www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

zdrowie kobiety

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Materiał prasowy 2016-10-19 13:54 4 opinii

Kompleksowa pielęgnacja włosów: mycie, odżywianie, suszenie i modelowanie zazwyczaj zajmuje sporo czasu. Co zrobić, gdy potrzebujemy natychmiastowego odświeżenia fryzury, a godzina na zegarze lub miejsce, w którym jesteśmy, zupełnie temu nie sprzyjają? Ratunkiem z włosowej opresji jest suchy szampon.

porady ekspertów

Badanie DNA na ojcostwo z włosów, szczoteczki do zębów,
a nawet wafelka? To nie film!

Badanie DNA na ojcostwo z włosów, szczoteczki do zębów, <br>a nawet wafelka? To nie film!

testDNA 2015-10-22 21:27 0 opinii

Z zapartym tchem oglądasz „CSI: kryminalne zagadki Las Vegas, Miami, Nowego Jorku”? Sądzisz, że wykrywanie sprawcy przestępstwa na podstawie niedopałka papierosa, zużytej gumy do żucia lub włosa pozostawionego na miejscu zbrodni, to tylko fikcja filmowa i wyobraźnia scenarzystów? Zapewniamy cię, że nie.

Na wizytę do ginekologa czeka się tygodniami

Na wizytę do ginekologa czeka się tygodniami

PAP 2015-10-14 09:22 6 opinii

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza ginekologa w ramach NFZ wynosi 18 dni, bez względu na to, czy jest się w ciąży, czy nie - wynika z najnowszego raportu Fundacji Rodzić po Ludzku. W skrajnych przypadkach czas oczekiwania przekraczał siedem miesięcy. W przychodniach żąda się także od ciężarnych dowodów potwierdzających ubezpieczenie. To niezgodne z prawem.

Nieprawidłowy wynik badania prenatalnego – co oznacza
i z kim go skonsultować?

Nieprawidłowy wynik badania prenatalnego &#8211; co oznacza <br>i z kim go skonsultować?

testDNA 2015-10-02 08:58 1 opinii

Otrzymałaś właśnie zły wynik testu PAPP-A (testu podwójnego) i zastanawiasz się czy masz szansę na zdrowe dziecko? Zdecydowanie tak! Najlepiej skonsultuj go z lekarzem genetykiem, który jest specjalistą właśnie od wad genetycznych wykrywanych dzięki temu badaniu. Poza wynikiem, lekarz uwzględni informacje m. in. o tobie i o zdrowiu twojej rodziny, dzięki czemu lepiej oceni ewentualne wskazania do biopsji kosmówki czy amniopunkcji. Być może wcale nie będzie konieczna, a Ty będziesz spokojna, że z dzieckiem jest wszystko w porządku!

Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”

Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka &#8222;Boskie Matki&#8221;

Materiał prasowy 2015-09-23 08:15 1 opinii

Warszawa, 16 września 2015 r.: Fundacja Rak’n’Roll zainaugurowała Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”. To spełnienie marzenia założycielki Fundacji, Magdy Prokopowicz i mit założycielski organizacji. Dzięki konsekwencji Magdy usłyszeliśmy, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie”.

Ciąża po 20, 30 i 40 roku życia

Ciąża po 20, 30 i 40 roku życia

2015-02-25 10:47 149 opinii

Czasy, kiedy kobiety rodziły głównie przed 25 rokiem życia dawno i chyba bezpowrotnie minęły. I choć położnicy krytykują odwlekanie decyzji o macierzyństwie, współczesna rzeczywistość rządzi się swoimi prawami. Podobnie biologia, która wciąż ma tu ostatnie słowo. Jakie są szanse na zostanie matką, gdy ma się 20, 30 i 40 lat? I z jakim ryzykiem trzeba się wówczas liczyć?

Powikłania po in vitro

Powikłania po in vitro

PAP 2015-01-09 12:50 9 opinii

In vitro to zabieg, który daje niepłodnym parom szansę na dziecko. Jest to jednak także zabieg, po którym zdarzają się komplikacje, powikłania, a nawet śmierć. Dzieje się to zazwyczaj na skutek hiperstymulacji jajników, czyli hormonalnego pobudzenia ich do wypuszczenia kilku, a nawet kilkunastu jajeczek w jednym cyklu owulacyjnym.

Późne macierzyństwo związane z dłuższym życiem

Późne macierzyństwo związane z dłuższym życiem

PAP 2014-08-14 12:19 221 opinii

Kobiety, które są w stanie naturalnie zajść w ciążę i urodzić dziecko po 33. roku życia, mają większe szanse na dożycie sędziwego wieku niż panie, które swoje ostatnie dziecko urodziły przed 30-ką - wykazało badanie, które publikuje pismo "Menopause".

1 2 3 4 5 ...14