www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

wszystko o tacie

 Mężczyźni, którzy wcześnie zostają ojcami, umierają młodziej

Mężczyźni, którzy wcześnie zostają ojcami, umierają młodziej

PAP 2015-08-05 06:48 322 opinii

Mężczyźni, którzy zostają ojcami przed 25. rokiem życia są bardziej narażeni na zgon w średnim wieku niż panowie, którzy odkładają ojcostwo na później – wynika z badania, które publikuje internetowe wydanie medycznego pisma „Journal of Epidemiology & Community Health” ("Dziennik Epidemilogii i Zdrowia Publicznego").

porady ekspertów

Im młodszy ojciec, tym mądrzejsze dziecko?

Im młodszy ojciec, tym mądrzejsze dziecko?

Dzieci.pl 2015-05-05 11:51 141 opinii

Znaczenia wieku w kwestii rodzicielstwa upatrywano do niedawna jedynie w odniesieniu do kobiet. Ostatnio coraz więcej mówi się o tym, że wiek odgrywa rolę także w przypadku mężczyzn. Czy to możliwe, że wpływa nawet na dziecięce IQ?

Kiedy zostanę tatą...

Kiedy zostanę tatą...

Dzieci.pl 2015-04-17 08:35 1 opinii

Młody ilustrator Tom Anders Watkins postanowił stworzyć projekt opowiadający o tym, co najbardziej chciałby robić za 10 lat. Jednak zamiast willi z basenem czy drogiego samochodu, Watkins obrał sobie inny cel – postanowił zostać dobrym tatą.

Wyspani rodzice - czy to możliwe?

Wyspani rodzice - czy to możliwe?

2015-03-16 09:52 3 opinii

Gdy dziecko jest małe, domaga się uwagi i za nic ma pojęcia dnia i nocy. Świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj są tak przemęczeni, że nie mają problemu z zasypianiem. Potrafią zapaść w sen w ciągu kilku sekund, w każdej chwili i pozycji. Z biegiem lat sytuacja się stabilizuje i maluch wdraża się w rytm pór odpoczynku. Zdarza się jednak, że to mama lub tata z niego wypadają i pojawia się u nich problem z bezsennością. Jak mu zaradzić?

Jaki jest polski ojciec?

Jaki jest polski ojciec?

2015-03-13 09:02 57 opinii

Czy polski tata to tata zaangażowany i wiedzący, jak zajmować się dzieckiem? Czy dzieli się obowiązkami z partnerką? Jak widzą go polskie mamy i jak sam siebie ocenia w roli rodzica? Na te i inne pytania raport "Ojcowie i dzieci" przeprowadzony na zlecenie Fundacji Rozwoju Dzieci i Fundacji Heinrich Böll Stiftung.

Ona, ono i... młody tata

Ona, ono i... młody tata

Dzieci.pl 2015-02-10 14:55 1 opinii

Z dniem narodzin dziecka życie całej rodziny wywraca się do góry nogami, szczególnie gdy jest to pierwszy potomek.

Tato, pomagasz mamie?

Tato, pomagasz mamie?

Dzieci.pl 2015-02-06 14:29 58 opinii

Obowiązki związane z opieką nad dzieckiem to zadanie obojga rodziców, a jednak większość z nas nadal stereotypowo przypisuje je matkom. O tym, że rodzicielstwo jest wspólnym przedsięwzięciem, a tata może się opiekować dzieckiem równie dobrze jak mama, przekonuje Maja Falkiewicz-Gancarz, pomysłodawczyni akcji „Tato pomaga mamie”.

Dwóch ojców, trzy matki i prawie trojaczki

Dwóch ojców, trzy matki i prawie trojaczki

Dzieci.pl 2015-02-02 14:04 65 opinii

Historia jak z filmu – dwóch gejów postanawia mieć biologiczne potomstwo od zastępczej matki, a konkretnie… trzech zastępczych matek.