www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

poród i połóg

Jak przyspieszyć poród?

Dzieci.pl 2013-06-03 15:35 1 opinii

Jesteś w 38 tygodniu ciąży i z radością dowiadujesz się, że dzidzia jest już w pełni „wypieczona”. Zaczynasz z utęsknieniem wyczekiwać porodu, a tu dni mijają, brzuch nadal rośnie, a ty sapiesz coraz głośniej. I nic.

Jak przyspieszyć poród?

To moment, w którym większość matek zaczyna się zastanawiać, czy jakoś opornemu potomstwu nie pomóc. Bo bez wątpienia lepiej rodzi się trzykilowe dziecko niż czterokilowe, po terminie łatwiej o komplikacje typu zielone wody płodowe zaś każdy dzień finału jest dla matki coraz dłuższy. Tutaj od razu pojawiają się dziesiątki porad mam, teściowych, koleżanek, ginekologów oraz wszechwiedzących google'ów. Dowiedzieć się można bardzo ciekawych rzeczy…

Szamaństwo 40-tego tygodnia
Prawdopodobnie usłyszysz więc coś o ziółkach – liście maliny, bazylia, szałwia, olej z wiesiołka a także pluskwica groniasta (black cohosh) to najpopularniejsze typy. Wszystkie zabronione podczas wcześniejszej ciąży, jako wywołujące skurcze macicy, teraz mają przynieść oczekiwaną erupcję. Naukowo się tego potwierdzić co prawda nie da, ale jako że zaszkodzić nie powinny, mogą pomóc brzemiennemu samopoczuciu. Zaszkodzić już za to może olej rycynowy, który ma rzekomo wywoływać skurcze jelit a macica efektem lawiny ma podążyć dalej. Jedyne czego możesz być jednak pewna w tym przypadku, to niestety tylko biegunka, a czasem i wymioty (jakby przyjemności pod koniec brakowało). Ponadto istnieje znaczące ryzyko, że dziecko pod wpływem rycyny odda swą pierwszą kupkę, zwaną smółką, do wód płodowych i będziesz się jeszcze musiała zamartwiać infekcją.

Doświadczone porodowo kucharki z pewnością polecą ci także ostre jedzenie, chińskie przyprawy, ocet balsamiczny, bakłażana oraz daktyle, które należy popić kieliszkiem czerwonego wina. Sensu tutaj za trzy grosze…

Trochę zdrowego nacisku
Kolejna kategoria naturalnych środków porodowych to fizykoterapia. Według teorii akupresury trzeba ponaciskać trochę ramiona, pięty, a także błonę między kciukiem a palcem wskazującym. Niejeden lekarz pewnie uniesie brwi ze zdziwienia, ale zawsze to dobry pretekst, aby zachęcić męża do masażu.

Nieco więcej logiki ma wykorzystanie starej reguły ciążenia w dół – długie spacery, lekkie skakanie na piłce z szeroko rozstawionym biodrami, kucanie a także taniec mają dodać nacisku na szyjkę macicy i zmusić ją do skrócenia i rozwarcia. Oczywiście, jeśli organizm nie jest jeszcze gotowy, na niewiele się to zda, a o tańcu w 9-tym miesiącu można by napisać cały oddzielny artykuł. Niemniej jednak, warto podkreślić, że ruch do ostatniego dnia ciąży jest zdecydowanie dobrym pomysłem i dla mamy, i dla dziecka.

Niektórzy masażyści twierdzą również, że potrafią palcami wywołać magiczną sekwencję rozpoczynającą skurcze i tutaj, podobnie, jak w przypadku akupresury - dla ciebie liczyć się powinna głównie przyjemność samej procedury. Jeśli jakimś cudem dodatkowo pomoże wywołać poród, to warto podwoić napiwek.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
2
~kx m 2013-12-04 (19:06) 3 lata 9 miesięcy 20 dni 7 godzin i 33 minuty temu

nn kmlsaclm

odpowiedz