www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

noworodek i niemowlę

Ziołowe herbatki dla malucha

Inspirander 2012-10-06 10:22 3 opinii

W sklepach jest ogromny wybór herbatek ziołowych - które warto kupić?

Ziołowe herbatki dla malucha

Herbatki owocowe i ziołowe są zdrowe, bogate w witaminy i sole mineralne. Wspaniale gaszą pragnienie. Oprócz soków koniecznie dawaj je do picia swojemu maluszkowi.

Na wszystko

Herbatki dla niemowląt można kupić obecnie wszędzie. I warto. Na sklepowych pólkach znajdziemy herbatki na przeziębienie, na kolkę, na bolący brzuszek, owocowe, które znakomicie zaspokajają pragnienie.

Można je dostać w postaci granulatu, którego odpowiednią ilość trzeba zalać letnią lub ciepłą wodą, albo w postaci torebek do zaparzania. Każde opakowanie, czy to herbatka granulowana, czy do zaparzania w torebkach, powinno jasno określić wiek dziecka, od jakiego można mu ją podawać. Najwcześniejsze do podawania są herbatki z kopru włoskiego. Zapobiegają one kolkom, ułatwiają odchodzenie gazów, stąd przeznaczone są już dla noworodków, które ukończyły pierwszy miesiąc życia. Jeśli karmisz dziecko mlekiem modyfikowanym inne herbatki ziołowe możesz podawać od ukończenia czwartego miesiąca życia, a herbatki owocowe – po piątym miesiącu. Jeśli karmisz piersią, pamiętaj, że twoim mlekiem maluch zaspokoi głód, ale także pragnienie, dlatego nie ma potrzeby dopajania malucha herbatkami.

Na apetyt i na przeziębienie

Herbatki ziołowe dla niemowląt, które noszą nazwę „na przeziębienie” to połączenie ziół osłodzonych glukozą. Znajdziemy w takiej herbatce melisę, anyż, rumianek, czasami miętę. Herbatka, dzięki anyżkowi, powoduje, że niemowlę, które ma lekki nieżyt nosa, może swobodniej oddychać, a poza tym doskonale gasi pragnienie.

Herbatki rumiankowe, z kopru włoskiego, czy na uspokojenie, możemy podawać maluszkom, które skończyły pierwszy miesiąc życia. Rumianek działa rozkurczowo, jest zalecany przy bólach brzuszka. Ale uwaga – rumianek może uczulać. Inną herbatką pomocną w stanach bolesnego brzucha jest napar z kopru włoskiego. Herbatkę uspokajającą podajemy maluchom w stanach niepokoju. Herbatki ziołowe, zawierające w swoim składzie miętę, możemy podawać małym niejadkom przed posiłkiem, a po posiłku jeśli chcemy ułatwić maluszkowi trawienie. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z ilością podawanych dziecku herbatek ziołowych. Zioła oczywiście pomagają i są lecznicze, ale jak wszystko w nadmiarze – mogą zaszkodzić.


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Julka 2014-07-28 (23:02) 3 lata 1 miesiąc 25 dni 15 godzin i 51 minut temu

mogę śmiało potwierdzić słowa mojej poprzedniczki, herbatki Tea for Kids są super, dzieci aż się o nie upominają :) warto przeczytać recenzje: http://aniarecenzuje.blogspot.com/2014/07/tea-for-kids_27.html Dużym plusem jest to, że są w 100% naturalne i bez cukru a mimo to są przepyszne :)

odpowiedz

0
0
~nika 2014-05-07 (22:04) 3 lata 4 miesiące 15 dni 16 godzin i 49 minut temu

ja trzymam się swego wyboru, który poleciła mi znajoma - kupuję tylko herbatki z suszu Tea for Kids i przyzwyczailam do nich już swoje dziecko. Są zdrowe i smaczne, naprawdę mogę je polecić

odpowiedz

0
0
~Ola 2012-12-31 (09:53) 4 lata 8 miesięcy 23 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Polecam ekologiczną herbatkę dla dzieci APOTHEKE mają specjalną mieszankę przy przeziębieniu, dostępna jest w sklepiku galeriabobasa.pl

odpowiedz