www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

mat. prasowy 2013-07-23 15:51 0 opinii

Któż z rodziców nie marzy, aby jego dziecko było zdrowe, silne i bezpieczne? Organizatorzy akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka wychodzą z założenia, że wszystko to da się osiągnąć, jeśli tylko zaczniemy uczyć dzieci zdrowego stylu życia odpowiednio wcześnie.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym, które prowadzone są na terenie przedszkoli prywatnych i publicznych. Uczestnictwo przedszkoli jest bezpłatne.

Punktem wyjścia akademii było zdrowe żywienie małych dzieci - była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który dotyczy już najmłodszych. Obecnie działania organizatorów koncentrują się wokół zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci. Zespół ekspertów opracowuje materiały edukacyjne i warsztaty, które angażują do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci. W ciągu roku odbywają się 4 akcje/warsztaty.

W cykl akcji prozdrowotnych wchodzą trzy zagadnienia:
- Piramida Żywienia Przedszkolaka
- Bezpieczny Przedszkolak
- Przedszkolak Pełen Zdrowia

Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia. Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów (opartych głównie na zabawach) i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci.

Akademia ma charakter ogólnopolski. Do tej pory z zaproszenia skorzystało i popiera inicjatywę uważając ją za bardzo potrzebną ponad 2200 przedszkoli. Placówki ściśle współpracują przy każdej z akcji. Warsztaty są realizowane na terenie przedszkoli. Przeprowadzają je nauczyciele przedszkolni na podstawie materiałów otrzymanych od Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Piramida Żywienia Przedszkolaka: ( 2 moduły: wiosenny i jesienny) propaguje zasady zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, upowszechnia wiedzę o niebezpieczeństwach związanych z nieprawidłową dietą oraz jej konsekwencjami dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Ma na celu pokazanie rodzicom, a także wychowawcom przedszkolnym, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi. Pomaga w kształtowaniu właściwych nawyków oraz wiedzy na temat żywienia już od najmłodszych lat.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!