www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

noworodek i niemowlę

Wady zgryzu u dzieci

Inspirander 2010-02-01 11:08 5 opinii

Warunki dodatkowe

Chociaż rzadko występują przeciwwskazania do leczenia wady zgryzu i można je podjąć właściwie w każdym wieku, to jednak istnieją pewne ograniczenia. Są to między innymi: poważne ubytki w uzębieniu, paradontoza, próchnica, mała dbałość o higienę lub stany zapalne jamy ustnej, niektóre spośród schorzeń ogólnych oraz znaczna niepełnosprawność umysłowa lub fizyczna.

Musisz również wiedzieć, że aparat ortodontyczny twojego dziecka wymaga dbałości. Jeśli jest ruchomy, powinnaś pamiętać o codziennym starannym umyciu go po każdym użyciu, oraz przechowywaniu w zamkniętym pojemniczku (najlepiej takim, w jakim się trzyma protezy - można go nabyć w aptece).

W wypadku stałego aparatu twoja pociecha musi myć bardzo starannie zęby po każdym posiłku. Do tego celu powinna używać specjalnie wyprofilowanej szczoteczki z rowkiem pośrodku włosia, przy czym miejsca między zameczkami powinny być czyszczone jeszcze inną tzw. jednopęczkową szczoteczką ortodontyczną. Pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej muszą zawierać dużą dawkę fluoru. A do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych stosujcie grube nici dentystyczne. Twoje dziecko powinno również unikać jedzenia nadmiaru słodyczy (zwłaszcza gumowatych żelków lub innych „ciągutek”), owoców z pestkami (szczególnie drobnymi) oraz twardych produktów typu: kabanosy, sucha kiełbasa, orzechy czy skórka od chleba. Gdy zaś zdarzy się, że aparat zostanie uszkodzony, musisz jak najszybciej zgłosić się z dzieckiem do ortodonty.

Czytaj również:


Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~bogna 2010-02-18 (12:20) 7 lat 8 miesięcy 3 dni 14 godzin i 46 minut temu

ząbki
też szukam taniego ortodonty w Sępólnie tylko 2500

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Dora 2010-02-18 (11:40) 7 lat 8 miesięcy 3 dni 15 godzin i 26 minut temu

Szkoda, że nie podają ile się czeka na aparat.
Na aparat w tym roku mije dziecko nie ma szans, choć to jest kolejny, poprzeni był już za mały. NFZ pozwala na zrobienie 2 (dwóch) aparatów miesięcznie. Zapisane na nowy w styczniu tego roku ma sznse zrobienia w 2014.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dany 2010-02-18 (11:55) 7 lat 8 miesięcy 3 dni 15 godzin i 11 minut temu

wady zgryzu u dzieci
co zrobić kiedy dziecko ma ukończone 13 lat i kasa chorych nie refunduje już takiemu dziecku.Byłam z nim u ortodonty i jak powiedział mi ile to wyniesie to dla mnie było szokiem.Na dzień dobry 2.500 potem co miesiąc przy wizycie 300zł.Tak chciałabym dziecku pomóc ale nie stać mnie na to.Może zna ktoś dobrego ortodonte w Chojnicach lub okolicy co wyszłoby to taniej.

odpowiedz