www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

Zadbaj o zęby przedszkolaka

Zadbaj o zęby przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2015-10-26 12:44 0 opinii

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko przez całe życie cieszyło się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami, musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Wprowadź w życie zasady, których bezwzględnie maluch powinien przestrzegać. Im szybciej to zrobisz, tym prędzej pewne zachowania wejdą mu w nawyk. Co zatem należy robić, aby zadbać o zdrowie zębów dziecka w wieku przedszkolnym?

porady ekspertów

Jąkanie ma związek z odczuwaniem rytmu

 Jąkanie ma związek z odczuwaniem rytmu

PAP 2015-05-25 10:02 2 opinii

Jąkające się dzieci mają problem z postrzeganiem rytmu w muzyce. Oznacza to, że jąkanie jest czymś więcej niż tylko zaburzeniem mowy – informuje czasopismo „Brain & Language”.

Odczulanie – na czym to właściwie polega?

Odczulanie – na czym to właściwie polega?

Dzieci.pl 2015-05-13 14:57 14 opinii

Ponieważ alergia znacząco obniża jakość życia maluchów, rodzice często pytają specjalistów o możliwość poddania dziecka immunoterapii, zwanej potocznie odczulaniem. Czy jej zastosowanie jest bezpieczne? Jak długo trwa proces odczulania? Rozwiewamy wątpliwości strapionych rodziców.

Dziewczynka, która z każdym się wita

Dziewczynka, która z każdym się wita

Dzieci.pl 2015-05-06 12:00 24 opinii

Lauren Taylor przyszła na świat z syndromem Williamsa. Choroba ta zdarza się raz na 10 tysięcy narodzin. Poza innymi objawami, jednym z efektów ubocznych tej wady genetycznej jest ekstremalna wręcz otwartość wobec innych ludzi oraz nadwrażliwość na dźwięki – dla Lauren nawet kichnięcie jest przerażającym odgłosem.

Nieszczepione dzieci powinny mieć
dostęp do przedszkoli

Nieszczepione dzieci powinny mieć <br />dostęp do przedszkoli

PAP 2015-04-29 14:13 91 opinii

Choć szczepienia ochronne są skutecznym sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym i nie należy lekceważyć obowiązku szczepienia dzieci, to nie wolno ograniczać nieszczepionym dzieciom dostępu do przedszkoli, a tym samym prawa do nauki - podkreśla rzecznik praw dziecka.

Rodzinna wyprawa na weekend. Spa dla dziecka

Rodzinna wyprawa na weekend. Spa dla dziecka

Dzieci.pl 2015-04-08 15:08 3 opinii

Dobroczynne dla dorosłych terapie naturalne mogą okazać się pomocne także dla dzieci. A więc solanka, sauna czy światło? Warto wypróbować je podczas rodzinnej wyprawy.

8 rzeczy o homeopatii, o których mogłaś nie wiedzieć

8 rzeczy o homeopatii, o których mogłaś nie wiedzieć

nota PR 2015-03-31 11:08 3 opinii

Homeopatia jest naturalną metodą leczenia, która bardzo często praktykowana jest jako jedyna forma leczenia. Niekiedy może stanowić uzupełnienie metod konwencjonalnych, dając pozytywne efekty.

Czym usunąć trudne plamy?

Czym usunąć trudne plamy?

2015-03-26 13:40 3 opinii

Kredki świecowe, flamastry, trawa, błoto... z czym kojarzy ci się taki zestaw? Jeśli jesteś mamą, prawdopodobnie z najtrudniejszymi do usunięcia plamami na ubraniach lub meblach. Nie musisz się jednak denerwować i wyrzucać kolejnych sztuk odzieży do śmietnika. Na większość zabrudzeń, nawet tych ciężkich, jest wypróbowany sposób.

1 2 3 4 5 ...17