typem Y – tym, u którego wraz z oczekiwaniem na potomka, spada libido – również nie powoduje nieatrakcyjność żony. Przyczyną rzadszego pożycia seksualnego, zwłaszcza w trzecim trymestrze jest przede wszystkim obawa o płód. Warto w tym miejscu dodać, że jest to obawa nieuzasadniona, o ile ciąża przebiega bezproblemowo.

Co więcej typ Y może ewoluować w kierunku typu X. Dzieje się tak, gdy mężczyznę dotykają…dolegliwości ciążowe. Nie jest to wcale rzadki przypadek. Wpływ na taki stan ma prolaktyna. Jej rosnący poziom powoduje u mężczyzn przybieranie na wadze, zmiany nastroju, a nawet mdłości. Naturalnie spada wówczas poziom testosteronu, odpowiedzialnego za agresję. Tacy partnerzy po przyjściu dziecka na świat, stają się doskonałymi ojcami, prolaktyna jest bowiem związana z instynktem rodzicielskim i tworzeniem się więzi.

JUŻ JESTEŚMY NA FACEBOOKU! DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI SZCZĘŚLIWYCH RODZICÓW!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CIĄŻY:

Mężczyzna w ciąży
Pigułka wierności

BAJKA DLA TWOJEGO DZIECKA
Wojownicza babcia


Opinie (66)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~dfg 2013-10-22 (23:35) 4 lata 30 dni 8 godzin i 56 minut temu

Jestem w 6 miesiącu ciąży, partner niby mnie kocha zaakceptował ciążę czasami głaska brzuszek ale mówi otwarcie że sex z inna to nie zdrada...wraca coraz później do domu, mówi że nigdy mnie nie zdradził jeszcze że nie ma innej...ale ma koleżankę mówi że potrzebuje gadać z inna kobietą ( jest młodsza szczupła i w jego typie) ...a ja na to wszystko patrze i czuje się jak śmieć ...tak bardzo go kocham chciałabym więcej wsparcia i zaangażowania w ciążę nie był ze mną na usg nawet...:( chyba niedługo się załamię ..nie wytrzymam już...na prawdę mi przykro. Mamy wziąść śłub po porodzie rodzice zamówili sale...ale ja do dziś nie dostałam pierścionka mimo że dałam mu ponad połowę kwoty na niego. czuje sie jak śmieć jak maszynka do zaspokajania jego potrzeb..że musze się strarać teraz bardziej żeby mu pomagać w pracy musze się starać czuć dobrze...żeby zaspokajać go sexualnie żeby mnie nie zdradził..tak jakby miał do tego prawo jak się nie spiszę...co ja mam zrobić sama sobie nie poradze kocham go ale nie mam na niego żadnego wpływu... czy on jeszcze się zmieni...:( dobija mnie jeszcze swoimi tekstami że jak urodze to musze wylaszczyć że powinnam się głodzić potem żeby jakoś wyglądać żeby się nie musiał za innymi oglądać...że musze się potem wylaszczyć...:( a jak mi się nie uda? i jeszcze jest na mnie zły że jestem zazdrosna... że go nie rozumiem i nie akceptuje tego co on by chcia robić wychodzić dużo i spotykać się z kobetami...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~aga 2016-02-27 (18:47) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 13 godzin i 44 minuty temu

Małolepszy z hali c13 zawsze zdradzał swoją żonę i ona tego nie widzi

odpowiedz

8
7
~HAHA ON25:) 2012-02-10 (15:14) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 17 godzin i 17 minut temu

Wezcie jakiegokolwiek faceta pokażcie mu blizniaczki z tym ze jedna jest w ciąży i spytajcie się z którą chciałby się przespać XD około 90% nas facetów wybierze Hmm... tą która NIE jest w ciąży Dlaczego? Dlatego że kobieta w ciąży to zobowiązania których większość facetów nie chce brać na swoje barki

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
6
~ttt 2012-02-09 (21:43) 5 lat 9 miesięcy 12 dni 10 godzin i 48 minut temu

Faceci zdradzają kobiety w ciąży,bo złapali je na dziecko.Pierw chcą,a później już wiedzą,że jej będzie trudniej i niechętnie odejdzie więc robią co chcą pewni siebie.Dajcie im te dzieci na wychowanie-to szybko wrócą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~aga 2013-12-01 (20:49) 3 lata 11 miesięcy 20 dni 11 godzin i 42 minuty temu

Moj mąż też mnie zdradzil jak jestem aw ciąży i nie wiem czy mu to wybacze. Niby się stara wszystko naprawic ale ja mu zupełnie nie ufam. Nie wiem jak będzie. Jestem silna tyllo dla tego że nosze w brzuszku mojego synusia...

odpowiedz

48
3
~mis44 2012-02-09 (20:19) 5 lat 9 miesięcy 12 dni 12 godzin i 12 minut temu

bardzo lubię dziewczyny w ciąży, wzbudza się we mnie uczucie opiekuńczości, chęć pomocy troski... to chyba dobrze, jestem kawalerem

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

118
12
~M 2012-02-09 (15:16) 5 lat 9 miesięcy 12 dni 17 godzin i 15 minut temu

Patologia jakaś ://// Nie wyobrażam sobie zdradzić swojej kobiety gdy nosi nasze dziecko w łonie... Co jest z tymi facetami ?!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

19
0
~katarina 2012-04-10 (10:14) 5 lat 7 miesięcy 11 dni 22 godziny i 17 minut temu

Zacznijmy od tego, ze to nie sa mezczyzni!!! Mezczyzna tak nie postepuje...

odpowiedz

30
14
~ewelina 2012-02-09 (17:51) 5 lat 9 miesięcy 12 dni 14 godzin i 40 minut temu

Często to jest wina ciężarnej bo odizolowuje swego partnera.Ja na przykład męża miałam i mam podczas badań ginekologicznych i podczas porodu.Takie sytuacje łączą partnerów normalnych jak się kochają.Lecz jak są zacofane żony to myślą że to one są tylko w związku ważne a mąż do przynoszenia pieniędzy.Po latach sie kończy zdradą lub rozstaniem.Tylko otwarcie na partnera powoduje silny związek.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

22
44
~Martinos 2012-02-09 (22:08) 5 lat 9 miesięcy 12 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Ogólnie tytuł niesamowicie dopasowany do treści artykułu. Brawa dla tego pana/pani... Skoro jednak jesteśmy przy zdradzie to pragnę podkreślić, że zdrada jest zawsze winą kobiety. Albo zaspokoi faceta i ten nie zdradzi albo nie zaspokoi a ten pójdzie poszukać zaspokojenia gdzie indziej - prosta sprawa. Zdradzającym mężczyznom chodzi w 95% tylko o seks, bo u siebie w domu mają go za mało bądź nie mają wcale :) Tak więc Panie albo zacznijcie na swojego partnera zwracać uwagę albo przestańcie jęczeć, że ktoś zdradza... Same uciekacie do innych jak wasz męzczyzna zaczyna poświęcać wam mniej czasu to przynajmniej nie bądźcie hipokrytkami :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź