dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

Rodzinna wyprawa na weekend. Spa dla dziecka

Rodzinna wyprawa na weekend. Spa dla dziecka

Dzieci.pl 2015-04-08 15:08 2 opinii

Dobroczynne dla dorosłych terapie naturalne mogą okazać się pomocne także dla dzieci. A więc solanka, sauna czy światło? Warto wypróbować je podczas rodzinnej wyprawy.

porady ekspertów

Mutyzm wybiórczy - usłyszeć dziecko w ciszy

Mutyzm wybiórczy - usłyszeć dziecko w ciszy

Dzieci.pl 2015-01-09 11:08 27 opinii

Mutyzm wybiórczy (selektywny) to zaburzenie, które powoduje, że dziecko, które w jednych sytuacjach normalnie rozmawia, w innych zamyka się całkowicie i nie jest w stanie powiedzieć ani słowa. Mutyzm często mylony jest z nieśmiałością, ale jego istota jest zupełnie inna.

5 sekretów ludzi, którzy nie chorują

5 sekretów ludzi, którzy nie chorują

2014-12-10 13:37 61 opinii

Okres jesienno-zimowy dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym może być prawdziwą drogą przez mękę. Nawet jeśli zaszczepimy maluchy przeciwko grypie, mogą przytrafiać się przeziębienia i inne infekcje, wywołane wirusami i bakteriami, które dzieci dosłownie podają sobie z rąk do rąk. A gdyby tak zawczasu zadbać o odporność i wzmocnić ją do tego stopnia, że zarazki odbijałyby się od niej jak od tarczy? Jeśli myślicie, że to niemożliwe, rozejrzyjcie się dookoła, na pewno znacie ludzi, którzy nigdy lub prawie wcale nie chorują. Jaki jest ich sekret? My to wiemy.

Czy mieszkasz w "tuczącym" domu?

Czy mieszkasz w "tuczącym" domu?

2014-11-26 14:06 19 opinii

Czy wiesz, że otoczenie w którym często przebywasz, może mieć wpływ na tendencję do tycia? W niekorzystnych warunkach cała rodzina będzie przybierała na wadze dużo łatwiej i szybciej. Czy na pewno chcesz, aby twoje dzieci dorastały w takim środowisku? Sprawdź, jak zamienić "tuczący" dom na azyl sprzyjający zdrowiu i pięknej sylwetce.

Wspomaganie leczenia okładami

Wspomaganie leczenia okładami

2014-11-25 12:06 2 opinii

Okłady to elementy wspomagające w leczeniu wielu chorób. Prawie każdy, kto przeszedł zapalenie ucha wie, że pomocne są ciepłe kompresy rozgrzewające, a na wysoką gorączkę okłady z chłodnej wody. Przyjrzyjmy się jednak nieco bardziej skomplikowanym metodom przykładania różnych substancji do skóry w celach leczniczych i sprawdźmy, w jakich dolegliwościach możemy je stosować.

ADHD to produkt marketingowy?

ADHD to produkt marketingowy?

PAP 2014-11-25 11:50 6 opinii

Na świecie gwałtownie rośnie liczba przypadków diagnozy ADHD. Dlaczego? Jak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Brandeis w USA, przyczyna jest prosta – w dużej mierze chodzi o pieniądze.

Dolegliwości, które złagodzisz jedzeniem

Dolegliwości, które złagodzisz jedzeniem

2014-11-20 13:36 14 opinii

Dzieci nie tylko często łapią infekcje. Bywa że męczą je inne dolegliwości związane z osłabieniem organizmu, takie jak bóle brzucha, mięśni, skurcze, które nie muszą być oznaką żadnej choroby, lecz mimo to są dokuczliwe. Jako rodzic musisz wiedzieć, że na wiele z nich znajdziesz naturalne remedium - w swojej kuchni, bez konieczności podawania leków.

Wrzody żołądka u dzieci

Wrzody żołądka u dzieci

Dzieci.pl 2014-11-19 16:49 22 opinii

Choć wydaje nam się, że wrzody żołądka to przypadłość ludzi dorosłych, zestresowanych biznesmenów oraz przeładowanych obowiązkami pracujących kobiet, zdarza się, że choroba ta dotyka także dzieci.

1 2 3 4 5 ...17