dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

po rozwodzie

Polska - tu łatwo się rozwieść

Polska - tu łatwo się rozwieść

Dzieci.pl 2014-11-19 11:20 37 opinii

O wpływie rozwodów na psychikę i rozwój dzieci napisano już bardzo wiele. I choć to oczywiście najważniejszy aspekt tematu rozwodowego, nie o nim będzie dzisiaj mowa. Przyjrzymy się raczej, co robi nasze państwo, żeby rozwody ludziom utrudnić, a właściwie – jak wspiera pary w wychodzeniu z kryzysów w związkach i jak pod tym względem wypadamy na tle innych krajów.

porady ekspertów

Mama czy tata? Gdy dziecko musi wybierać

Mama czy tata? Gdy dziecko musi wybierać

Dzieci.pl 2013-09-03 12:42 5 opinii

Rozwiedzeni rodzice, mimo że zasłaniają się dobrem dziecka, często używają go jako broni przeciwko byłemu partnerowi. Chęć zemsty i nienawiść przysłania im wszystko, byle tylko skrzywdzić i dać popalić drugiej stronie. Jak w tym wszystkim czuje się maluch?

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie

Aktywna Mama 2013-07-23 14:07 2 opinii

Gdy zapada decyzja o rozstaniu rodziców, należy przede wszystkim skupić się na dziecku. Priorytetem powinna być organizacja swobodnych kontaktów dziecka z rodzicem, który się wyprowadza. Pamiętajmy, że rozstajemy się tylko ze sobą.

Ojciec na odległość

Ojciec na odległość

Dzieci.pl 2013-06-26 13:55 66 opinii

Problemy wychowawcze dotykają każdego rodzica. Jednak budowanie dobrej relacji z dzieckiem jest szczególnie trudne dla ojców rozwodników lub emigrujących w poszukiwaniu pracy. Jak mają ocalić rodzinne więzi?

Zespół alienacji rodzicielskiej

Zespół alienacji rodzicielskiej

Dzieci.pl 2013-05-16 12:09 0 opinii

Psychiatrzy opisują Zespół Alienacji Rodzicielskiej – PAS (Parental Alienation Syndrome), który może pojawić się u dzieci postawionych w obliczu rozwodu. Skąd się bierze i jakie niesie zagrożenia?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-02-26 14:11 1 opinii

Nie każdej parze dane jest przeżywać bajkowe: „i żyli długo i szczęśliwie”. Przykre, ale tak się zdarza. Tyle że fakt, że przestajemy być rodziną nie oznacza, że możemy nagle przestać być rodzicami. Choć prawdę mówiąc, w tym naszym nowym rodzicielstwie mało co jest takie samo.

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-15 11:49 0 opinii

Po rozstaniu najczęściej nie chcemy ze sobą rozmawiać. Słowa często przeradzają się w kłótnie, jest w nas sporo emocji, poczucia skrzywdzenia, a czasem chęci odcięcia się od dotychczasowego partnera. W związku, w którym jest dziecko, mimo rozstania trzeba jednak rozmawiać, a najlepiej opracować tzw. plan rodzicielski, który ułatwi wszystkim odnalezienie się w nowej sytuacji.

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Jak wychowywać dziecko po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-01-15 10:38 0 opinii

Rozstanie rodziców jest dla dziecka trudną i nową sytuacją. Musi znaleźć sposób, by się w niej odnaleźć.