www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Muzykoterapia dla dzieci

Inspirander 2010-01-04 09:14 5 opinii

Rozwija osobowość i pomaga w usuwaniu zaburzeń u twojego dziecka.

Muzykoterapia dla dzieci

W każdym przedszkolu naszym dzieciom oferowane są zajęcia umuzykalniające, czyli tak zwana rytmika. Możemy też zapisać dziecko na taniec. A czym jest muzykoterapia i w jakim stopniu różni się od rytmiki?

Lek na niektóre kłopoty

Muzykoterapia to systematyczne i metodyczne zastosowanie muzyki w procesie rozwoju osobowości. W oddziaływaniach pedagogicznych muzykoterapia to forma psychoterapii i reedukacji, która posługuje się muzyką i jej elementami.

Co to oznacza w praktyce? Muzykoterapeuta ściśle współpracuje z wychowawcami naszego dziecka, a także ze specjalistami prowadzącymi dziecięcą terapię. Muzykoterapia wykorzystuje właściwe sobie techniki i metody pracy z dzieckiem, oraz uzupełnia pracę pozostałych specjalistów.

Na taką terapię warto zapisać dziecko, które ma trudności z lateralizacją (asymetria czynnościowa prawej i lewej strony ciała ludzkiego), orientacją w przestrzeni (nie rozróżnia pojęć góra – dół, przód - tył).

Zadaniem terapeuty jest przygotowanie specjalnych ćwiczeń muzyczno – ruchowych dla dziecka objętego terapią, aby w ten sposób wykształcić w dziecku orientację w przestrzeni i schemacie swojego ciała.

Dla przedszkolaka

Zakładamy jednak, że wasze dziecko rozwija się prawidłowo i chętnie bierze udział w zajęciach rytmizujących. Czy warto zatem zapisać pociechę na muzykoterapię? Warto. Pamiętajmy, że po zakończeniu edukacji przedszkolnej, wasze dziecko przekroczy próg szkoły.


Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ja 2010-05-20 (07:51) 7 lat 4 miesiące 26 dni 16 godzin i 12 minut temu

Muzyka i audiobooki :)
Dzieciaki naprawde lubią słuchać - spokojnej muzyki, bajek. Pamiętam to nawet ze swojego dzieciństwa :) Także, myślę, że audiobooki, to niezły pomysł :)

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi