dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

po rozwodzie

Kiedy przedstawić dzieciom nowego partnera?

Kiedy przedstawić dzieciom nowego partnera?

Dzieci.pl 2014-12-12 15:08 30 opinii

Bycie samotnym rodzicem jest stresujące. Maluchy chorują, wściekają się, walczą o władzę, mają różne potrzeby i zachcianki. Chciałoby się dzielić te troski z kimś, kogo kochamy. Jeśli jednak mamy szansę na nowy związek, pojawia się też problem. Co i kiedy powiedzieć dzieciom?

porady ekspertów

Skutki alienacji rodzicielskiej

Skutki alienacji rodzicielskiej

Dzieci.pl 2013-10-22 15:59 21 opinii

Świadome – mniej lub bardziej - nastawianie dziecka przeciwko rodzicowi zwykle przynosi katastrofalne skutki. Zwłaszcza, kiedy aktywną stroną jest drugi rodzic.

Mama czy tata? Gdy dziecko musi wybierać

Mama czy tata? Gdy dziecko musi wybierać

Dzieci.pl 2013-09-03 12:42 5 opinii

Rozwiedzeni rodzice, mimo że zasłaniają się dobrem dziecka, często używają go jako broni przeciwko byłemu partnerowi. Chęć zemsty i nienawiść przysłania im wszystko, byle tylko skrzywdzić i dać popalić drugiej stronie. Jak w tym wszystkim czuje się maluch?

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie

Aktywna Mama 2013-07-23 14:07 2 opinii

Gdy zapada decyzja o rozstaniu rodziców, należy przede wszystkim skupić się na dziecku. Priorytetem powinna być organizacja swobodnych kontaktów dziecka z rodzicem, który się wyprowadza. Pamiętajmy, że rozstajemy się tylko ze sobą.

Ojciec na odległość

Ojciec na odległość

Dzieci.pl 2013-06-26 13:55 66 opinii

Problemy wychowawcze dotykają każdego rodzica. Jednak budowanie dobrej relacji z dzieckiem jest szczególnie trudne dla ojców rozwodników lub emigrujących w poszukiwaniu pracy. Jak mają ocalić rodzinne więzi?

Zespół alienacji rodzicielskiej

Zespół alienacji rodzicielskiej

Dzieci.pl 2013-05-16 12:09 0 opinii

Psychiatrzy opisują Zespół Alienacji Rodzicielskiej – PAS (Parental Alienation Syndrome), który może pojawić się u dzieci postawionych w obliczu rozwodu. Skąd się bierze i jakie niesie zagrożenia?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Jak być rodzicem po rozwodzie?

Dzieci.pl 2013-02-26 14:11 1 opinii

Nie każdej parze dane jest przeżywać bajkowe: „i żyli długo i szczęśliwie”. Przykre, ale tak się zdarza. Tyle że fakt, że przestajemy być rodziną nie oznacza, że możemy nagle przestać być rodzicami. Choć prawdę mówiąc, w tym naszym nowym rodzicielstwie mało co jest takie samo.

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Opracuj plan rodzicielski po rozwodzie

Dzieci.pl 2013-01-15 11:49 0 opinii

Po rozstaniu najczęściej nie chcemy ze sobą rozmawiać. Słowa często przeradzają się w kłótnie, jest w nas sporo emocji, poczucia skrzywdzenia, a czasem chęci odcięcia się od dotychczasowego partnera. W związku, w którym jest dziecko, mimo rozstania trzeba jednak rozmawiać, a najlepiej opracować tzw. plan rodzicielski, który ułatwi wszystkim odnalezienie się w nowej sytuacji.