www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczeń

Twoje dziecko ma trudności z uczeniem się języka? Weźcie udział w badaniu

Materiał prasowy 2015-11-09 23:37 0 opinii

Na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego toczą się badania mające na celu analizę znajomości i sposobu przetwarzania słów przez dzieci wykazujące problem z uczeniem się języka.

Twoje dziecko ma trudności z uczeniem się języka? Weźcie udział w badaniu

Badania prowadzone są w ramach prestiżowego programu „Diamentowy Grant” finansującego projekty naukowe najwybitniejszych polskich studentów. Jednym z celów badaczy jest określenie, które zdania wykorzystywane do badania zasobu słownictwa malca nadają się do trafnej diagnozy dzieci z trudnościami w przyswajaniu języka (np. ze Specyficznym Zaburzeniem Językowym).

Badacze poszukują dzieci w wieku od piątego do siódmego roku życia, mieszkających na terenie Warszawy, które mają trudności z uczeniem się języka (np. później niż rówieśnicy zaczęły mówić, robią dużo błędów gramatycznych, często brakuje im słów), ale nie mają zdiagnozowanych uszkodzeń słuchu ani układu nerwowego.

Badania polegają na indywidualnej zabawie z dzieckiem. Dzieci wykonują serię atrakcyjnych i prostych zadań: wraz z osobą prowadzącą badania oglądają obrazki (na papierze lub na komputerze), układają klocki, rozwiązują zadania pamięciowe i łamigłówki. Część z zadań prowadzona jest z wykorzystaniem komputera (ekranu dotykowego) oraz eyetrackera (okulografu) – narzędzia służącego do śledzenia kierunku wzroku.

Po każdym zadaniu dziecko dostaje naklejkę, a na sam koniec dzieci otrzymują większy upominek edukacyjny (np. książeczki, zabawki).

Dodatkowe informacje na temat badania można uzyskać kontaktując się z osobami przeprowadzającymi badanie (Karolina Mieszkowska, karolina.mieszkowska@psych.uw.edu.pl ) lub Kierownikiem projektu Magdaleną Łuniewską (magdalena.luniewska@psych.uw.edu.pl).

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!