www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

małe dziecko

Test na autyzm

dzieci/FIPZ 2013-10-14 11:15 118 opinii

Autyzm to jedna z tych chorób, których najbardziej obawiają się rodzice małych dzieci. Głównie dlatego, że jest to choroba często nierozpoznawana przez lata, tajemnicza, po której nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać.

Test na autyzm

Kilka lat temu świat obiegła sensacyjna, choć jak się później okazało bezpodstawna wiadomość, że przyczyną wywołującą autyzm są szczepienia małych dzieci. Wyniki badań opublikowane zostały w 1998 roku w British Medical Journal. Choć sensację już dawno odwołano, a nawet wyniki badań uznano za oszustwo, nadal wielu rodziców rezygnuje ze szczepień z obawy przed autyzmem.

Jak wyjaśnia dr Paweł Grzesiowski z Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, jest bardzo proste wyjaśnienie, dlaczego jednym z powodów, dla których szczepienie dzieci nadal błędnie łączy się z występowaniem autyzmu, jest zbieżność czasowa. Potrójna szczepionka odra-różyczka-świnka (a to jej składnik obwiniany jest o wywoływanie choroby) podawana jest w wieku 13 miesięcy, a to ten sam czas, w którym można zdiagnozować objawy autyzmu. Zdarza się więc, że wkrótce po zaszczepieniu dziecka lekarz identyfikuje u niego autyzm, a zrozpaczeni rodzice łączą oba wydarzenia w związek przyczynowo-skutkowy.

Aby pomóc rodzicom w rozpoznaniu, jakie objawy faktycznie mogą wskazywać na nieprawidłowy, autystyczny rozwój dziecka, przygotowano 10 prostych pytań, na które powinni odpowiedzieć sobie rodzice rocznego dziecka. Dzięki nim można sprawdzić, czy dziecko nie ma niepokojących objawów, mogących mieć związek z autyzmem. Ale uwaga, nie jest to pełny test diagnostyczny i jest orientacyjny oraz miarodajny tylko dla dzieci 12-miesięcznych (nie młodszych).

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (118)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~xdxdxdxdxdxdxdxdxdxdxdxdxdxd 2017-04-04 (12:54) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 29 minut temu

DOBRE POMARAŃCZOWE

odpowiedz

0
0
~świadomość to podstawa 2017-03-22 (12:46) 6 miesięcy 26 dni 5 godzin i 37 minut temu

Mamy dziwne szczepionki- rotawirusy, ale co to jest?? rotawirus?? okrągły wirus?? jakie choroby wywołuje?? Oczywiście mówię i tych zawartych w szczepionce. Potem mamy pneumokoki i meningokoki. Jak to brzmi okropnie, prawda?? Pneumokoki?? Dwoinka zapalenia płuc? zapalenie zatok? zapalenie ucha środkowego?? Bo te inne wymienione choroby to są tak sporadycznie, że można powiedzieć, ze w ogóle. Ktoś powie zapalenie opon mózgowych?? Tak w 1981 r przeżyłam epidemię tej choroby w Tarnowie. Oddział dziecięcy pekał w szwach i wszystkie dzieciuch wyszły z niej cało, bez jakiegoś uczerbku większego, poza leżeniem w szpitalu. Potem już nigdy i nigdzie nie spotkałam takiej historii. Jak swierdzano zapalenie płuc, to nawet małemu dziecku stawiało się 1 bańkę i choroba po rótkim czasie kończyła się. Menigokoki?? Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych?? Może zapytamy, jaka jest zachorowalność w Polsce ostatnich lat?? Ja zapytam wprost- kto ile dostał za wprowadzenie tych szczepionek?? Czy włodarze polsscy tez szczepią swoje dzieci, czy obchodzą te przepisy?? JAKI MA CEL SZCZEIENIE DZIECI NA COŚ CO WYSTĘPUJE SPORADYCZNIE !!! ILE KOSZTUJA SKARB PAŃSTWA TE SZCZEPIONKI !!!!

odpowiedz

16
17
~Matka 2013-10-15 (12:34) 4 lata 3 dni 5 godzin i 49 minut temu

Każdy ma prawo do decyzji, ale jesli dziecko zachoruje np na chorobę Hajnego Medina, czy gruxlicę -wtedy rodzice dziecka nieszczepionego powinni ponosic sami pełne koszty leczenia i rehabilitacji.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

16
4
~Wnerwiony Ojciec A 2013-10-15 (13:36) 4 lata 3 dni 4 godziny i 47 minut temu

Pytanie pierwsze co to jest za artykuł i po co? Napisał to ekspert czy uczeń z podstawówki po przeczytaniu jednej reklamówki koncernu farmaceutycznego? Zaprzeczać oczywistościom można i wciskać prawdy objawione tylko w jakim celu ? A może iść dalej i w imię jedynie słusznej wiedzy i prawdy sadzać do więzień rodziców. Za odmowę szczepień. Za żądanie informacji ucinać język. Pamiętam że to za komuny nie wolno było publikować danych statystycznych które wskazywały wprost stan środowiska, zdrowotności. To co się zmieniło? Poziom medycyny z targowiska. Pacjencie lecz się sam i unikaj „lekarzy” Kto chce lub jest zmuszony sytuacją z dzieckiem dotrze pełnej do informacji. Ale co z tym zrobi to już inna sprawa. Ostatnie pytanie: dlaczego przy niektórych szczepionkach nie podaje się zawartości związków rtęci odpowiedzialnych za autyzm ?? Po prostu nawet „w/g oficjalnej wiedzy” poza zakresem!!! Patrz strona naszego ministerstwa zdrowia. Mniej wiesz będziesz „zdrowszy” i potulniejszy.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

5
27
~Albert A. 2013-10-15 (11:54) 4 lata 3 dni 6 godzin i 29 minut temu

W kazdym kraju udowodniono ze szczepionki powoduja autizm. Na dodatek jezeli rodzice brali narkotyki albo lekarstwa tuz przed ciaza alb w czasie ciazy. Udowodniono takze ze jest to problem z DNA bo duzo dzieci nie dostaje autizmu. Prawie kazde dziecko ktore ma autizm jeden z ich rodzicow ma pochodzenie Zydowskie tak jak Asperger. Te chorby sa scisle zwiazane z DNA pochodzenia Zydowskiego. W stanach maja szpitale dla studiowania chorob zwiazanych z Zydowskim DNA ktorych jest kilka. Najlepsi doktorzy tam pracuja. Ashkenazi Jewish Genetic Diseases (Aszkanazi Zydowskie Genetyczne Choroby) Bloom’s Syndrome (BS) Canavan Disease Cystic Fibrosis (CF) Familial Dysautonomia (FD) Familial Hyperinsulinism Fanconi Anemia Type C Gaucher Disease Type 1 Glycogen Storage Disorder Type 1A (GSD 1A) Joubert Syndrome Type 2 Lipoamide Dehydrogenase Deficiency (E3) Maple Syrup Urine Disease (MSUD) Mucolipidosis Type 4 (ML4) Nemaline Myopathy Niemann-Pick Disease Type A Spinal Muscular Atrophy (SMA) Tay-Sachs Disease Usher Syndrome Type 3 Usher Syndrome Type I Walker Warburg Syndrome (WWS) Sephardic/Mizrahi Jewish Genetic Diseases (Sefradyjscy/Mizrahi Zydowskie Genetyczene Choroby) Alpha-Thalassemia Ataxia Telangiectasia Beta-Thalassemia Corticosterone Methyloxidase Type II Deficiency Costeff Optical Atrophy Cystic Fibrosis (CF) Familial Creutzfeldt-Jakob Disease Familial Mediterranean Fever Familial Tumoral Calcinosis (Normophosphatemic Type) Glucose-6-Phosphate Dehydogenase Deficiency (G6PD) Inclusion Body Myopathy 2 Limb Girdle Muscular Dystrophy Type 2B Metachromatic Leukodystrophy (MLD) Polyglandular Deficiency Syndrome Pseudocholinesterase Deficiency Spinal Muscular Atrophy (SMA) Wolman Disease Rekomendacja jest ze badanie czy masz Zydowskie pochodzenie jezeli nie wiesz bo jest tansze a pozniej mozesz zbadac czy jako Zyd jestes nosicielem tych genow ktore jest kilka razy wiecej kosztowne. Nie kazdy Zyd jest nosicielem tych genow. Lepiej wiedziec niz nie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
12
~Naprawde? 2013-10-14 (21:12) 4 lata 3 dni 21 godzin i 11 minut temu

Nasz synek przestal mowic dzien po MMR, a wy tu brednie propagujecie ze szczepionki sa zdrowe. Kto wam za to placi? koncerny farmaceutyczne ma sie rozumiec.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
4
~MadameA 2013-10-14 (22:35) 4 lata 3 dni 19 godzin i 48 minut temu

proszę o odpowiedź osoby zorientowane: czy jeżeli roczne dziecko bije się w główkę piąstką, uderza nią o podłogę gdy np. jest śpiące/zdenerwowane/odczuwa ból przy ząbkowaniu to może być objawem autyzmu?

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

32
19
~Robert syn Michała autystyka 2013-10-14 (21:52) 4 lata 3 dni 20 godzin i 31 minut temu

A co z dziećmi , które nie były szczepione a mają autyzm. Ludzie autyzm jest zapisany w łańcuchu genetycznym i tam jest przyczyna i skutek.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

3
0
~mają.oczy,a,nie,widzą... 2013-11-15 (17:26) 3 lata 11 miesięcy 3 dni i 57 minut temu

IG farben, big farma,plomby amalgamatowe, mengele, brydak.grzesiowski to przyczyna, a wmawiają Wam ze to wina genów!!! poza tym wirusów nie ma na łożu śmierci powiedział " wściekły francuz" pasteur!

odpowiedz

3
0
~Bubek 2013-11-11 (22:11) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 20 godzin i 12 minut temu

A które roczne dziecko wypowiada proste słowa?

odpowiedz