www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

inspiracje i pomysły

Najlepsze edukacyjne prezenty dla dzieci

Dzieci.pl 2016-12-01 15:53 2 opinii

Przed nami grudzień – miesiąc radosnych zabaw na śniegu, przedświątecznych przygotowań oraz pisania listów do św. Mikołaja. Dla dzieci jest to czas szczególny. Już od dawna czekają bowiem na kolorowe pakunki, błyszczące zawiniątka i wypełnione słodyczami skarpety z nadzieją, że w tym roku ich prezenty będą jeszcze lepsze niż w poprzednim.

Zdarza się jednak, że zabiegani, pracujący ponad normę, nie mają ani czasu ani pomysłu na zakup prezentów, a przecież Mikołajki już tuż tuż. Nie martwcie się drodzy rodzice - z przyjemnością wam pomożemy. Sprawdźcie nasz przegląd najlepszych, edukacyjnych prezentów dla dzieci.

Edukacyjne gry planszowe
Na świątecznej liście prezentów nie może zabraknąć edukacyjnych gier planszowych. To doskonała forma zabawy dla całej rodziny, która rozwija kreatywność i uczy dzieci współzawodnictwa. Takie są, np. gry firmy Hippocampus.

Większość z nas zna bajki edukacyjne z serii „Był sobie człowiek”. To właśnie na ich podstawie powstała gra planszowa, dzięki której najmłodsi mają możliwość wędrówki przez historię rozwoju człowieka – od epoki kamienia łupanego aż po czasy współczesne. W każdym kolejnym zadaniu dzieci mogą liczyć na pomoc "Mistrza". Dla maluchów interesujących się zdrowiem polecamy grę „Było sobie życie”. W trakcie zabawy dziecko ma możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu i mechanizmami ciała człowieka. Gra jest odpowiednia dla dzieci od lat siedmiu. To nie wszystko. Firma Hippocampus przygotowała jeszcze dwie inne opcje gier: „Byli sobie wynalazcy”, w której poznamy historię wyjątkowych ludzi i ich odkryć, oraz „Było sobie życie. Pierwsza pomoc” - edukacyjną grę powstałą przy współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzięki zawartym w niej wskazówkom już mały gracz dowie się, w jaki sposób może uratować komuś życie. (fot. Inne)

Interaktywne zabawki dla grzecznej dziewczynki
Wiele dziewczynek marzy o interaktywnych pieskach, kotkach i lalkach, dla których będą mogły stać się opiekuńczymi mamami lub pielęgniarkami. Półki w sklepach uginają się od zwierzątek reagujących na głos czy ruch. Nowoczesne zabawki okazują nawet emocje – mruczą z zadowolenia czy pokazują, że są głodne.

Dobrym wyborem na prezent zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki będą również dziecięce kopie sprzętu AGD – żelazko z deską do prasowania, odkurzacz, maszyna do szycia czy kuchnia, w której najmłodsi będą rozwijać swoją wyobraźnię poprzez przygotowywanie wymyślonych posiłków. (fot. Inne)

Edukacyjne maty dla najmłodszych
Tworząc listę prezentów dla dzieci, nie możemy zapominać o najmłodszych – tych, dla których tegoroczne Boże Narodzenie będzie tym pierwszym w życiu.

Najlepszym prezentem dla niemowląt, który będzie wpływał na ich rozwój, jest mata edukacyjna. Kolorowe, szeleszczące i wydające łagodne dźwięki elementy rozwiną wzrok, słuch oraz dotyk dziecka. Dodatkowo każdy przedmiot wiszący nad główką niemowlaka będzie zachęcał niemowlę do ruchu. To z kolei wzmacnia mięśnie pleców i karku malucha. (fot. Inne)

Tradycyjne klocki
Dzieci na całym świecie uwielbiają układać domki i zamki z kolorowych klocków. Zabawa nigdy się nie znudzi, ponieważ posiadają one różnorodne kształty, a opcje ich ułożenia są niezliczone. Jednak klocki to nie tylko zwykła rozrywka.

Dzięki układaniu maluch rozwija swoją sprawność manualną, wyobraźnię i koordynację wzrokową. To również pierwszy krok w nauce kolorów, a następnie w matematyce. Zaczynamy od kupna dużych klocków, które dziecko bez problemu złapie w małą rączkę. (fot. Inne)

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Mama Asia 2017-06-20 (08:54) 5 miesięcy 10 godzin i 58 minut temu

Nasz maluszek uwielbia gry planszowe! Zamówiliśmy dla niego grę La Cucaracha na Sprzedajemy.pl, bo znajomi nam ją bardzo polecali. Takie zabawy edukacyjne są teraz zdecydowanie najlepsze.

odpowiedz

0
0
~mama 2017-05-19 (09:03) 6 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 49 minut temu

najlepsze prezenty zamawiam zawsze na miesiedwa.pl nawet znajomi już tam kupują dla naszej kamilki prezenty, pytają tylko co potrzeba. Tak przynajmniej nie wydają niepotrzebnie kasy na coś co już mamy w domu. a tam też ceny są bardzo atrakcyjne więc przynajmniej wiem że nie naciągam nikogo na coś drogiego

odpowiedz