dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

po rozwodzie

 Pary mające córki częściej się rozwodzą

Pary mające córki częściej się rozwodzą

PAP 2014-07-21 13:55 403 opinii

Z badań wynika, że małżeństwa posiadające córki rozpadają się częściej niż małżeństwa posiadające synów, ale nie jest to spowodowane płcią dziecka – zawiadamia czasopismo „Demography”.

porady ekspertów

Ojciec na odległość

Ojciec na odległość

Dzieci.pl 2013-06-26 13:55 66 opinii

Problemy wychowawcze dotykają każdego rodzica. Jednak budowanie dobrej relacji z dzieckiem jest szczególnie trudne dla ojców rozwodników lub emigrujących w poszukiwaniu pracy. Jak mają ocalić rodzinne więzi?

Zespół alienacji rodzicielskiej

Zespół alienacji rodzicielskiej

Dzieci.pl 2013-05-16 12:09 0 opinii

Psychiatrzy opisują Zespół Alienacji Rodzicielskiej – PAS (Parental Alienation Syndrome), który może pojawić się u dzieci postawionych w obliczu rozwodu. Skąd się bierze i jakie niesie zagrożenia?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-02-26 14:11 1 opinii

Nie każdej parze dane jest przeżywać bajkowe: „i żyli długo i szczęśliwie”. Przykre, ale tak się zdarza. Tyle że fakt, że przestajemy być rodziną nie oznacza, że możemy nagle przestać być rodzicami. Choć prawdę mówiąc, w tym naszym nowym rodzicielstwie mało co jest takie samo.

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-15 11:49 0 opinii

Po rozstaniu najczęściej nie chcemy ze sobą rozmawiać. Słowa często przeradzają się w kłótnie, jest w nas sporo emocji, poczucia skrzywdzenia, a czasem chęci odcięcia się od dotychczasowego partnera. W związku, w którym jest dziecko, mimo rozstania trzeba jednak rozmawiać, a najlepiej opracować tzw. plan rodzicielski, który ułatwi wszystkim odnalezienie się w nowej sytuacji.

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-01-15 10:38 0 opinii

Rozstanie rodziców jest dla dziecka trudną i nową sytuacją. Musi znaleźć sposób, by się w niej odnaleźć.

Kontakty z ojcem po rozwodzie

Kontakty z ojcem po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-03 11:09 18 opinii

Rozwodzicie się, przestajecie mieszkać pod jednym dachem, ale wciąż pozostajecie rodzicami dla swojego dziecka. Wasza pociecha prawdopodobnie pozostanie z mamą, bo sądy najczęściej właśnie matce powierzają opiekę nad dzieckiem. Tata będzie więc widywał dziecko w weekendy. Postarajcie się tak zorganizować odwiedziny taty, byście wszyscy dobrze się wtedy czuli, a wasze dziecko było szczęśliwe.

Tych marzeń Mikołaj nie spełni

Tych marzeń Mikołaj nie spełni

Dzieci.pl 2012-12-24 10:08 4 opinii

Są takie listy do Świętego Mikołaja, nad którymi rodzice rozkładają ręce. I są takie dzieci, które nie chcą pod choinką zobaczyć wspaniałej nowej lalki, samochodu czy gry… W swoich listach do Mikołaja piszą o zupełnie innych marzeniach.