dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

 Jąkanie ma związek z odczuwaniem rytmu

Jąkanie ma związek z odczuwaniem rytmu

PAP 2015-05-25 10:02 0 opinii

Jąkające się dzieci mają problem z postrzeganiem rytmu w muzyce. Oznacza to, że jąkanie jest czymś więcej niż tylko zaburzeniem mowy – informuje czasopismo „Brain & Language”.

porady ekspertów

Trening mózgu pomaga na ADHD

Trening mózgu pomaga na ADHD

PAP 2015-03-25 07:52 1 opinii

Jak wykazała analiza kilku badań, specjalistyczny komputerowy program Cogmed pozwalający ćwiczyć uwagę może pomagać zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym z ADHD - informuje pismo "PLOS ONE".

Najgroźniejsze i najbezpieczniejsze rośliny dla alergików

Najgroźniejsze i najbezpieczniejsze rośliny dla alergików

2015-03-23 10:46 7 opinii

Projektując przydomowy ogródek lub wybierając lokalizację kupowanego mieszkania, warto przyjrzeć się roślinom, które będą nas otaczać. Zwłaszcza jeśli mamy w rodzinie małego alergika.

Dzieci w Europie nie umieją myć zębów

Dzieci w Europie nie umieją myć zębów

2015-03-21 21:28 2 opinii

Wyniki paneuropejskiego badania zrealizowanego w Europie w 2015 na próbie 7 500 rodziców pokazały, że mimo iż ponad połowa dzieci jest systematycznie edukowana przez rodziców na temat zasad higieny jamy ustnej, to jednak trudno im utrwalić dobre nawyki.

Dbaj o struny głosowe zimą

Dbaj o struny głosowe zimą

Dzieci.pl 2015-01-09 15:05 1 opinii

Struny głosowe to organ, nad którego istnieniem często się nie zastanawiamy. Tymczasem zima to pora roku, gdy są one narażone na gwałtowne zmiany temperatury, co może skutkować stanami zapalnymi.

Mutyzm wybiórczy - usłyszeć dziecko w ciszy

Mutyzm wybiórczy - usłyszeć dziecko w ciszy

Dzieci.pl 2015-01-09 11:08 29 opinii

Mutyzm wybiórczy (selektywny) to zaburzenie, które powoduje, że dziecko, które w jednych sytuacjach normalnie rozmawia, w innych zamyka się całkowicie i nie jest w stanie powiedzieć ani słowa. Mutyzm często mylony jest z nieśmiałością, ale jego istota jest zupełnie inna.

5 sekretów ludzi, którzy nie chorują

5 sekretów ludzi, którzy nie chorują

2014-12-10 13:37 62 opinii

Okres jesienno-zimowy dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym może być prawdziwą drogą przez mękę. Nawet jeśli zaszczepimy maluchy przeciwko grypie, mogą przytrafiać się przeziębienia i inne infekcje, wywołane wirusami i bakteriami, które dzieci dosłownie podają sobie z rąk do rąk. A gdyby tak zawczasu zadbać o odporność i wzmocnić ją do tego stopnia, że zarazki odbijałyby się od niej jak od tarczy? Jeśli myślicie, że to niemożliwe, rozejrzyjcie się dookoła, na pewno znacie ludzi, którzy nigdy lub prawie wcale nie chorują. Jaki jest ich sekret? My to wiemy.

Czy mieszkasz w "tuczącym" domu?

Czy mieszkasz w "tuczącym" domu?

2014-11-26 14:06 19 opinii

Czy wiesz, że otoczenie w którym często przebywasz, może mieć wpływ na tendencję do tycia? W niekorzystnych warunkach cała rodzina będzie przybierała na wadze dużo łatwiej i szybciej. Czy na pewno chcesz, aby twoje dzieci dorastały w takim środowisku? Sprawdź, jak zamienić "tuczący" dom na azyl sprzyjający zdrowiu i pięknej sylwetce.

1 2 3 4 5 ...17