www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

w ciąży

Od tego, jak przyswajasz kwas foliowy, może zależeć czy urodzisz dziecko z zespołem Downa

Od tego, jak przyswajasz kwas foliowy, może zależeć czy urodzisz dziecko z zespołem Downa

testDNA 2016-07-29 12:46 2 opinii

Dlatego nim kobieta zajdzie w ciążę, dobrze aby upewniła się, czy nie jest nosicielką mutacji genu MTHFR, której obecność utrudnia przyswajanie tej ważnej dla zdrowia dziecka witaminy. Dzięki temu będzie ono miało większe szanse urodzić się zdrowe. Według szacunków Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mutację genu MTHFR może mieć nawet 50% Polek.

porady ekspertów

 • Planujesz dziecko? Nie zapominaj o tych witaminach i minerałach!

  Planujesz dziecko? Nie zapominaj o tych witaminach i minerałach!

  Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety - pełen nowych doświadczeń, emocji i radości. To również czas, w którym stajemy się odpowiedzialne za życie nowego człowieka. Tylko odpowiednia dieta, która będzie dostarczała wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, będzie gwarancją tego, że urodzisz zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko, a przecież właśnie na tym zależy przyszłym mamom najbardziej.

 • Uważaj na cukrzycę w ciąży!

  Uważaj na cukrzycę w ciąży!

  Cukrzyca to poważne rozpoznanie i poważny problem. U kobiet w ciąży nabiera szczególnego znaczenia, gdyż dotyczy nie tylko samej matki, ale także rozwijającego się w niej dziecka. Cukrzyca ciążowa pojawia się u jednej na sto kobiet oczekujących dziecka. Bagatelizowana może przynieść poważne powikłania, jednakże leczona jest w pełni bezpieczna zarówno dla kobiety, jak i maluszka. Dzięki prostym badaniom, łatwo ją wykryjesz i skutecznie zapobiegniesz jej skutkom. Cukrzyca w ciąży ma to do siebie, że w większości przypadków całkowicie ustępuje tuż po rozwiązaniu. Niestety... Jej pojawienie się zwiększa ryzyko ponownego wystąpienia choroby przy kolejnej ciąży oraz zachorowania w przyszłości na cukrzycę typu 2. Aby temu zapobiec, należy zmienić styl życia po porodzie - zadbać o zdrową i lekkostrawna dietę, więcej się ruszać i nie dopuścić do nadwagi. Czym dokładnie jest cukrzyca w ciąży, jakie są objawy cukrzycy ciążowe, a także jakie są konsekwencje cukrzycy ciążowej? O tym w poniższym artykule.

 • Zdjęcie ciężarnej na plaży stało się hitem internetu

Tanie testy na ojcostwo. Sprawdź ile kosztują testy DNA i na co uważać

Tanie testy na ojcostwo. Sprawdź ile kosztują testy DNA i na co uważać

Dzieci.pl 2015-12-08 08:58 1 opinii

Wynosząca nawet 1500 zł różnica w cenie testów na ojcostwo wynika nie tylko z marży danej firmy, ale też z procedur bezpieczeństwa takich jak podwójna kontrola próbki. Szukając tańszych ofert pamiętajmy, że najważniejsza jest pewność wyniku. Podpowiadamy jak ją sprawdzić i co faktycznie wpływa na cenę testów ojcostwa.

Badania w ciąży – czy naprawdę jest się czego bać?

Badania w ciąży – czy naprawdę jest się czego bać?

testDNA 2015-11-01 13:18 3 opinii

W wielu krajach świata badania prenatalne traktowane są jak rutynowe badania. W Polsce niestety wciąż straszy się nimi kobiety. W jaki sposób? Przede wszystkim podkreślając ryzyko komplikacji, które niesie ze sobą diagnostyka prenatalna.

Cukrzyca ciężarnej spowalnia reakcję mózgu rozwijającego się płodu

 Cukrzyca ciężarnej spowalnia reakcję mózgu rozwijającego się płodu

PAP 2015-10-16 13:43 0 opinii

Cukrzyca ciężarnych sprawia, że mózg rozwijającego się dziecka wolniej reaguje na bodźce dźwiękowe po spożyciu przez matkę posiłku lub napoju o wysokiej zawartości cukru – wykazały badania, o których informuje "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism".

Rozdzielone w łonie matki. Jedno z bliźniąt podbierało drugiemu pokarm

Rozdzielone w łonie matki. Jedno z bliźniąt podbierało drugiemu pokarm

Dzieci.pl 2015-10-16 10:04 22 opinii

Link i Logan – jednojajowe bliźniaki z Seattle – mają naprawdę nietypowy życiowy start. Jeden z chłopców przyszedł już na świat – cztery miesiące przed terminem. Drugi urodzi się dopiero w styczniu.

Czy można zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu?

Czy można zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu?

Dzieci.pl 2015-09-23 07:54 3 opinii

Nie istnieje stuprocentowo skuteczna metoda umożliwiająca wyeliminowanie ryzyka przedwczesnego porodu, jednak położnictwo podejmuje coraz więcej działań, by liczba takich przypadków była jak najmniejsza.

Bezpieczne kosmetyki na czas ciąży

Bezpieczne kosmetyki na czas ciąży

Materiał prasowy 2015-09-01 13:26 0 opinii

Spodziewasz się dziecka, a może dopiero planujesz pojawienie się nowego członka rodziny? W zamieszaniu towarzyszącym pojawieniu się dziecka kobieta często poświęca się całkowicie młodemu potomkowi, a dbanie o własną urodę staje się sprawą mniej priorytetową. Wiele kobiet nie wie, czy i jak powinna zmienić się ich codzienna pielęgnacja w trakcie oraz po ciąży. A przecież każda z nas chce czuć się piękna i pewna siebie!

Ciąża po poronieniu – czy jest możliwa?

Ciąża po poronieniu – czy jest możliwa?

www.testdna.pl 2015-08-30 13:30 23 opinii

Utrata ciąży jest dla kobiety bardzo trudnym doświadczeniem, zarówno pod względem fizycznym, jak również emocjonalnym. Trauma po śmierci nienarodzonego dziecka stanie się tym większa, im bardziej było ono oczekiwane. Cierpieniu matki często towarzyszy jeszcze obawa o przyszłe potomstwo: „Czy znowu poronię?” „Czy jeszcze kiedyś uda mi się urodzić zdrowe dziecko?”. Podobne pytania zadają sobie tysiące kobiet w Polsce, które straciły dzieci w wyniku poronienia. Wiele z nich jest święcie przekonanych, że jeśli raz nie udało im się szczęśliwie donosić ciąży, to z każdą kolejną też będzie problem. Nie zawsze tak musi być.

1 2 3 4 5 ...20