www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

wszystko o tacie

Kiedy zostanę tatą...

Dzieci.pl 2015-04-17 08:35 1 opinii

Młody ilustrator Tom Anders Watkins postanowił stworzyć projekt opowiadający o tym, co najbardziej chciałby robić za 10 lat. Jednak zamiast willi z basenem czy drogiego samochodu, Watkins obrał sobie inny cel – postanowił zostać dobrym tatą.

Kiedy zostanę tatą...

Tak powstał projekt When I’m a Dad (ang. Kiedy zostanę tatą), w ramach którego Watkins stworzył ilustrowaną książkę i stronę internetową. W książce zawarte są obietnice, które artysta składa swojemu nienarodzonemu dziecku. Możemy się z niej dowiedzieć, że będzie zabierał je na nocne eskapady rowerowe i pokazywał gwiazdy albo nauczy prowadzić samochód jak tylko ręce malucha zaczną sięgać kierownicy. Watkins obiecuje również walkę z potworami spod łóżka i opowiadanie historii przy ognisku. Każda obietnica jest pięknie i zabawnie zilustrowana.

Druga część projektu dedykowana jest internautom. Na platformie http://www.whenimadad.com/ swoje obietnice mogą publikować inni przyszli ojcowie. Artysta chce w ten sposób zachęcić ich, żeby spojrzeli na ojcostwo jak na jedną z najbardziej ekscytujących przygód, jakie mogą ich spotkać w życiu. Trzeba przyznać, że mu się to udaje – strona w krótkim czasie zapełniła się przysięgami. Przyszli ojcowie obiecują budowanie kryjówek, rozwijanie naturalnych talentów swoich brzdąców i rodzinne wyprawy na ryby. Niektóre z obietnic należy traktować z przymrużeniem oka (Będę zawstydzać moje dziecko publicznie.), a niektóre mogą rozczulić (Będę robić wszystko, co doprowadzi moje dziecko do uśmiechu; Będę robić to, co kocham i włączać w to moje dziecko.).

Na pierwszy rzut oka widać, że uczestnicy projektu mają różne wizje ojcostwa, jednak wszystkich łączy ekscytacja na myśl o swoim przyszłym dziecku. Do każdego ślubowania dołączone jest też zdjęcie lub animowany gif w zabawny i nieco przekorny sposób ilustrujące daną obietnicę.

(fot. whenimadad.com)

Polub dzieci.pl na Facebooku

Podziel się

oceń
tak 3 100%
nie 0 0%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~Baba 2015-04-17 (18:39) 2 lata 5 miesięcy 7 dni 8 godzin i 9 minut temu

Standard. Ojciec- zabawa, matka- obowiazki

odpowiedz