www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Książeczka dla niemowląt

mat. prom. 2013-04-23 14:44 0 opinii

Książeczka „Mały geniusz. Piękny umysł dziecka ” jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, już od pierwszych tygodni ich życia. Książeczka składa się z 12 plansz z kontrastami. Każdej towarzyszy instrukcja do danego ćwiczenia i opis jego zalet.

Książeczka dla niemowląt

Noworodki nie postrzegają świata tak, jak dorosły człowiek. Obraz, który widzą, jest zamazany, rozmyty. Po kilku tygodniach to zaczyna się zmieniać, widzenie staje się ostrzejsze. Zadaniem książeczki zawierającej kontrasty jest wspomaganie rozwoju dzieci poprzez stymulację bardzo ważnego zmysłu, jakim jest właśnie wzrok.

Gdy już od pierwszych tygodni życia dziecka rodzice będą odpowiednio się nim zajmować, może to zaowocować w jego dalszym życiu – ułatwić naukę, przyswajanie wiedzy, rozwijać wyobraźnię.

Stymulacja wzrokowa polega na pokazywaniu dziecku obrazków (czarnych na białym tle) lub umieszczaniu ich w jego otoczeniu, w miejscu, w którym będą dla niego łatwo dostrzegalne. Warto szukać nowych sposobów na jeszcze bardzie efektywne spędzanie czasu z niemowlakiem. Starania rodziców na pewno zaowocują w przyszłości, a efekty będą widoczne w całym dorosłym życiu dziecka.

Mały geniusz. Piękny umysł dziecka
Autorzy: Monika i Tomasz Gowin
Cena detaliczna: 20 zł
Format: 205x145 mm
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!