dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

po rozwodzie

Walka o dziecko na święta

Walka o dziecko na święta

Dzieci.pl 2013-12-19 16:57 8 opinii

Z kim dziecko powinno spędzać święta, jeśli rodzice nie mieszkają ze sobą? Taką wojnę toczą co roku setki rozwiedzionych par.

porady ekspertów

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-15 11:49 0 opinii

Po rozstaniu najczęściej nie chcemy ze sobą rozmawiać. Słowa często przeradzają się w kłótnie, jest w nas sporo emocji, poczucia skrzywdzenia, a czasem chęci odcięcia się od dotychczasowego partnera. W związku, w którym jest dziecko, mimo rozstania trzeba jednak rozmawiać, a najlepiej opracować tzw. plan rodzicielski, który ułatwi wszystkim odnalezienie się w nowej sytuacji.

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-01-15 10:38 0 opinii

Rozstanie rodziców jest dla dziecka trudną i nową sytuacją. Musi znaleźć sposób, by się w niej odnaleźć.

Kontakty z ojcem po rozwodzie

Kontakty z ojcem po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-03 11:09 17 opinii

Rozwodzicie się, przestajecie mieszkać pod jednym dachem, ale wciąż pozostajecie rodzicami dla swojego dziecka. Wasza pociecha prawdopodobnie pozostanie z mamą, bo sądy najczęściej właśnie matce powierzają opiekę nad dzieckiem. Tata będzie więc widywał dziecko w weekendy. Postarajcie się tak zorganizować odwiedziny taty, byście wszyscy dobrze się wtedy czuli, a wasze dziecko było szczęśliwe.

Tych marzeń Mikołaj nie spełni

Tych marzeń Mikołaj nie spełni

Dzieci.pl 2012-12-24 10:08 1 opinii

Są takie listy do Świętego Mikołaja, nad którymi rodzice rozkładają ręce. I są takie dzieci, które nie chcą pod choinką zobaczyć wspaniałej nowej lalki, samochodu czy gry… W swoich listach do Mikołaja piszą o zupełnie innych marzeniach.

Lepsza wersja taty? Trudna rola ojczyma

Lepsza wersja taty? Trudna rola ojczyma

Dzieci.pl 2012-09-10 14:07 1 opinii

Zbudowanie nowej rodziny z kobietą mającą już własne dzieci to wyzwanie, które wymaga od mężczyzny ogromnych starań i sporej dawki wyrozumiałości. Oprócz tradycyjnych i wcale niełatwych obowiązków ojcowskich, musi on zmierzyć się z szeregiem dodatkowych trudności i rozterek, znaleźć rozwiązania problemów, z jakimi do tej pory nie miał do czynienia. Nawet jeśli ma już praktykę w roli taty.

Życie po rozwodzie, czyli nowa rodzina

Życie po rozwodzie, czyli nowa rodzina

dzieci.pl 2012-09-05 11:43 39 opinii

Czy kobieta może zbudować nowe satysfakcjonujące życia po rozwodzie dbając jednocześnie o dobro dziecka?

Czy macocha musi być zła? Jak żyć w rodzinie patchworkowej

Czy macocha musi być zła? Jak żyć w rodzinie patchworkowej

Dzieci.pl 2012-08-28 10:26 41 opinii

Choć mamy XXI wiek, słowo „macocha” nadal nie kojarzy się zbyt dobrze… Ojczymowie wydają się być w nieco lepszej sytuacji - w dniu ślubu nie zamieniają się automatycznie w wiedźmy z dziecięcych koszmarów. Ale też nie mają lekko. Współczesne rodziny często przypominają patchwork - dzieci własne, partnera z poprzedniego związku, do tego byli mężowie, żony, ich nowi partnerzy z własnymi pociechami… Jak się w tym odnaleźć i ze wszystkimi stworzyć dobre, zdrowe relacje?