www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Informacja prasowa 2013-09-26 12:27 0 opinii

16 września rozpoczęła się już ósma edycja niezwykle popularnej w przedszkolach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Tym razem pod hasłem: „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Ta akcja to kontynuacja działań związanych z "Piramidą żywienia przedszkolaka". To bardzo ważne warsztaty, bo obejmują najważniejsze piętra piramidy, produkty będące źródłem węglowodanów, białek i tłuszczów, czyli podstawowych składników dobrze zbilansowanej diety.

Zajęcia wg. scenariuszy opracowanych przez ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka, przeprowadzą nauczyciele przedszkolni. Podczas 4-tygodniowych warsztatów dzieci bawiąc się – nauczą jednocześnie nowych pojęć, jak: węglowodany złożone, błonnik, kwasy tłuszczowe. Będą wiedziały, dlaczego zamiast słodyczy warto jeść orzechy. Warsztaty jak zawsze uzupełniliśmy dużą liczbą zabaw edukacyjnych, bajek o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka, ilustracji i kolorowanek.

Jak zawsze w czasie akcji będziemy edukować dzieci i rodziców. Dla rodziców przygotowaliśmy prezentację, w której znajdują się m. in informacje o tym, jak rozpoznać dobry chleb, dlaczego warto hodować kiełki i jakie produkty wpływają na IQ ich dzieci.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym, które prowadzone są na terenie przedszkoli prywatnych i publicznych. Uczestnictwo przedszkoli jest bezpłatne.

Punktem wyjścia Akademii było zdrowe żywienie małych dzieci - to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który dotyczy już najmłodszych. Obecnie nasze działania koncentrują się wokół zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.

Zespół ekspertów opracowuje materiały edukacyjne i warsztaty, które angażują do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci. W ciągu roku odbywają się 4 akcje/warsztaty.

Do tej pory z zaproszenia skorzystało i popiera naszą inicjatywę, uważając ją za ważną i bardzo potrzebną prawie 2500 przedszkoli! Placówki ściśle współpracują przy każdej z akcji.

Od strony merytorycznej wspierają nas: Katedra Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Dietetyczne. Miło nam poinformować, że nasze akcje swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka rozpoczęła działalność wiosną 2011 roku. Do tej pory został opracowany program poszczególnych akcji, pozyskani partnerzy merytoryczni oraz zbudowana baza współpracujących placówek przedszkolnych.

Zapraszamy rodziców i przedszkola na stronę www.zdrowyprzedszkolak.pl

(fot. mat. promocyjne)

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!