www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

poród i połóg

Czy inna grupa krwi wyklucza ojcostwo?

Czy inna grupa krwi wyklucza ojcostwo?

testDNA 2016-12-22 11:03 1 opinii

Jeśli grupy krwi ojca i dziecka różnią się, tylko w niektórych przypadkach może to oznaczać wstępne wykluczenie ojcostwa. Porównując grupy krwi nigdy nie ma jednak możliwości potwierdzenia pokrewieństwa. Warto zdawać sobie sprawę, że jednoznaczne określenie, czy dany mężczyzna to ojciec danego dziecka umożliwia tylko badanie DNA.

porady ekspertów

6 zasad prawidłowego porodu

6 zasad prawidłowego porodu

2015-06-18 12:55 22 opinii

Zwieńczeniem ciąży jest poród. Każda zdrowo przebiegająca ciąża, jeżeli nie będzie się przeszkadzać, zakończy się z ogromnym prawdopodobieństwem, fizjologicznym porodem. W związku z potrzebą wspierania natury porodu fundacja Lamaze International opracowała proste zasady oparte na szeroko zakrojonych badaniach naukowych, które mają ułatwiać naturalny przebieg porodu.

Tokofobia, czyli paniczny lęk przed porodem

Tokofobia, czyli paniczny lęk przed porodem

Dzieci.pl 2015-05-29 11:53 7 opinii

Strach przed porodem jest zupełnie naturalny. Szacuje się, że aż 80 proc. przyszłych mam obawia się rodzenia, a ich obawy określane są jako mieszczące się w granicach normy. Kolejne 10-14 proc. odczuwa napięcie o intensywnym nasileniu. Natomiast od 6 do10 proc. kobiet przeżywa silny lęk o skali bardzo odbiegającej od naturalnej. Nazywamy go tokofobią (tokos po grecku oznacza poród).

Prawa rodziców po stracie dziecka

Prawa rodziców po stracie dziecka

Dzieci.pl 2015-05-29 11:23 0 opinii

Bardzo często zdarza się, że rodzice tracący dziecko nie umieją radzić sobie ze swoimi emocjami i nie jest rzadkością, gdy obwiniają o śmierć lekarzy lub personel medyczny. Równie często zdarza się jednak, że są tak zdruzgotani faktem straty dziecka, że nie są w stanie poradzić sobie nawet z podstawowymi prawnymi aspektami tej sytuacji, zwłaszcza, że przepisy są bardzo zawiłe.

Ile kosztuje indywidualna opieka położnej?

Ile kosztuje indywidualna opieka położnej?

TVP 2015-05-15 11:40 1 opinii

W większości publicznych szpitali można wykupić coś, co określane jest mianem prywatnej opieki położnej. Oznacza to, że wybrana pielęgniarka opiekuje się indywidualnie rodzącą podczas porodu, a przez ostatnie tygodnie ciąży pozostaje do dyspozycji ciężarnej jako osoba konsultująca jej obawy.

Dlaczego poród musi boleć?

Dlaczego poród musi boleć?

PAP 2015-05-11 10:07 73 opinii

Typowo ludzkie cechy anatomiczne, takie jak dwunożny chód i duży mózg, są zarazem przyczyną bolesnych porodów. Naukowcy odkryli związane z tym przystosowanie ewolucyjne w budowie miednicy u kobiet, o czym informują na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”.

Nietypowy połóg

Nietypowy połóg

2015-04-30 12:01 2 opinii

Pierwsze sześć tygodni bezpośrednio po porodzie to czas połogu. W tym okresie ciało kobiety powoli wraca do stanu sprzed ciąży.

Ciąża po terminie

Ciąża po terminie

Dzieci.pl 2015-04-27 13:15 8 opinii

Czy ciąża trwająca powyżej 41 tygodni stanowi zagrożenie dla matki i dziecka? Dlaczego, jeśli poród nie zaczyna się samoistnie około 42 tygodnia ciąży, wywołuje się go lub przeprowadza operację cesarskiego cięcia? Te pytania zadawane są w ostatnim czasie szczególnie często za sprawą wyczekiwania na narodziny drugiego potomka brytyjskiej pary - Kate i Williama. Według wszelkich wyliczeń, księżna Kate jest już kilka dni po terminie porodu.

1 2 3 4 5 ...12