www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

uczeń

Smartfon dla dziecka – kupić czy nie?

Materiał prasowy 2015-11-19 08:48 2 opinii

Smartfony i tablety są z jednej strony obiektem pożądania dzieci, a z drugiej powodem niepokoju rodziców. Nowy Samsung Galaxy Trend Plus, HTC One czy LG G4C wymieniane są w listach do Świętego Mikołaja o wiele częściej niż rower, miś przytulanka lub mówiąca lalka, i to przez coraz młodsze dzieci.

Smartfon dla dziecka – kupić czy nie?

Jeśli podejmiemy decyzję o spełnieniu marzenia naszej pociechy i kupnie smartfona, postarajmy się dopilnować, by urządzenie było używane mądrze i z pożytkiem dla rozwoju dziecka.

Historia najnowsza czy zamierzchła historia?

W połowie lat dziewięćdziesiątych częstym argumentem przemawiającym za zakupem komputera była jego przydatność w nauce. Programy służące do zdobywania wiedzy należało uważnie wybrać, kupić i zainstalować. Multimedialna wycieczka po dżungli amazońskiej czy afrykańskiej pustyni była wystarczająco ekscytująca, by przykuć całą uwagę dziecka.

Technologia jak chleb powszedni

Dziś sprawa przedstawia się odrobinę inaczej. Dzieciom od wczesnych lat towarzyszy technologia. Producenci zaczynają kierować swoje produkty także do najmłodszych. Każdy wiodący producent ma w ofercie smartfony polecane jako "idealne dla dziecka" ze względu na specyfikację i niewielki rozmiar: Samsung Galaxy Trend Plus, Alcatel OneTouch POP C3, HTC Desire 310, Motorola Moto G. Przez nieustanny kontakt z technologią, dzieci stały się o wiele bardziej wymagające i trudniej utrzymać ich zainteresowanie.

Jest nadzieja, czyli aplikacje edukacyjne!

Nadal istnieją sposoby, by czas spędzony w towarzystwie smartfonu lub tabletu nie był bezwartościowy. Nie zapominajmy o aplikacjach edukacyjnych dla starszych i młodszych dzieci. Dzięki nim nasze pociechy mogą uczyć się języków obcych, rozwijać pamięć oraz umiejętności planowania i logicznego myślenia. Takie aplikacje mogą się przydać szczególnie podczas nauki języków obcych, gdzie kluczowe jest częste powtarzanie.

Jaki model? Bądźmy sprytni!

W zależności od naszej strategii, warto sprezentować dziecku model z jednej strony funkcjonalny i sprawnie działający, a z drugiej strony – niekoniecznie z najwyższej półki cenowej. Jeśli nasze dziecko to wulkan energii, drogie urządzenie może łatwo zostać zniszczone. Ewentualnie, możemy przemyśleć także zakup modelu bardzo nowoczesnego i z najwyższej półki, odpornego na pył, wodę i wstrząsy, jak Samsung Xcover 3, Sony Xperia Go, albo odporne naprawdę na „wszystko” urządzenia CAT. Bardzo istotnym czynnikiem jest też rozmiar smartfonu. Nie powinien być on za duży, tak aby dziecko swobodnie mogło obsłużyć go jedną ręką. Dodatkowo, jeśli obawiamy się, że nasza pociecha zbyt dużo czasu będzie spędzać grając, być może warto wykazać się sprytem i sprezentować dziecku smartfon o procesorze wystarczająco dobrym do obsłużenia podstawowych czynności, ale trochę za słabym, by grać w najnowsze, wymagające gry. Po zapoznaniu się z ofertą dostępną na rynku z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Nasze typy to Samsung Galaxy Trend Plus oraz HTC Desire 310.

Rodzicielska ochrona – warunek konieczny!

Nie zapominajmy, że nowoczesne smartfony są bardziej zbliżone do komputerów niż do telefonów komórkowych z poprzedniej dekady. Za pomocą tego urządzenia dziecko z łatwością może wejść na strony www o treściach nieprzeznaczonych dla najmłodszych użytkowników sieci. W prosty sposób możemy tego uniknąć, instalując na smartfonie program antywirusowy z opcją ochrony rodzicielskiej.

Sprawdź ofertę Samsung na www.sklepsamsung.pl.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~alutka 2016-02-15 (19:50) 1 rok 9 miesięcy 2 dni i 11 minut temu

ja właśnie rozważam po co dziecku smartfon...bronię się jak mogę, ale jest odludkiem w klasie...;/

odpowiedz

0
0
~czytajka 2015-11-24 (22:33) 1 rok 11 miesięcy 23 dni 21 godzin i 28 minut temu

kupić mu Mikołajka i wielki cyrk kolegów na Mikołajki lub pod choinkę :) Pokocha go :)

odpowiedz