www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Angielski dla dzieci z Kapitanem Nauką

Materiał prasowy 2015-09-29 10:12 2 opinii

Od najmłodszych lat warto wykorzystywać i rozwijać u dzieci głód wiedzy oraz zdolność szybkiego uczenia się nowych umiejętności, które pomagają nie tylko lepiej poznawać świat, lecz są także niezbędne w nauce języków obcych. Na te potrzeby odpowiada zawartość pakietów Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka.

Angielski dla dzieci z Kapitanem Nauką

Po pierwsze – zadbaj o to, by nauka była jednocześnie zabawą, a zdobywanie wiedzy dawało dzieciom radość i przyjemność. Takie podejście ułatwi dzieciom naukę na kolejnych etapach edukacji, będą one bowiem traktować zadania jako wyzwania, dla których wystarczy znaleźć rozwiązanie. Wiedza o świecie podana w formie gier, zagadek i łamigłówek to najlepsze metody nauki dla najmłodszych.

Po drugie – wybieraj takie materiały, które są dla dzieci interesujące, przyciągają ich uwagę, a ponadto rozwijają różnorodne umiejętności, m.in. pamięć, koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Niezwykle ważne są również ilustracje. Dzieci lubią kolorowe, zabawne obrazki pobudzające wyobraźnię oraz ułatwiające zapamiętywanie słówek. Wybieraj takie zestawy, które podobają się również Tobie – pamiętaj, że od najmłodszych lat kształtuje się także gust dziecka i jego wrażliwość estetyczna.

Po trzecie – korzystaj z różnorodnych gier i zabaw. Dzieci szybko się nudzą. Pokaż również małemu człowiekowi, że jest wiele sposobów uczenia się nowych umiejętności. Dzięki temu dziecko będzie miało szanse wybrać najlepszy dla niego sposób poznawania świata, a zabawa będzie trwać bez końca. Z kart obrazkowych będziecie korzystać wielokrotnie, potem mogą stanowić również atrakcyjną formę utrwalania wiedzy. Jeśli brakuje Ci pomysłów, sięgnij po propozycje przygotowane przez doświadczonych specjalistów – karty obrazkowe do nauki angielskiego można wykorzystać na ponad 30 sposobów opisanych w książeczce!

Po czwarte – nauka przez zabawę może okazać się wspaniałym sposobem na pożyteczne wspólne spędzanie wolnego czasu! Bawcie się w kalambury, powtarzajcie razem słówka i śpiewajcie piosenki w języku obcym.

Po piąte – zadbajmy o to, aby dziecko od początku poznawało tylko poprawną wymowę języka obcego, ponieważ właśnie wtedy kształtują się prawidłowe wzorce mówienia. Dzięki słuchaniu nagrań w wykonaniu native speakera dziecko przyswoi sobie melodię i brzmienie języka w naturalny sposób, tak jak uczy się języka ojczystego.

I najważniejsze: pamiętaj, że liczy się przede wszystkim samopoczucie Twojego dziecka i dobra zabawa. Nie zmuszaj go do nauki, jeśli nie ma na to ochoty – to może je zniechęcić do poznawania języka obcego.

Wszystkie omówione zasady uwzględniono w pracy nad pakietami Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe. Zostały one stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach. W skład każdego pakietu wchodzą 104 kolorowe, dwustronne karty, książka i płyta CD.

(fot. mat. prasowy)

Na 104 zabawnie ilustrowanych kartach znajdują się słówka do nauki. Każda karta jest dwustronna: po jednej stronie jest ilustracja i wyraźny podpis w języku angielskim, a na odwrocie – ilustracja z tłumaczeniem w języku polskim. Zabawę z kartami uatrakcyjniają dowcipne, przyciągające uwagę obrazki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek.

Karty można wykorzystać do wielu gier i zabaw – propozycje znajdują się w książce. W książce zamieszczono także listę wszystkich słówek z tłumaczeniami, kolorowanki i ćwiczenia dla dzieci oraz transkrypcję piosenek zawartych na płycie.

Całość uzupełnia płyta CD z nagraniami wszystkich słów i zdań, czytanymi przez native speakera. Doskonałym dodatkiem dla urozmaicenia zabawy są również piosenki po angielsku zamieszczone na płycie CD. Transkrypcja tekstów piosenek znajduje się na końcu książki, aby zachęcić rodziców i nauczycieli do wspólnego śpiewania razem z dziećmi.

(fot. mat. prasowy)

Z takim pakietem nauka języka obcego będzie dla dziecka przyjemnością. Podczas wspólnej, fascynującej zabawy mimochodem pozna angielskie słownictwo i osłucha się z poprawną wymową. Zestaw na pewno da mu wiele radości i ułatwi dalszą naukę języka angielskiego w przyszłości!

W skład serii wchodzą następujące zestawy: 1. Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat), 2. Angielski dla dzieci W domu i w szkole (6-9 lat), 3. Angielski dla dzieci Świat wokół mnie(6-9 lat), 4. Angielski dla dzieci Czas wolny (6-9 lat), 5. Angielski dla dzieci 100 pierwszych zdań (6-9 lat), 6. Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat).

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Calineczka 2016-10-25 (22:39) 10 miesięcy 28 dni i 2 minuty temu

Jestem dokładnie tego samego zdania , tak się skłąda ,ze akurat moje dziecko tez uczęszcza na angielski ,z tym z,e ma 5 lat , również uczęszcza do pi school , bardzo dobre podejście do dzieci sprawia ze dzieci chca wracac na te zajęcia

odpowiedz

0
0
~Hold 2016-09-28 (16:33) 11 miesięcy 25 dni 6 godzin i 8 minut temu

wszystko fajnie , tylko ja uważam ,ze dobrze tez jak dziecko uczy sie języka obcego pod kątem specjalistów , Ja swoje zapisałam do szkoły językowej Pi school w Warszawie , a ma 3 lata . I tutj uczą sie poprzez własnie gry i zabawe .A podejście nauczycieli /lektorów do dzieci , jest na prawde na poziomie .

odpowiedz