www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

małe dziecko

Świadomość pochodzenia – podstawowa potrzeba dziecka

Świadomość pochodzenia – podstawowa potrzeba dziecka

testDNA 2017-04-02 21:09 0 opinii

Pewność co do ojcostwa i świadomość własnego pochodzenia zapewnia każdemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Umożliwia więc dziecku prawidłowy rozwój i minimalizuje pojawienie się problemów emocjonalnych. Warto zapewnić mu więc możliwość poznania obojga rodziców i poznania historii jego pochodzenia.

porady ekspertów

 • Zamiast lekarstwa - herbata

  Zamiast lekarstwa - herbata

  Sezon na przeziębienia w pełni, stąd wielu rodziców sięga po suplementy diety, które mają wzmocnić odporność oraz lekarstwa, które mają pomóc w zwalczaniu chorób. Zanim jednak udamy się do apteki, pomyślmy nad wypróbowaniem naturalnych sposobów. Wystarczy, że czarną herbatę zamienimy na jakiś czas na napary z dodatkiem maliny, cynamonu czy imbiru.

 • Czy naprawdę warto suplementować witaminę D u dzieci?

  Czy naprawdę warto suplementować witaminę D u dzieci?

  Popularność witaminy D wciąż rośnie. Uważa się, że wpływa korzystnie niemalże "na wszystko". Można także usłyszeć opinię, że powinny Witamina D stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Przypisuje się jej pozytywne działanie na właściwie „wszystko”. Wszędzie słyszy się też, że należy ją suplementować u dzieci, ale i u dorosłych, gdyż tradycyjna dieta nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania. Jak się do tego ustosunkować w codziennym życiu?

 • 62 dni wolnego na dziecko

Nowy sposób wykrywania autyzmu

Nowy sposób wykrywania autyzmu

PAP 2015-07-04 14:55 6 opinii

Sposób, w jaki reagują na zapachy autystyczne dzieci może być podstawą do opracowania testów – sugerują wyniki badań, o których informuje pismo „Current Biology”.

Nowotwory u dzieci - najważniejsza jest wczesna diagnoza

Nowotwory u dzieci - najważniejsza jest wczesna diagnoza

PAP 2015-06-29 13:08 1 opinii

Zmiany pisma czy zaburzenia równowagi mogą być pierwszymi objawami choroby nowotworowej; od wczesnego jej wykrycia zależy sukces leczenia - mówili w Krakowie lekarze na zakończenie programu wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Nie zostawiajmy dzieci w nagrzanych autach

Nie zostawiajmy dzieci w nagrzanych autach

PAP 2015-06-29 10:44 17 opinii

Choć dzięki kampaniom społecznym większość rodziców już wie, że nie wolno nie zostawiać dzieci samych w samochodzie w czasie upałów, to mało kto zdaje sobie sprawę, że do niebezpiecznego przegrzania dziecka może dojść także podczas dłuższej podróży w nieklimatyzowanym aucie.

Zatrucie salmonellą u dzieci

Zatrucie salmonellą u dzieci

Dzieci.pl 2015-06-25 13:03 1 opinii

Salmonella może być bardzo groźna i doprowadzić do silnego odwodnienia organizmu, a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci. Dowiedz się, jakie są objawy i metody leczenia zatrucia.

Szczepić, nie szczepić? Oto jest pytanie!

Szczepić, nie szczepić? Oto jest pytanie!

Materiał prasowy 2015-06-23 10:04 4 opinii

Szczepienie dzieci to dziś temat gorący jak nigdy dotąd. Lekarze straszą wybuchem epidemii odry, krztuśca czy polio, ruch antyszczepionkowy na całym świecie rośnie w siłę, a rodzice małych dzieci nie wiedzą, kto ma rację. I ciągle boją się, że podejmą niewłaściwą decyzję.

Jak zmniejszyć objawy alergii – nie popełniaj tych błędów

Jak zmniejszyć objawy alergii – nie popełniaj tych błędów

Dzieci.pl 2015-06-16 12:25 5 opinii

Alergie są niezwykle uciążliwe w codziennym życiu – to stwierdzenie oczywistości. Nie musiałyby być jednak tak kłopotliwe, gdyby rodziny, gdzie choćby jedna osoba jest dotknięta uczuleniem – stosowały się do kilku podstawowych zasad.

Dwa słowa na dwa lata to… o 270 za mało

Dwa słowa na dwa lata to… o 270 za mało

Dzieci.pl 2015-06-08 10:27 579 opinii

Fakt, że dwuletnie lub trzyletnie dziecko nie mówi ok. 300-400 słów, to zawsze jest powód do niepokoju. Nie wolno wierzyć w uspokajające stereotypy, że "chłopcy zaczynają mówić później" czy "ma jeszcze czas, niedługo się rozgada".

1 2 3 4 5 ...19