www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

przedszkolak

Jak reagować gdy dziecko kłamie?

Jak reagować gdy dziecko kłamie?

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2016-07-29 08:38 0 opinii

Każdemu zdarza się mówić nieprawdę… Dzieciom zdarza się oszukiwać częściej, bo wielokrotnie nie zdają sobie one sprawy z tego co jest prawdą, a co fikcją. Nie warto zatem karać dzieci za drobne kłamstewka. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób i w jakiej sytuacji reagować. Zapraszamy do lektury drugiej części tekstu Marty Cygan – psychologa Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

porady ekspertów

Tablit: (r)ewolucja w przedszkolu

Tablit: (r)ewolucja w przedszkolu

Artykuł sponsorowany 2015-08-31 14:40 8 opinii

Oto największe wyzwanie przedszkolnego nauczyciela: pomóc dzieciom odnaleźć swoje miejsce w błyskawicznie zmieniającym się świecie. Nowe technologie, wszechobecny internet, smartfony i tablety to dziś naturalne środowisko większości dzieciaków, także tych najmłodszych.

Nagradzanie dzieci słodyczami

Nagradzanie dzieci słodyczami

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2015-08-30 18:20 8 opinii

Wychowanie dziecka jest niezwykle trudnym zadaniem i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością rodziców. Wymaga od nich nie lada wysiłku, cierpliwości oraz podejmowania wielu przemyślanych decyzji czy konsekwentnych działań. Jednym z największych wyzwań prawidłowego wychowania jest kwesta nagradzania. Nagradzanie istotnie wpływa na rozwój psychiczny dziecka oraz na jego motywację. Poprzez nagradzanie pewnych zachowań wzmacniamy je, tym samym nadając im znaczenie. Dziecko uczy się, które jego zachowania są pożądane oraz akceptowane. Dlatego tak ważne jest, aby nagradzać świadomie i właściwymi sposobami, gdyż stosowanie odpowiednich nagród pozwala ukształtować pozytywną samoocenę dziecka.

Idziemy do przedszkola! Adaptacja – jak ją przetrwać?

Idziemy do przedszkola! Adaptacja – jak ją przetrwać?

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2015-08-30 13:49 4 opinii

Wakacje nieubłaganie się kończą. Dla niektórych z nas oznacza to nie tylko koniec lata, ale także początek nowego etapu w życiu naszego dziecka. Mowa oczywiście o przedszkolu, do którego nasza pociecha po raz pierwszy już niedługo zawita.

10 największych zmartwień współczesnego rodzica

10 największych zmartwień współczesnego rodzica

2015-08-21 15:51 18 opinii

Wyniki ogólnokrajowej ankiety przeprowadzonej przez Szpital Dziecięcy C.S. Mott dotyczącej zdrowia dzieci, pokazują że według dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, najwięcej problemów młodzi ludzie mają z otyłością, zastraszaniem i używaniem narkotyków. Sprawdź, co jeszcze znalazło się w dziesiątce największych problemów.

Syndrom dziecka zarządzanego

Syndrom dziecka zarządzanego

Dzieci.pl 2015-08-13 11:50 32 opinii

Obserwowana coraz częściej wśród rodziców tendencja, by wychować dziecko na człowieka idealnego, może okazać się naprawdę zgubna. W efekcie nadmiernego zaangażowania innych osób w jego życie, dziecko wyrasta na osobę, która bez nadzoru nie jest w stanie podjąć jakiejkolwiek decyzji.

Jaki jest twój styl wychowawczy?

Jaki jest twój styl wychowawczy?

2015-08-10 11:16 9 opinii

Wychowując dziecko, rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, że swoją postawą prezentują określony styl pedagogiczny. Warto się mu przyjrzeć i zastanowić, jaki ma wpływ na młodego człowieka.

Kiedyś twoje dziecko rozwinie skrzydła. Od ciebie zależy, czy będzie latać

Kiedyś twoje dziecko rozwinie skrzydła. Od ciebie zależy, czy będzie latać

Dzieci.pl 2015-08-07 08:47 18 opinii

Przejmujący spot Fundacji Rodzice Przyszłości pokazuje, w jaki sposób słowa wypowiadane przez rodziców do dzieci mogą zaważyć na całym ich życiu.

1 2 3 4 5 ...41